• Válečný

Lovci pokladů (2004)

Postrádá smysl hodnotit důvěryhodnost filmu, řekněme fikce to vystihuje nejlépe! Není to Indiana Jones a nikdy nebude! V americkém prostředí o tom dosti pochybuji a není divu, že je tu cítit zase ta amerikanizace příběhu, samozřejmě je o to USA a její historii, ale až tak moc to nemuselo být viditelné, pane režisér! Jinak film má spád, solidní zápletku, "honičku" s úsměvem na rtech a rozuzlení dobro zvítězilo nad zlem, trochu pohádka! Ale líbilo se mi to, je to průměrný film, který můžete vidět jednou za pár let! Nečekejte nic velkolepého!

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Druhý díl je trochu zvláštní, kopíruje první díl. Důvěryhodnost je stále menší, například únos prezidenta, nevím! Historická fakta jsou spíše fikce. Hezké je prostředí, v kterém se Nicolas Cage doslova zadováděl! Opět film sráží amerikanizace! Na druhou stranu akce slušná, i vtip se najde!

Když si Chuck bral Larryho (2007)

Zajímavý nápad s homosexuály, který režisér velice dobře zvládl adaptovat na filmové plátno! Komedie s Adamem Sandlerem je jako vždy vtipný! Film si užijete a zasmějete se!

Kamarádova holka (2008)

Dane Cook zvládl roli skvěle, ale ostatní dosti pokulhávají! Příběh mi nesedí, není to moje krevní skupina! Vtip nebyl vtipem, dívky sice krásné, ale hloupoučké jako celý film!

(J)elita ze střídačky (2006)

Jelita ze střídačky má plno vtipných pasáží a na druhou stranu nechutné scény, které film kazí! Parta méně inteligentních a sportovně nenadaných jedinců! Nápad okoukaný, ale na odpoledne, kdy potřebujete něco udělat, vhodný film! Nepotřebujete mozek a ani se dívat a víte jak to dopadne!

Jeden den v New Yorku (2004) odpad!

Sestry Olsen jsou možná hezké, ale to nezachrání jejich hraní! Mizerný výkon s nic moc scénářem! Je to obvyklá honička s happy endem, kde zápletka ztratila na vážnosti hned v začátcích a příběh se velice nudně táhne dál a dál....a tomu říkají akční nebo dobrodružný film! Samozřejmě směšné! Nevtipné, kýčovité, prostě se mi to dost nelíbilo!

Jak ztratit kluka v 10 dnech (2003)

Komedie o velice dobrém nápadu! Mladí lidé se potkají a Kate Hudson se má se svým partnerem rozejít do 10 ti dnů, a proto mu dělá z ráje na zemi doslova peklo, je natolik nesnesitelná, že normální člověk by to asi nevydržel! Ale Matthew McConaughey to musí vydržet, protože on musí právě z Kate Hudson vydržet těch 10 dní! Ani jeden z nich neví o pravých úmyslech toho druhého a na tom to je postavené! Vtipnost určitě nechybí, herecké výkony, především Kate Hudson, jsou víc než dobré a nakonec musíte čekat happy end, je to přece jenom komedie, která Vás má pobavit a uvolnit! Rád jsem to viděl!

Hříšný tanec 2 (2004)

Doopravdy tu chybí v roli učitele charismatický Patrik Swayze, ale jinak slušný film o tanci. Co tento film zdobí jsou krásné herečky a hlavní role January Jones, přináší do filmu krásu a vášnivost. Dále je zajímavé, jak se nám příběh prezentuje na historické události a ukazuje životy obyčejných Kubánců! Jinak co tento film táhne dolů je horší hudba, hlavní představitel mužské role, příliš amerikanizované a trochu kopírování Hříšného tance z roku 1987, jen v jiném prostředí!

Dvanáct do tuctu 2 (2005)

Podobné jako v první dílu, kde je proboha ta zábava?! Vážně mi trochu unikla, spíše úplně! Nevidím smysl, proč je to natočeno, k pobavení? Opakoval bych věty před tím! Film, který u mě překročil diváckou únosnost! V ničem nové, není to vtipné, opět nuda... a takhle by se dalo pokračovat...

Dvanáct do tuctu (2003)

Americký sen střední třídy se zde naplno ukazuje ve své lehkomyslnosti... Rodina s 12- ti dětmi mohla zažít lepší dobrodružství, než potkat Ashtona Kutchera nebo fotbalový tým! Chtělo by to více humorné akce, prostě si nemyslím, že z toho nešlo vytáhnout víc, když možností se nabízí nespočetně! Slabé, nudné a trochu postrádá inteligenci!