Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Nadčasový film, ktorému po rokoch už niečo chýba. Ale aj tak je to klasika pri ktorej sa človek rozhodne nenudí.

Hotel Rwanda (2004)

Silný snímok založený na skutočnej udalosti. Najlepší film o genocíde, aký som kedy videl. To čo sa vňom odohralo, človeka chytí za srdce. Viete si predstaviť ocitnúť sa v ich situácii.

Koření (2005) (pořad)

Gratulujem susedom z Česka. Skutočne hodnotná a vydarená relácia (dokument).

Letuška 1. třídy (2003)

po prečítaní názvu som čakal hodnotenie odpad. Našťastie sa filmári vyhli naivným veciam a podradnému humoru a tiež sa im podarilo vyhnúť sa konzumu. Práve preto sa film stal úplne znesiteľný.

Rysavá jalovica (1970) (TV film)

Jozko je Jozko. A toto bola jeho ďalšia tutovka. Ľudia, čo nemajú radi naivné divadlá, nech sa tejto snímke vyhnú. Ostatní si môžu vychutnať úžasne zfilmovanú knihu od Martina Kukučína.

Poslední prázdniny (2006)

Celkom dobrá vecička. Náhodou, jeden z najlepších vianočných filmov posledného obdobia. Prekvapilo ma množstvo českých hercov, ale niet sa čomu čudovať, ke))ď bol natáčaný v Karlových varoch.

Milionové Vánoce (2007)

Patrick sa dal nahovoriť na takýto film :( .... hm škoda. Film je určený pre deti a tak ho treba brať. Najhorší záber bol záber na míňanie peňazí. Nechutný hnusný a prehnaný konzum. Celkový dojem s filmu je ale omnoho lepší.

Tučňáci z Madagaskaru: Vánoční mise (2005)

Každý tento vianočný filmík má niečo do seba a tento nieje výnimkou. Žiaľ už ich začína byť príliš veľa a v porovnaní s inými sa musí dať hviezdička dole

Na skle maľované (1980) (TV film)

Legenda slovenského divadla. Určite najslávnejší slovenský muzikál. Čo viac dodať. Asi len to, že bez Miša, to už nikdy nebude ono.