Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Nostalgickomelancholická sračka. Tohle nemělo s pravými sněženkami a machry nic společného! Kdo ví kde budu já za 25let. 1* za Veroniku Frimanovou, to je pánové baba!:-) 15%.

Barbar Conan (2011)

Zařekl jsem se, že za ty nekřesťanské peníze již nikdy nenavštívím ten nejkomerčnější Multišit biograf, ale, když jsem se dozvěděl, že v remaku Conana bude hrát můj oblíbenec Jason Momoa tak jsem nemohl jinak a udělal jsem vyjímku. řekl bych, že jsem udělal chybu, protože za ty prachy mi ani ten Jason nestál. Velice průměrné představení, sice zde byl docela originální námět a hlavní zápletka, ale jinak vše těžce okopčené z podobných béčkových žánrovek. Dávám 3* jednu z nostalgie, druhou za Jasona a třetí za sexuální scénu a Jasonův holý zadek!:-) Jinak si nedokážu představit Conana ve 3D(byl jsem na 2D). 3D je nejhorší vynález který kdy byl do kinematografie uveden! 60%.

Monstrum (2008)

20minut nudné seznamování se s účastníky oslavy, z nichž většina stejně po několika sekundách nastálého zmatku umírá. Vše je navíc točeno velmi špatně imitovanou "Blairwitchovskou kamerou". Ve 35minutě začnou po něčím zničeném Mannhatanu jezdit hummery a tanky. 4 metrosexuální hlavní postavy, začnou být pěkně špinaví a mají neuvěřitelný strach( ten jediný jsem jim věřil - strach z neznámé zkázy). I přes to všechno se ovšem rozhodnou jít do nejvíce postižené zóny aby zachránili milovanou ženu jednoho z nich. V minimálně pozměněné sestavě se po hodině ocitají ve vrtulníku. Po hodině a 15minutách zbylí dva umírají pod mostem v Central Parku protože vláda se rozhodne obětovat tuto část města. Zazvonil zvonec a je konec! Příčina všech těchto filmových nesnází je gigantický "hmyz", který je v celém filmu k vidění jen velmi zřídka. Neuvěřitelně nelogicky natočené! Člověk v takové situaci by určitě nenatáčel - pokud by nebyl od nějaké TV stanice! Vzpamatujte se! Fuj!! Styďte se za tak vysoké hodnocení. 1* za krásnou Odette. 15%.

Kráčející skála 2: Odplata (2007)

Tohle už se mělo jmenovat jinak, tohle už neměl být druhý díl Kráčející skály. Sorbo určitě není skála. Ubírá to na hodnocení a dojmu z celého filmu. Otevřel bych anketu na téma - Vymyslete název tohoto filmu. Jinak průměrná zábava s podprůměrným Sorbem, který pro mě vždy bude jen průměrným Herkulem. Hodnocení 2* a 40%.

Lesní duch (1981)

Rok mého narození, u nás doba temna a v Émerice točili takovéto nechutnosti a zvrácenosti za, které by byli zde jisto jistě ukřižováni. O 29 let později se toto ovšem zdá být lehce komické a úsměvné, neříkám, že ne strašidelné, ale závidím pamětníkům, kteří měli tu možnost sledovat to v té době kdy zde nic takového nebylo a jen těžko se k tomu člověk dostal. Nevím, ale Raimi pro mě již vždy bude a i zůstane spíše takový úchyl a komik. 3* za originální záležitosti v tomto temné snímku. Dávám úchylných 69%.

Král Škorpión (2002)

Mám rád krásné čarodějnice a, že je jich hodně málo. The Rock je taky pohodář a vždy se mu všechno podaří. K tomu jeden povedený komik v podobě škorpionova kamaráda, drsný Duncan a krásné bojovnice, trocha velmi lehké erotiky. Celkově 3* a 65%.

