Noční hra (2018)

Chcete-li si zahrát Hru (a tím teď nemyslím skládání dnes již značně rozsekaných a smysl nedávajících kusů Skládačky) a zároveň jste ve společnosti oblíbení asi stejně, jako daňové přiznání, musíte na to jít s fištrónem! Dračí doupě, už má dnes každý u ánusu, série Dragon Quest tleje tam, co kálí Donald a jeho epizodická diarrhea o otylé prasnici, už dnes plní pouze vysílací čas špičkové televizní sranice Zlato. Naštěstí mozkové buňky některých režisérů ještě nedostaly onen americký syndrom karpální hemisféry, takže se sem tam z hlubin trumpovy mašinérie na hamburgery, vynoří i po rybě vtipná, a poměrně dobře obsazená komedie, u který občas člověk i zauvažuje, že by na ni třeba zašel i do kina (až to bude u nás za komunistickou cenu 50,- za lupen)! Jen tak dál pane Péro, vaše práce nese jisté znaky obživy sociálních pracovnic na úseku nejmenované dálnice (a to myslím jako poklonu)!

Rudá volavka (2018)

K unudĕní nerozeznatelné od knižní předlohy. A stejně jako tam, i tady prostředek filmu můžete klidně použít místo rohypnolu!

Nikdys nebyl (2017) odpad!

Artově nesmyslná lyrická sračka.

Darc (2018)

Místo otravných vztahových berliček, koncentrovaná akce.

Nepřátelé (2017)

Atmosferickou hudbu, asi třicet minut doprovází na několik částí rozkouskovaná akce. To mi ale, na dvě hodiny a sedm minut, příjde žalostně málo. Zbytek času totiž tvoří unylé bloumání po prérii od lejna k lejnu, doprovázené jakousi pseudo meditací nad tím, proč kdysi dávno jeden bratranec ze druhého udělal nožem cedník! Na své si tedy přijdou zejména milovníci dlouhých záběrů na západ slunce, dále vyhledávači neméně zábavných záběrů na promočenou krajinu, no a pokud náhodou patříte mezi diváky s láskou pro těžkopádně a asi stejně zábavně se rozjíždějící spojení jednoho, nebo více vozidel na trati, či jiné pevné dráze, budete si také chrochtat blahem! Když si představím, že stylem, kterým se posledních pár let točí "westerny", by třeba G. F. Unger opravdu psal, měla by jeho díle pravděpodobně jednoho čtenáře!

Winchester: Sídlo démonů (2018)

Další z řady otravnych barabizen, která vlivem nedostatečné izolace, profukuje až na půdu. Sem tam průvan bouchne se dveřmi a když je venku opravdová fujavice, dokáže a teď se podržte, rozhoupat třebas i dřevěnou sesli! Strašidelné? Spíš otravné. Jo a místní řemeslníci očividně používají hřebíky made in china!

Velká hra (2017)

Botuloxinová bruneta Moly Povlak, se nás v tomto pseudoreálném podobenství podle sebe sama, pokouší přesvědčit, jak bylo vlastně všechno fajn, ona jak dodržovala zásady unfair play a že ona vlastně ty miliónky přece NEJPRVE rozdávala a až potom KASÍROVALA! Co je to ale platné, když celý falus vulvus jako by z potěkminovy vesnice vypadl, visuální podraz který se na diváka snaží autorka ušít, neviděl realitu ani z rychlíku a tak nějak se spíš zdá, jako by šlo o vystřižené scény z porodu nemanželského dítěte pohádky S čerty nejsou žerty a pořadu Ano, šéfe! (Vy mi to nebudete věřit pane soudce, ale já ty špinavé peníze asi strčila do druhého hrníčku....).A teď tu o kupónové privatizaci (Kožený málem za katrem), záhadném úniku bezúhonného občana (Harry Krejčíř a tajemná komnata) nebo onen tragikomický přírodovědný dokument o stěhovavé migraci brodivých ptáků (Přelet nad čapím hnízdem). Reálně asi stejně, jako že zítra vstanu a Krejčíř bude vydaný do Čech a opaří se priessnitzovým čajem!

Dokonalá loupež (2018)

Po dlouhé době film, který jsem si musel pustit nadvakrát. Když se vás 110 min někdo snaží unudit, už to nezachrání ani 30 minut závěrečné smršti kulek!

Labyrint: Vražedná léčba (2018)

PROBOHA, PROČ? Je docela smutne videt, jak 2 ze 3 sérií skončily brutálním fiaskem. Bohužel už zbývá jen ta nejméně zajímavá.