Aftermath (2024) odpad!

„MOŽNÁ JE TO CELÉ EXPERIMEN A MY JSME POKUSNÉ OBJEKTY…“ Ono nejen že to trapně vypadá, vono to trapný je. Filmařina za pár kaček, kterou si spíchli horkou jehlou nadšenci LARPu a hologram Erika Robertse.    /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Thx za titule „saurix“. ///                         PŘÍBĚH  *  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  ne

Avatar: Legenda o Aangovi (2024) (seriál)

„MUSÍM UDĚLAT TO, CO PO MNĚ CHTĚLI. DOKONČIT VÝCVIK A OVLÁDNOUT OSTATNÍ ŽIVLY, ABYCH MOHL NASTOLIT ROVNOVÁHU…“ Pro fandy fantasy jak vyšitý! Já v tom ale furt vidím jen pohádku, která možná je i pro dospělejší diváky, ale furt je to pohádka, kde hrajou prim dětský hrdinové. Akční scény – stejně jako vizuál jsou fajn…   /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Jedná se o hranou verzi stejnojmenného animovaného seriálu. Jeho tvůrci měli být původně producenty, ale nakonec projekt kvůli neshodám opustili. 2.) Každá epizoda (1.série) stála více než 15 mil. USD. 3.) Thx za titule „Eliška K. Vítová“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  *  AKCE  ***  NAPĚTÍ  *

Duna: Část druhá (2024)

„KDO MÁ MOC NAD KOŘENÍM, MÁ MOC NAD VŠÍM…“ Možná budu trochu přehánět (ale kdy jindy, když né teď?). Dovedu si představit, že diváci měli stejný pocity v roce 1959, když do kin přišel Ben Hur. Nebo když v roce 1996 nechal vizionář Cameron vyplout Titanic a o 13 let později poslal do kin Avatara? Rovnou ve 3D!… A teď – Duna! Další vyjímečná audiovizuální událost, kterou si budeme navždy pamatovat. Písek je tady stejně atraktivní jako podmořskej svět, Zimmer zní bohovsky a majestátně, Chalamet naplňuje proroctví a Villeneuve se zapisuje do filmový historie. Tohle nestačí vidět, tohle musíte prožít!    . /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Fiktivní jazyk „Chakobsa“ vytvořil (stejně jako ve „Hře o trůny“) conlanger David Peterson. 2.) Austin Butler získal roli Feyd-Rautha bez konkurzu. Stačilo jedno kafe s režisérem. 3.) Za světovou premiéru filmu označila stanice CBS promítání v ústavu paliativní péče v Saguenay v Kanadě. Jeden umírající muž měl přání film vidět a Josée Gagnon, spoluzakladatel společnosti, jejímž cílem je doprovázet lidi na konci života, předal toto přání Villeneuveovi a Lapointovi prostřednictvím virální výzvy na Facebooku. 4.) Thx za titule „…..“. ///                         PŘÍBĚH  *****  HUMOR  *  AKCE  ****  NAPĚTÍ  **

Fallout (2024) (seriál)

„ZNÁME PRAVDU…“ Tak hlavně první díly jsou parádní a krvavý westernový post-apo… Srší to nevotřelejma nápadama a kurevsky to baví! A ta hudba! Je to v podstatě strašně jednoduchý – ale super. Žádný vekácávačky… prostě to vodsejpá. Škoda, že neznám hru, asi bych vocenil ty narážky (jestli tam teda jsou…). Postupně jde víc o příběh, než o všelijaký serepetičky, ale rozhodně jde (v mejch vočích) o parádní seriálovej počin!    /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Jonathan Nolan (bratr Christophera) je hráč a velkej fanda herní série. Právě díky němu Bethesda Games Studio souhlasilo se seriálem. 2.) Thx za titule „Filip Drlik a Lucie Musílková“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  *  AKCE  ***  NAPĚTÍ  *

Gentlemani (2024) (seriál)

„POTŘEBUJEME SE VYMANIT Z PODRUČÍ ZLOČINU A BÝT SVÝMI VLASTNÍMI PÁNY…“ Filmový „Gentlemany“ žeru, ale tohle mě zklamalo…Sice je to pohodovka, občas ironickej ftip, ale není to tak nabitý dějovejma zvratama a (už vůbec ne) zajímavejma postavama, jako filmový Ritchiovky. A taky toho vtipu je pomálu. Tempo je celkem svižný, je to na pohodu, ale už se k tomu nevrátím. Možná i proto, že největší charisma tady má Vinnie Jones ve vedlejší roli. Což je takový zvláštní…    /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Jde o spin-off stejnojmenného filmu z roku 2019. 2.) Thx za titule „Veronika Kursová“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  *  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *

Griselda (2024) (seriál)