Městečko Peacock (2010)

Psychologické drama u kterého jsem si říkal, proč vlastně vzniklo a koho a jak chtělo oslovit. Schizofrenní vystoupení muže ve středním věku, který je skálopevně přesvědčen o tom, že žije ve starém domě se svou ženou, kterou si ovšem jen vytvořil ve svém chorém mozku. On to byl vlastně takový boj jednoho člověka se svým druhým já. Je to film, který podle mě neosloví takového toho konzumního diváka a člověk musí být trošku trpělivý na to aby objevil v čem tkví jeho kouzlo. Pokud ho neobjeví napoprvé, tak musí být hodně silný na to aby si jej pustil opakovaně. Skvěle zahraná schizofrenie hlavního představitele, ovšem celkově mi na snímku něco chybělo a někde zase něco přebývalo. Celý film bude bojem, jak pro diváka tak pro hlavního aktéra. Hodnocení 3* a 60%.

Záhada hlavolamu (1993)

Já nikdy knihy nečetl, ale Foglarovky byly vyjímkou, takže, když jsem zjistil, že po dlouhé době dávaj Záhadu Hlavolamu, tak to pro mě byla jasná volba. Zde uváděná prkennost a topornost, kde jste ji viděli? Vždyť herci byli kluci a já za mlada taky nikdy nějak nehrál a neexceloval, pro mě byli přirození. Byli dokonalou kombinací s neuvěřitelné poutavou hudbou a vypravěčským umem Petra Cepka. Vyobrazení Stínadel paráda, temné zákoutí klukovské party, které spolu soupeří o každou část města, tajemná záhada ježka v kleci. Byl to prostě klukovský svět. Hodnocení 4* a 75%.

127 hodin (2010)

Nezlobte se na mě, ale plné hodnocení? To určitě ne. Filmu podle mě chybělo hodně a na druhou stranu mu zase hodně přebývalo, ale pojďme se na to podívat od začátku. Úvod podle mě rozkouskován až moc. Setkání se s dvěma příjemnýma mladýma slečnama - tohle tam vůbec nemuselo být, je pravda Aron možná díky tomuto zážitku přežil a držel se ho v dalších hodinách kdy bojoval o život, ale to mohl i díky flashbackům z dřívějších dob a pokud už tam ty slečny musely být - tak se s nimi měl setkat na konci filmu, stejně tak se svými rodiči(film neměl skončit v helikoptéře). Mít pod balvanem zaklíněnou ruku, tak se určitě nechovám tak jak se choval Aron(No já bych, ale asi stejně nepřežil). Prostě bylo tam hodně nedomyšlených věci díky kterým pro mě byl tento film hodně nedůvěryhodný. Další věc, která mi nejde do hlavy je to, že po těch skalách ať už Aron či 2slečny lezli absolutně bez jakéhokoli jištění, karabin atd. Takže docela dobrá filmová zábava( ovšem ne reálná). Zajímavý námět( škoda, že navlečen do podle mě nerealistických scén) a šťastný konec příběhu, takže 3* a 60%.

Zrození Planety opic (2011)

Paráda, ale hlavně zamyšlení a velký smutek! Zase jsem chtěl v mysli přepisovat dějiny a v duši pomáhat němým tvorům, kteří jsou vytrženi ze svého přirozeného domova a vtaženi do nesmyslného kolotoče lidských zvráceností. Po celý film mi opravdu bylo opic a nejen jich upřímně líto a bylo mi vlastně líto i nás lidí a toho co všechno dokážeme provádět s našim krásným světem. A pozor to nejsem žádný pošahaný aktivista. Tak na začátek jsem to pojal trošku filosoficky a teď zpátky k filmu. Neuvěřitelně skvělé masky, mimika lidoopů, vizuální efekty. Caesar byl úžasný a strašně roztomilý, chytrý opičák, ale bylo jen otázkou času, kdy nebude jen poslušným domácím mazlíčkem a bude se snažit najít svůj pravý domov, daleko od toho tak krutého a nelítostného světa, který musel nedobrovolně poznat, a že jej v tom nenechají ostatní primáti samotného si můžete být jisti. Pro mě zatím nejlepší snímek roku 2011. Všem vřele doporučuji! Naleznete zde smutek, romantiku, lásku, nenávist, sounáležitost, akci a nakonec skvělý Happy end. Hodnocení 5* a 100%