Tengen toppa Gurren Lagann (2007) (seriál)

"SUPER GIGA DRILL BREAK !! !" Animačné štúdio GAINAX - keeping it crazy and awesome since 1984.

Pocket Monsters: The Origin (2013) (seriál)

Ak nemáte radi Pokémonov tak rozhodne tu pre vás nič nie je. Hry sú síce bez diskusie lepšie, ale pre mňa je Pokémon: The Origin rozhodne ten najlepší seriál/film s titulom Pokémon, ktorý som kedy videl a neviem, či bude niekedy prekonaný. Pýtate sa prečo? Veľkú hru hrá určite nostalgia, a tým nemyslím nič z druhej generácie a ďalej. Sledovanie ma totiž hneď prenieslo 10+ rokov do minulosti, keď som sledoval na Nove prvú sériu pôvodného Poké-anime. Bavíme sa tu o oldschoolových 151 Pokémonoch, čo je super už len preto, že ako postupne nasledovali ďalšie série a príšerky pribúdali som strácal viac a viac záujem. Dej mi bol síce dopredu známy, pretože je založený na hre Pokémon Red and Blue na Nintendo Gameboy. Je tu hromada odkazov na hru, od očividných až po tie, ktoré si všimne len skúsené odborné oko . Síce ja osobne som hral Pokémon LeafGrean na GBA čo je remake prvej hry, ale šak sa rozumieme... To ale neznamená, že tu nenájdete zopár prekvapení! Ďalším plusom je určite aj fakt, že tu stretnete dobre známe postavy z pôvodného anime (Misty, Brock, Professor Oak, Giovanni, "Gary") trošilinku možno v iných úlohách a s iným dizajnom, ktorý je taktiež pochopiteľne založený na hre. Celkové spracovanie bolo odlišné... Tým rozumej lepšie! Animácia postáv, pozadie a hlavne súboje boli neporovnateľne upgradované! Boje týmpádom pôsobili napínavejšie. Soundtack? Veľmi vhodný, pozostávajúci zo zremixovaných 8-bitových herných melódii. Asi je vám už jasné že sa mi seriál či OVA či TV special moc páčil. Nech to bolo čo to chcelo malo to ideálnu dĺžku 4 epizódy takže sa nebudete mať kedy nudiť. Pridajte k tomu milý koniec a máme tu niečo čo nemôže si žiadny fanúšik Pokémonov, či už hier alebo seriálu nechať ujsť. Doporučujem to aj ľuďom, čo postupne na tieto malé príšerky pozabudli, alebo ich počase prestali baviť alebo na ne celkom zanevreli. Pocket Monsters: The Origin je skvelý nostalgický trip do jednoduchšej doby, do doby napätého držania palcov Ashovi, do doby zbieranía nálepiek, do doby nie tak dávno minulej. P.S. Prepojenie s X a Y mi prišlo trocha moc ale inak by sme seriál ani nevideli. Nebyť tej vsuvky alebo reklamy, či ako to chcete nazvať... P.S.2 Vlog: Mimochodom zajtra vychádza Pokémon X and Y a nikoho to jaksik nezaujíma. Všetci naokolo hovoria len o GTA V.

FLCL - Season 1 (2000) (série)

"What are you even talking about ?!"

Příběhy ze Zeměmoří (2006)

Film, ktorý jedine zaujme zvukom a vizuálom, ale čo sa týka príbehu a postáv je to bieda. It kinda sucks!

Galaktický expres 999 (1979)

Tento film by som špecifikoval ako Cowboy Bebop meets Polárny expres meets Malý Princ meets ešte niečo čo mi práve neprišlo na myseľ. No, teraz keď máme z krku toto krvopotné prirovnanie je čas na môj názor na film. Moc moc sa mi páčil. Postavy sú sú fascinujúce, len je mi trochu ľúto, že som ich nespoznal viacej. A to je jediné čo vytýkam. Často mi prišlo, že veci boli brané ako z rýchlika (get it?) a osobne by som rád trochu viac času strávil so sprievodcom, Claire alebo Kapitánom Harlockom. Nuž narvať toľko materiálu do 128 minút nie je ľahká úloha... Tiež by som rád viac exploroval jednotlivé planéty atď. (Viem, že existuje aj seriál a možno niekedy sa i jemu pozriem na zúbok) Svet v ktorom sa príbeh odohráva je tak fascinujúci, že sa ho nemôžem nabažiť. Hlavná myšlienka je tiež zaujímavá a počas celého filmu ste zvedaví ako sa to ako to dopadne. Čo by mohlo však niekoho odradiť je fakt, že sa jedná o dosť oldschoolové anime. Oldschoolové myslím v tom najlepšom možnom zmysle. Ja po audiovizuálnej stránke nemám čo vyčítať, lenže keby som Galaxy Express 999 pustil volade mojím kamošom pri pár pivách a pukancoch, asi by ma volakam poslali. Na to aby ste si užili podobné filmy musíte byť buď fanúšikmi japonskej animácie alebo dosť otvorení netradičným a možno pre vás novým veciam. A potom potom môžete si naplno vychutnať klenoty ako napríklad aj Galaxy Express 999.

