• Válečný

Slečna Drsňák 2: Ještě drsnější (2005)

Jak se někteří uživatelé vyjádřili a přirovnali "sérii" Slečny drsňák k Pravé blondýnce! Jako u Blondýnky se vytratila především ta originalita a film byl nejspíš bombardován banálními a nevtipnými scénami! "Akce" je doopravdy směšná, ale ne svým vtipem, ale provedením! Hrůza, hrůza, hrůza!

Slečna Drsňák (2000)

Zajímavý snímek, kdy z obyčejné, nepříliš atraktivní dámy od policie, stane tajná, svůdná agentka! Slušný nápad! To jsou pozitiva! Z hereckých výkonů není žádný oslnivý a v půlce příběhu je Vám jasné, jak to dopadne! Humoru moc nenajdete, snad pokusy! A trochu naivní scény s tím, kdy to chce jeden z herců zabalit jsou dosti přetažené a trapné! Takže slabší snímek, bez vtipu! Jsou i lepší komedie!

Shrek (2001)

Tento film je velice originální, vtipný, má šmrnc! Když jsem ho viděl poprvé, tak jsem ho hltal, bylo mi 11 let! Teď už se na tento snímek divám trochu jinak, ale pořád tam vidím pěkný příběh, postavy, snímek plný zvratů, překvapení a vtipu! Je to pohádka, tak proč neskončit happy endem?! Shrek pobaví celou rodinu, jen pro mě je to trochu mimo můj filmový vkus! Rád se na to podívám, když budu mít náladu, ale jinak přeskočím na mé oblíbenější snímky!

Shrek 2 (2004)

Rád jsem viděl Shreka, byl to něco nového, hezkého, krasně animovaného, vtipného! Tento díl nic nového nepřinesl a ani neubral, drží se v předem nalinkovaných kolejí prvního díly! Jsou tu pořád ty samé postavičky, akorát jiný příběh! Znovu se pobavíte! Ale jak už jsem psal, nejsem milovník Shreka! Určitě neurazí jako pokračování některých jiných snímků!

Shrek Třetí (2007)

Nejsem milovník Shreka, ale mám k němu vztah jako k dobrému a kvalitnímu filmu! Ale tento díl zeleného zlobra je velké zklamání a asi nejen jeho příznivců, ale lidí jako jsem já! Originalita ve třetím díle asi nestojí za zmínku, ale kde je prosím Vás ta vtipnost, která byla tradiční pro Shreka! Kde?! Nuda střídána nudou ve scénách, kde se nic neděje! Příběh už taky není to, co býval! Je Vám jasné, že toto je nejhorší díl Shreka! Nemohl jsem věřit, že na co se dívám, je Shrek! Ubohost!

Forrest Gump (1994)

Režisér Zemeckis ve spojení s Tomem Hanksem tvoří skvělé duo, které vytvořilo jeden z nejlepších filmů všech dob: Forresta Gumpa. Prostě geniální ve všech směrech!!! Báječné obsazení s mým oblíbencem Tomem Hanksem, výprava, silný příběh, výborné jednotlivé kapitoly Forrestova života, hudební stránka. Prostě utíkáte s hlavním hrdinou celý jeho příběh se zadrženým dechem a doufáte, že nakonec najde své štěstí, svůj smysl života. Tento velkofilm Vás prostě vtáhne!

Zelená míle (1999)

Jednoduše dokonalé ve všech ohledech...prostředí, hudba, kamera, příběh a jeho "odbočky"...famózní herecké výkony, především Tom Hanks, David Morse a M.C. Duncan působí naprosto přirozeně a důvěryhodně! Skvěle zpracované, prostě bez chyb! Další film Franka Daranbonta z vězeňského prostředí!

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Tak tento seriál si zamilujete! Chcete ho hltat a hltat a hltat! Člověk s knírkem alis Earl má seznam, na kterém je napsáno přes 250 věcí, událostí, kterými změnil několika lidem život velice nepříjemně. Když ho nebude plnit, tak ho Karma potrestá. Dotkne se snad každého možného průšvihu. Geniální nápad, který Vás doopravdy pokaždé přinutí sednou k obrazovce a jste nedočkavý, komu dnes Earl pomůže vrátit věc či cokoliv jiného. Ve všem mu pomáhají jeho bratr Randy, který má vážně vtipné řeči. Dále tu máme Joy, jeho bývalou manželku, se kterou má dvě děti, které nejsou jeho. Občas prudí, občas potřebuje pomoc, ale tahle role je v seriálu potřeba, vždy ví co chce. Její nový manžel Darnell 'Krabák', co víc dodat než: "Ahoj Krabáku! Ahoj Earle!" Prostě pobavíte se a možná najdete inspiraci jak naložit se 100 000 dolary. :)

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Ano, o originalitě z prvního dílu nelze již mluvit, ale jak režisér dokázal využít nového prostředí k ještě propracovanějšímu vtipu je úctyhodné! Culkin znovu řádí a musím se přiznat, pasti ve dvojce se mi zdají lepší, vtipnější a jak jsem se již zmiňoval propracovanější! Ve filmu najdeme více dojemných chvilek, ale jelikož je to vánoční snímek, myslím si, že to přežijeme! Banditi znovu skvěle zahráni Joe Pescim a Danielem Sternem! Pobavil jsem se doopravdy dobře, ne- li více než v jedničce!

Sám doma (1990)

Rodinná komedie, která Vás rozesměje a pobaví! Námět velice originální a dobře zpracovaný! Skvěle zahráno, především Culkin a Pesci, pasti dokonalé, co víc si přát! Z tohoto pro mě kultovního snímku, bez kterého si nedokážu představit moje Vánoce, na Vás režisér Columbus vychrlí 103 minut plných zábavy a vánoční pohody!