Mumie (1999)

Člověk hlavně nesmí čekat historický film s jakýmkoli dodržováním faktů. Prostě Dobrodružný akční oddech. Máme to však bohužel několik pokračování - naprosto zbytečných, narozdíl od Indiana Jonese třeba.

Krvavý sport (1988)

Zřejmě jediný ucházející film s Van Damem .o)

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Takový hezký hodnotný film o praktických výhodách diktatury proletariátu. Na dvoře dekadentního císaře se přiživují povalečské existence, které provádějí různá neproduktivní bádání. Jeden expert například mlátí palicí do jakéhosi kovového plátu a prohlašouje, že rozbíjí atom olova. Geniální příklad efektivity cenzury a geniálnosti Wericha. Budovatelskou píseň nám pěkně kompenzuje skryté zrcadlo nastavené režimu právě například onou "dílnou na zázraky". Proto mi tam vlastně ani podobné politické chvilky nevadí.

Proud času (2003)

Vcelku zdařilá adaptace vynikajícího románu mistra "technothrilleru" Michaela Crichtona nabízí divákům adrenalinový vílet do středověku, tentokrát v alternativě "budoucnost jde změnit, ale...". Neubráním se srovnání s knihou, takže kdo zná Crichtona, dá mi za pravdu že jeho díla jsou nositelem velkého množství varování, poučení nebo informací o určitém problému. Ve filmu však je pouze vynalezen stroj času a probýhá záchaná mise. Zcela zde chybí zmíněný aspekt jenž činí Crichona Crichtonem...to je jednoznačně největším nedostatkem filmu oproti skvělému románu. S tím související rychlý, mírně chaotický začátek je druhou (pro mě) vážnou vadou. Uznávám ale že zrovna zdlouhavý začátek by pro někoho kdo nečetl byl dosti nestravitelný. Z knihy vlastně zbylo ono úžasné dobrodružství které je v knize jen příběhem k přiblížení problému. Pokud čtenář knihy překousne to že jde jen o ten příběh (v knize tedy méně podstatnou část), čeká ho parádní večer plný zábavy v napínavém historickém dobrodružství...jako se to stalo mě. Příjemnou zábavu, rozhodně doporučuji.

Mr. GS (2008) (pořad) odpad!

Ubohý a naprosto nevydařený "Novácký" pokus o Uvolněte se prosím. Suchánek s Genzerem nikdy neoplývaly inteligentním humorem, ale v TELE TELE to byla alespoň trochu sranda, když to člověk nemusel sledovat pravidelně. Tohle je trapné, zoufalé a zbytečné.

Melrose Place (1992) (seriál) odpad!

Pouze kopírka legendárního, velkého, nepřekonatelného a jedinečného seriálu Beverly Hills 90210 :DDDD

MacGyver (1985) (seriál)

Vlastně hodně nebezpečný seriál. Pan MacGyver se dostal vždy ze všeho jen pomocí své šikovnosti a schopnosti improvizace, bohužel tím i dosti inspiroval malé děti jako jsem byl toho času já. Chvátal jsem ze školy, abych stihl MacGyvera a slintajíce ho sledoval, abych poté šel ke kámošovi a společně jsme zužitkovali nabité vědomosti. Ono nebezpečí číhalo zejména v extrémě atraktivních výbušninách. Vzpomínám si jak jsme napouštěli vatu nacpanou do dutého klíče slavnou hořlavinu II. třídy - Ironem na okna, doufajíce v mohutnou explozi. Nakonec se nám onu třaskavinu stěží podařilo zapálit, načež ubohý plamínek okamžitě zdechnul...dnes říkám naštěstí! Podobných vylomenin inspirovaných MacGyverem jsme natropili spoustu, ale zřejmě nám scházela ona šikovnost, jakou měl hrdina seriálu :o(

Knight Rider (1982) (seriál)

Zlatý hřeb pořadu "Oáza"...seriál z doby kdy jsem pak jezdil s angličákem po koberci a říkal mu Kide - klasika :D Vlastně je tenhle seriál pitomost ale ve věku kdy jsem ho sledoval to bylo uplně nejvíc.

Medicopter 117 (1998) (seriál) odpad!

Něco mezi Stefanií a Komisařem Rexem :D

Ošklivka Betty (2000) (seriál) odpad!

A vo co ku**** šlo tady? O příběh který by se vešel do jednoho dílu. Z krásky přestrojené za ošklivku se stane kráska. Jak romantické...nicméně tady jsem naštěstí viděl jen pár, nebo možná tři necelý díly ze začátku a ostatní vím od těch úchyláků ze střední...někteří na to koukali pravidelně a bez donucení :D