Z makové hůrky (2011)

Úžasný hudba! Skvelé výtvarné spracovanie, ktoré akoby podčiarkovalo tento milý príbeh. Som veľmi rád, že som tento film videl. Musím povedať však, že keby to nebolo animované, japonské a hlavne miyazakiovské, tak by som po tom ani neštekol. Vlastne je to dosť jednoduchý príbeh, ktorý by sa dal spracovať ako nejaký podradný TV film. Taký čo pozerá moja babka na DOME. Fakt, že je to tak úžasne atmosfericky zrobené iba pridáva na príťažlivosti. Prostredie Japonska 60tych rokov je dosť netradičné a zaujímavé. Vskutku celkovo to berem ako také pohladenie na srdci.

Ranma ½: Akumu! Shunmin kō (2008)

Povinnosť pre každého fanúšika anime Ranma 1/2 ! Rozhodne nebudete sklamaní. Ostáva dúfať, že toto nebol posledný počin takéhoto zámeru.

Ranma ½ (2011) (TV film)

Amatérske to hej, ale zároveň rovnaká sranda ako anime. Ide o reboot prvých epizód seriálu. Dej sa odohráva v modernej dobre, možno aj preto pretože tvorcom sa nechcelo maskovať mestečko, v ktorom natáčali do štýlu 80tych rokov. Ťažko však povedať, či to bol zámer, alebo to overanalyzujem. Každopádne je vidieť na čom všetkom sa šetrilo. Od CGI efektov až po kostým pandy (LOL!). Herci tiež pôsobili amatérsky, ale v celku boli v pohode... Všetci vyzerali viac menej ako ich kreslené podobizne. Ako dobrý nápad mi prichodilo, že na začiatku predstavili všetky postavy v štýle Super Smash Bros. Brawl / Final Fantasy X-2. Jedine týpek čo hral Ranmu-chalana mi prišiel jaksi nesympatický. No čo už.... Takisto nič nenarobím s faktom, že kopu postáv vynechali. Možno nechceli diváka čo nie je oboznámený s mangou a ani s anime zaplaviť kopou šialených postáva ale aj tak. Chýbala mi hlavne Shampoo, Ryoga a Happosai. Asi sa filmári nechceli babrať s mačkami, mini prascami a ... No nechajme to tak, ďalej čo mi chýbalo boli kozy. Nahota bola vždy prítomna či už v pôvodnej mange, anime seriáli, filmoch a dokonca aj v tom novom OVA z roku 2008. Nemyslite si, že som voláký pervert, ale toto vždycky bolo dôležitou súčasťou a viedlo to ku kope srandovných situácií. Taktiež som nezačul žiadnu známu hudbu... :( Stačilo by už pindania! Bolo v tomto filme niečo čo sa mi páčilo? Samozreje! Bolo super vidieť live action postavy so zachovanými vlastnosťami, vystihnutý humor, akciu (ktorá bola lepšia ako vo filme: The Last Airbender) , príbeh sa mi taktiež veľmi páčil, malo to fajn záver a nakoniec našiel som kopu maličkostí, ktoré plne docenia iba fanúšikovia. (napr. Ranma a Akane idú domov zo školy a Ranma ide po múriku, alebo plyšák P-chan v Akaninej izbe) Ak si to všetko zosumarizujem som rád, že som tento film videl. Odporúčam ho ale iba tým čo poznajú pôvodný materiál. Nováčikovia by boli iste zmätení.

Kovboj Bebop: Lovec odměn (1998) (seriál)

" I think it's time to blow this scene. Get everybody and the stuff together. Ok, three, two, one let's jam! " Nejaké tie veci čo by som akože mal vytknúť by sa rozhodne našli avšak keď sa na Bebopa pozrem ako na celok nedokážem dať menej ako päťhviezdu (už len za ten OMGsoundtrack). Jednoducho ideálne anime so skvelou atmesférou, postavami, hudbou, animáciou, ktoré sa nevlečie cez 400 dielov ako niektoré iné. Ehm-ehm. Jednoducho vie kde má skončiť a pritom poskytuje tak pestrú škálu rôznych scenérii. A takto to mám rád.

Cesta do pravěku (1955)

Tento film som porvýkrát videl koncom 90tych rokov a bol som očarený... Keby som to ale videl v roku 1955 tak to by mi asi explodoval mozog. Nadčasové dielo!