• Válečný

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Originální, geniální, vtipné, to přesně vystihuje náš seriál! Leonard a Sheldon chrlí na nás skvělé hlášky, sexy Penny okoření situační komedii krásou a páni producenti připraví pro komediální a inteligentní seriál dialogy a zápletky příběhů, které si vychutnáte a hltáte, jak to jde!

Pelíšky (1999)

Srdečná záležitost! Toto veledílo Pana režiséra Jana Hřebejka v českých poměrech nemá sobě rovného! Vytvořil nadčasové dílo, protože střed generací a ideologií bude světem hýbat pořád! Životní role Jířího Kodeta, který svými hláškami na socialismus rozesměje i zarytého bolševika! Jeho cholerické výlevy by stály ocenit! Sekundují mu Bolek Polívka a Miroslav Donutil, který na konci zklamán svým velkým bratrem na Východě se pokusil o sebevraždu! Velkolepost tohoto díla podtrhují vtipné scény s již zmíněnými hláškami na účet komunistů: "...dávám socialismu rok nebo dva, víc ne..."; "...prolétáři všech zemí vyližte si prdel..."nebo"...kdepak asi soudruzi z NDR udělali chybu?..." a tak dále... Prostě klasická komedie o smutném létě 1968, která svojí alegorií a vtipem dá zapomenout divákovi na útrapy této doby! Pane Hřebejku, já smekám!

Podfu(c)k (2000)

Jeden z nejlepších filmů s Bradem Pittem! Výborně zahrané od všech herců, především Pitt, Alan Ford a Jason Statham, který nás provází celým příběhem plným intrik, černého humoru, vražd, mafiánských machinací, boxu a především podfu(c)ků! Střed všech významných etnik (běloši, cikáni, černoši, židi) chybí jen muslimové! Guy Ritchie natočil skvělý film s hvězdným obsazení, originálním a doopravdy drsným příběhem!

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Jennifer Garner je ozdobou tohoto filmu, její krása a svůdnost! Dále Matthew McConaughey je velice vtipný, jeho styl života a ideály, jeho nemravnost, upřímnost, sobectví... vážně dobře zahráno! Romantická komedie je velice vtipná svými dialogy a střety ideálů dvou bývalých milenců!!! Na každého jednou dojde i na Matthewa McConaugheyho! Pobavíte se!

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Povedený sitcom, situační komedie, která doopravdy pobaví! Hlavní naplní jsou vztahy mezi hlavními postavami a jejich dialogy, které jsou založeny na vtipu a sarkazmu! Jedna trefná hláška za druhou! Krásně zpracováno, originalita se nezapře a jen tak dál! Nejen že by jste se měli pobavit, ale Vy se doopravdy pobavíte! Žijete vedle nich, vžíváte se do jejich situací a občas je Vám trapně za ně! Vtip na prvním místě! A tak to má být!

Česká spojka (2002)

Anthony Hopkins ve své slabší roli, nezajímavý Chris Rock je příliš americký s černošskými kecy. Tito dva ubírají filmu hodně moc! A to jsme ještě nezabrousili k předvídatelnému scénáři a mizerné režii! Trochu reálnosti při nehodách či střelbě by taky nebyla na škodu! Jediné, co se mi líbilo bylo české prostředí a svůdná novinářka Nicol (Garcelle Beauvais) ze CNN!

Útěk z Colditzu (2005) (TV film)

Válečná minisérie o zajateckém vězení Colditz je film plný intrik, útěků, převleků, podrazů, špinavostí, zrady... Taková válka asi byla, ale určitě nebyla taková, že když neustále utíkáte a snažíte se dostat ven, že právě německá SS nebo "jen" německá armáda Vás nezačne mučit, když přežijete útěk, nebo Vás rovnou neodstřelí jako prázdnou bytost přímo při útěku! To je trochu zpochybnitelné! I kdyby jste zvedli ruce, slitování nečekejte! Dále část příběhu se odehrává v Anglii, kde se mi líbil tentokrát v jiném světle Damian Lewis, který si zahrál záporáka s velkou chutí a doopravdy předvedl solidní výkon! Film je delší, ale myslím, že dostatečně dynamický! Příběhy jednotlivých postav jsou prezentovány velice obstojně, tak nevidím důvod se na tento film podívat někdy v budoucnu zase! Každý by určitě měl motivaci k útěku, zde jich máte několik, stejně tak i způsobů, jak utéct!

Pravá blondýnka 3 (2009) odpad!

Tady se někdo nehodlal ponaučit o druhém pokračování a chtěl ještě víc vydělat na jméně filmu a natočil ještě horší snímek než předchozí! O ději a hereckých výkonech se prosím nebavme, nevím jaká slova by musela být použita! Prosím neztrácejte čas!

Asterix a Galové (1967)

Je to pořád ten starý Asterix, objevuje se i Panoramatix! Chybí tu, a to velice snižuje kvalitu tohoto příběhu, Obelix, se kterým ubylo bojů, spíše řekněme úplně vymizeli. Dalo by se říct, že je to jen o chytrosti Asterixe, což není zvykem! Je vidět, že pod tímto snímkem nejsou podepsání tvůrci tohoto komiksu, pan Goscinny a Uderza! Pánové, opravdu mi tu chybíte, Váš francouzský vtip a elegance, proto průměrné hodnocení!

Astérix a velký boj (1989)

Tentokrát trochu temnější příběh o rozpadu Galské vesnice, která je pod vlivem podvodného věštce, který pomáhá Římanům. Jen Asterix a Obelix nevěří věštcovi a jako jediní zůstanou s poblázněným Panoramixem ve vesnici, zatímco ostatní odplují na ostrov. Nakonec vše dopadne více než dobře, Panoramixovi se navrátí vědomí a s každým špatným je naloženo podle galského a všichni dostanou na frak v jedné největší bitvě proti Římanům. Temný motiv je kompenzován vtipnými scénami při pokusech Panoramixe míchat zázračný lektvar. Vtipné jako vždy, zasmějete se!