• Pohádka

Dívka v modrém (1939)

Ty jsi má jediná dívka v modrém. Miluji tento film, tak jako všechny, kde hrál Oldřich Nový, Nataša Gollová a Lída Baarová, i když u té jsem zdrženlivý.

Hotel Modrá hvězda (1941)

Krásná romantická komedie. Herečka Nataša Gollová. Hodačová je jako v každém jejím prvorepublikovém filmu sexy a opravdu eroticky přitažlivá. Nostalgicky až romanticky zde Vladimír Rychta (Oldřich Nový) vzpomíná na strávené líbánky jeho rodičů v Hotelu Modrá hvězda na IV. okrese.

Kristian (1939)

Láska mého mládí Adina Mandlová. Dnes už se na ni koukám jinak a trochu více skepticky, ale ne v tomto filmu. Bok po boku Oldřicha Nového vždy vynikala.

Umučení Krista (2004)

Umučení Krista je nejlepší zahraniční film, který jsem kdy měl tu čest vidět. I když zrovna Americké filmy nemám rád, tak toto se fakt povedlo. Ta čistá aramejština, ale i latina je zkrátka dokonalá. Dost mne překvapilo, že zrovna církev, která by měla být ráda zato jak se zde vystihl patrně skutečný život Ježíše, tak naopak řvala, že to je nechutné a nepravdivé atd.. Za mně pět hvězdiček, ale dal bych i deset

Městečko South Park (1997) (seriál) odpad!

To je něco tak debilního, že vůbec netuším jak to zde může mít 80%. To, že je to sprostý, to ještě není to nejhorší, ale kreslený, nebo nakreslený je to strašně. Pro mně ODPAD

„Já už budu hodný, dědečku!“ (1978)

Komedie která nemá chybu. Miloš Kopecký zde patrně hrál i sám sebe, ale možná to bylo jeho psychickou chorobou, kterou dle tvrzení jeho kolegů trpěl již od mládí. Vynikající herecký výkon i u Aleny Vránové a Svatopluka Beneše

Jan Hus (1954)

Pro mne osobně je Štěpánkův Jan Hus o třídu lepším než, to co bylo natočeno k 600 výročí smrti mistra Jana Husa z roku 2015. Pravda výprava u Hádkova Husa je asi o něco lepší, je to tou dobou, ale herci na mne působí přirozenějším dojmem.

Kamarád do deště (1988)

V době kdy se tento film natáčel jsem jako učeň pracoval v Astře na Václavském Náměstí, kde se taktéž film nacházel. Podle mne to dokonale vystihlo posledních pár let před sametovou revolucí. Na rozdíl od dnešní doby, která je v rukou KMOTRA Babiše a jeho stupidních ministrů jsme i přes některé nařízení KSČ mohli žít jako svobodní lidé.

Správnej dres (2015) (TV film)

Nato, že Taťána Gregorová Brzobohatá není profesionální herečka to myslím, že zahrála velmi dobře. I celý film nebyl špatný. Byla to vlastně taková romantická polívka. Hlavně tak trochu podle pravdy, jelikož sám vím, že V.I.P sportovci se takto chovají, a jsou lepidlem pro krásné slečny. Tak to prostě je! Někdy, ale není to časté se muže stát, že inteligentní muž má u těchto krasotinek přednost. Tady tvůrci ukázali, že i krásná Miss severních Čech může mít srdce na pravém místě.

Probudím se včera (2012)

Velice průměrná "komedie" s průměrnými herci. Jediný skutečně opravdový herec je zde Svatopluk Skopal a Viktor Preiss