Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Až na tu grafiku to celkem ušlo. Cestu v sudech měli raději zkrátit, než tyhle trapné efekty, jak z 80tek. Už jen chyběl jen pseudoběh před plátnem.

Konzultant (2013) odpad!

Takových skvělých herců na place se plácá po krk ve sračkách, až to nikdo nepřežil. Snad se někdy najde někdo, kdo pochopil scénář a role tohohle filmu a vysvětlí mi to. Protože větší sračku snad svět neviděl. Tak dlouhé, nudné a nesmyslné dialogy, nenavazující scény, nesmyslné postavy, ... No fuj. Riddleyho mám rád, ale tady tuhle věc musel režírovat hodně sjetej.

Kohout na víně (2011)

Nečekaně výborný německý film. Standardní zápletka, ale výborně natočená, přirození a skvěli herci, ani trochu není cítit němčinou a německým původem.

Drsňačky (2013)

Nemůžu říct, že by to bylo špatné. Naopak jsem se bavil. A to dost. Melissa je vážně něco šíleného a ten kontrast se Sandrou u mně fungoval. Některé hlášky byly skvělé. Sem tam sice i nuda, ale i tak dávám 60%

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Pořád román pro ženy, ale přeci jen o fous lepší než první část. Děj již začíná být napínavější a herecké výkony nejsou tak toporné. Docela se na to dalo dívat. 50%

Gravitace (2013)

Výborně vizuálně a velmi reálně ztvárněný film, který je scénáristicky nadprůměrný, ale jinak mě to nijak zvlášť nestrhlo a nevtáhlo do děje. Clooney je až moc v pohodě a nad věcí, i když ví, že umírá, tomu nevěřím ani noc mezi očima; Bullock je velmi dobrá a i věruhodná, ale sama to prostě utáhnout nemůže. 50%

Plán útěku (2013)

Zajímavé, nápadité, konečně ti dva spolu. Mělo to sice scé chybičky a nedokonalosti, ale nic zásadního. Dobré je, že až do konce člověk neví co a jak. 70%

Don Jon (2013)

Celkem zajímavý film, postavený na velmi zajímavém tématu, ale nedotažený po všech stránkách. Škoda toho. 50%

Lásky čas (2013)

Dobrý nápad, krásně natočené, jen zrzavý hlavní hrdina tak děsně nesympatický, až to bolelo. Jinak výborná podívaná.