Chuťovky (2003) (pořad)

Zo začiatku to malo niečo doseba, ale neskôr tomu začala chýbať štava. Po jednom roku sa to už ani nedalo pozerať, žiaľ samá nuda.

Mongolsko - Ve stínu Čingischána (2010)

VAU! Jeho najlepšia snímka. Konečne pridal aj kusisko histórie do svojho filmu. K tomu vtipné zážitky a nádherné zábery. Práve v tomto filme skĺbil náuku, pútavosť aj humor.

Gran Torino (2008)

Majstrovský kúsok od génia. Vau toto som vážne nečakal. Film sa postupne rozbieha a dostáva sa divákovi pod kožu. Na konci filmu príde krásne vyvrcholenie. Odporúčam všetkým. V prvej polovici filmu som nechápal, prečo je film tak vysoko hodnotený, už chápem. Psychologicky skvelo zvládnutý sled udalostí, narážok, nadávok a pod.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Rozmýšlal som medzi 4* a 5*. Vo filme mi niečo chýbalo, ale musím uznať, je to geniálny film. Postaviť film do tak náročného prostredia muselo byť veľmi odvážne, ale výsledok vyšiel.

Hoří, má panenko (1967)

Zaujímavý a nezvyčajný, ale nie práve najlepší film. Na môj vkus, až moc absurdný.

Osadné (2009)

Aby si človek vychutnal tento film, mal by navštíviť spomínanú obec, alebo aspoň jej okolie. Má pocit, že tu zastal čas.

Vlak života (1998)

Hoci je to označené ako belgický film, príliš je v ňom cítiť balkánskeho režiséra a balkánskeho skladateľa. Možno na môj vkus až moc veľa absurdity. Napríklad rozširovanie židov na komunistov a nacistov. Koniec bol naozaj nečakaný a dojemný. Celý film posunul do vyššej triedy.

Hledání Země Nezemě (2004)

Naozaj výborný film. prvá polka filmu iba akási úvodná pasáž, ktorá nádherne vyvrcholí v posledných 10tich minútach. Kate Winslet si za svoju úlohu určite zaslúžila aspoň nomináciu na oscara. Podľa mňa sa svojej úlohy zmocnila ešte lepšie ako Johnny Depp.

Bez servítky (2009) (pořad)

Mal som 4 hviezdičky, ale po tom, ako všetci účinkujúci nakupujú v jednom diskonte, musím toto hodnotenie radikálne upraviť na 1*. Celá relácia tým stráca to čaro a otáča sa viac na reklamu.

Americký X Factor (2011) (pořad)

Tak na jednej strane chápem vyššiu úroveň tejto súťaže oproti našim súťažiam. Nechápem ale to, na čo to dávajú u nás. Podľa mňa je to len ďalší lacný nákup programu, ktorým zaplátajú dieru v programe. Dnes idú televízie s nižovaním výdavkov a ľudia na ne aj tak "čumia".