„UVIDÍME, KAM AŽ TO DOTÁHNEŠ…“ Stará rašple se třema parchantka dorazila do USA. Když dorazí zubař, dělá zuby, když pekař, peče chleba, když... No a Griselda rozumí obhodu s koksem… Je to dramatický a jde to celkem rychle – jako by nebylo moc co vyprávět. Třeba jeden díl je věnovanej její osobnosti – teda v časech, kdy ji začíná pomalu jebat v palici, což z ní dělá nesnesitelnou svini. No nevím… asi by z toho byl dost dobrej celovečerák! Možná je to i tím, že se tvůrci celkem vzdálili od reality… /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Drogová královna Griselda Blanco, prodávala kokain za 80 milionů dolarů měsíčně. 2.) Syn, Michael Corleone, žaluje Netflix za „neoprávněné“ použití podoby a identity svojí matky. 3.) Thx za titule “Tereza Nesvačilová“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  *

Hrozba smrti (2024)

„VLASTNÍM MOTOREST. POSLEDNÍ DOBOU PŘITAHUJE ŠPATNOU KLIENTELU. POLDOVÉ JSOU K NIČEMU. VŠICHNI MOJI VYHAZOVAČI UTEKLI. DOBŘE ZAPLATÍM…“ 0sumdesátkovej film, napasovanej na „novou“ dobu. Nějak mně to neštymuje… Přitom Gyllenhaal je fajn a ze začátku to i baví. Pak se z toho stává v podstatě píčovina, kdy i ty bitky vypadaj digitálně. K tomu blbý chování postav, pitomej děj, a přestože je (hlavně v závěru) akce dost, nějak extra nebaví. Spíš je nesympaticky přehnaná a fádní. Pro mě zklamání. Zlatej originál…     /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Jde o „reimaginaci“ stejnojmenného filmu z roku 1989. 2.) Film produkuje legendární Joel Silver, který měl na starosti také originál. 3.) Thx za titule „Michaela Vokřálová“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ***  NAPĚTÍ  *

Land of Bad (2024)

„VIDÍM HO. DRŽÍ SE!…“ Předlouhej úvod vo hovně. Pak trochu války a pak sám voják v poli. Vlastně v džungli. Russel Crowe si hraje na operátora „Tísňový linky“ a celý to vypadá, jakoby někdo dostal nápad, že to skončí v jeskyni… a na to pak vymyslel celej příběh. Navíc nechápu, proč z těch vojáků dělaj takový idioty… (i když…, ale tady mně to nesedí…). A Russell Crowe? Dneska už je fakt lepší, když ve filmu bude jen sedět. /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Scénáristi sledovali dva týdny během vojenskýho cvičení skutečné operátory JTAC. 2.) Thx za titule „lordek“. ///                         PŘÍBĚH  **  HUMOR  ne  AKCE  ***  NAPĚTÍ  *

Mladá dáma (2024)

„LHALI NÁM…“ Ty vole… jste neříkali, že je to pohádka! Dobrá…. drsná pohádka…. teda aspoň to tak vypadalo, než se z toho stala kravina. Nejdřív jsem  ¾ hodiny čekal, co že jako z toho vyleze…, pak jsem se těšil a pak… Ne, „Krvavá nevěsta“ řádí v jiným baráku!   /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Spisovatelka Evelyn Skye napsala podle ranné verze scénáře stejnojmennou knihu. 2.) Scény z jeskyní se natáčeli ve Troubadour Meridian Water Studiu v Londýně. 3.) Thx za titule „Jakub Ženíšek“. ///                         PŘÍBĚH  **  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  *

Mr. & Mrs. Smith (2024) (seriál)

„CO MYSLÍŠ, ŽE SE STANE, KDYŽ SELŽEME?“ … „V MANŽELSTVÍ?“… „PŘI MISI.“ … „NESELŽEME …“ Bacha! To nejlepší z celýho seriálu se odehraje hned v úvodu první epizody. Kdybych to byl býval věděl… Furt čekám, že jako si na ty dva zvyknu. Ty vole – tak bezchemický duo jsem snad doteď nepoznal! Což mě teda pěkně sere. Hlavně proto, že akce – teda jejich úkoly, jsou tady druhořadou záležitostí. Furt kecaj a pruděj mě jako prase. Vobčas se tady mihne někdo známější (asi jako abych nevěšel hlavu, že bude líp?), ale to je asi tak všechno, co mě upoutalo. Furt (ty dva) řešej svoje pocity a nálady… třeba celej jeden díl je u terapeuta. Skvělý co! No jak pro koho…Trapně bezemoční seriál! I když, jak tak koukám kolem sebe… /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Seriál je inspirovanej stejnojmennou sérií z roku 1996 a filmem (2005). 2.) K propagaci série byla použita řada „guerillových“ marketingových kousků. 3.) Thx za titule „Markéta Klobasová a Lucie Musílková“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  *  AKCE  **  NAPĚTÍ  *