• Pohádka

Zlatovláska (1973) (TV film)

Pro mně osobně jedna z nejkrásnějších pohádek. Ač jsem osobně Jorgu Kotrbovou nemusel, tak zde jí role princezny sedla. A hlavně se točilo na mém nejoblíbenějším zámku Červená Lhota. Za mně pět hvězdiček...

Čekání na Patrika (1988)

Hrozná slátanina...Nejhorší herec v tomto už tak velkém nesmyslu je Jiří Pomeje.

Hlas pro římského krále (2016) (TV film)

Film se mě moc líbil, nechápu zde takovou kritiku. Podobně jako tento film, byl dobře natočený i film Jan Hus z roku 2015.Ale Českému a zejména Slovenskému divákovi se nikdy, nikdo nezavděčí.

Poslední propadne peklu (1982)

Mám moc rád historické filmy. Film je o době třicetileté válce, moje oblíbené období. Pro měj jednoznačně nejlepší film o tomto období, kdy naše země trpěla za nedokonalý stavovský odboj. Nejlepší výkon herce Ivana Vyskočila.

Dnes v jednom domě (1980) (seriál)

Seriál se natáčel u nás na Lhotce v Praze 4., a v ulici Novodvorská.

Cech panen kutnohorských (1938)

Zděnek Štěpánek zahrál snad všechny své role dokonale. Pro mně osobně Top filmy, Cech panen Kutnohorský a Nezbedný bakalář. Naprosto dokonalá komedie.

V erbu lvice (1994)

Krásný film. Zdislava z Lemberka a Křižanova je moje srdcovka. Milena Steinmasslová zahrála Zdislavu krásně, a asi takto bych si skutečnou paní z Lemberka dokázal představit. Nejlepší scéna pro mně, hostina na dvoře krále Václava I. Přesně to vystihlo, jak se žilo v polovině 13. století. Boris Rosner, jako pan Havel z Lemberka, také skvěle zahraný.

Vrtkavý král (1974) (TV film)

Podprůměrný film. Přemysla Otakara I. nezahrál Josef Somr dobře. Nevím, že by byl zlatou bulou ověnčený král český tak přívětivý a usměvavý. Možná, že kdyby byl o tomto panovníkovi natočen celovečerní film, bylo by to jistě daleko lepší. Takto to byla jen ne příliš dobrá inscenace, kterou nezachránila ani půvabná Hana Maciuchová v roli Konstancie Uherské.

Břetislav a Jitka (1974) (TV film)

Moc krásný film. I přesto, že se romance budoucího knížete Břetislava I. a Guty (Jitky( jistě odehrála zcela jinak, podle mantovského biskupa byl totiž kníže Břetislav I Gutě přímo vnucen. Ale účel svědčí prostředky, díky tomu byla naše země obohacena o prvního historického korunovaného českého krále Vratislava. A nakonec spolu měli čtyři syny. Ale hlavně jsem si všiml, jak byla Eliška Balzerová krásná ženská. Dlouhém vlasy ji slušely více.

Oldřich a Božena (1984)

Film mě osobně zase tolik neoslovil, ale některé zahrané historické postavy ano. Jiří Bartoška, jako kníže Oldřich byl dobře zahraný. Asi takto bych si představoval "bezcitného" knížete, kterým Oldřich bezesporu byl. Ani Ladislav Frej nezahrál knížete Jaromíra zle. Ale přišlo mě to, že to bylo natáčeno jen v noci. Obraz byl až příliš tmavý. Závěr filmu byl asi nejlepší. Hororová scéna, kdy Oldřich nechá oslepit svého bratra Jaromíra v Lysé nad Labem byla odehrána skvěle. Dávám, díky hercům čtyři hvězdičky.