Cena za lidskost (2011) (seriál)

Jsem trochu na vážkách, jak ohodnotit tento seriál. Veskrze není špatný, ale kvalita jednotlivých dílů celkem kolísá. Nicméně v celku se jedná o poměrně dobrý seriál, zápletky nejsou špatné, herci, alespoň mně, do svých rolí velmi dobře sedí a jde na to koukat i v jednom kuse. Nicméně příliš často se vám nestane, že by skončil jeden díl, a vy měli chuť pustit si hned další kvůli tomu napětí. To je opravdu jen výjimečné. Celkově hodnotím na pomezí mez 3 a 4, mírně však převažuje 3.

Hostitel (2013)

Doufam, že Stephanie Meyerová už nikdy nic nenapíše, protože kdyby jo, asi bych se z těch všech milostných trojúhelníků zbláznil, zajímalo by mě, jestli doopravdy nedovede postavit příběh na něčem jiném, protože celej ten humbuk kolem těch duší mi připadal spíš jen jako pozadí. Nicméně, pokud by to bylo naopak, možná by to bylo mnohem lepší, protože nápad to rozhodně nebyl špatný, jen kdyby byl dotažený do konce...

666 Park Avenue (2012) (seriál)

Trochu nechápu, proč zrovna tento seriál přestali vysílat po první sérii. V televizním světě se pohybuje spousta mnohem méně kvalitních děl, která se v této branži udržela, a přitom nesahají tomuto ani po kotníky. Osobně jsem si seriál dosyta užil, dost možná také díky Heleně Mattsson, na niž se prostě nádherně dívá. Škoda, originální nápad, zajímavé obsazení, avšak useknutý konec, po němž zůstalo mnoho otazníků.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Jediná vlastnost tohoto filmu, která se mi nelíbila, byla předvídatelnost. Nevím, jestli to tak připadalo jen mně, ale všechno, co se tam stalo, jsem tak nějak tušil dopředu. Jinak se nový Star Trek vážně povedl.

Da Vinciho démoni (2013) (seriál)

Upřímně řečeno u tohohle seriálu jsem poněkud na vázkách. Ze začátku se mi moc nelíbil, nějak to postrádalo spád a moje představy o Da Vincim jaksi nekorespondovaly s tím, jak si ho představili tvůrci. Každopádně jsem se od toho snažil oprostit, což se mi nakonec i celkem povedlo, i když mystické a fantasy prvky mi tam poměrně vadily - viz. to kopí osudu... Suma sumárum, hodnotil bych 3,5, a protože se pětka zaokrouhluje nahoru, necháme to na 4, pro mě lepší odpočinkový seriál, který i celkem stojí za podívání.

Ztracen ve vesmíru (2011)

Přišel jsem, viděl jsem, nechápu, odcházím, a to jsem se fakt snažil.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Je to celkem hezká akce. Dobře se na to dívá, dokonce jsem chvíli váhal nad tím, že bych Jackovi dal i 5, ale pak se tam objevilo to klišé... Možná je to tím, že jsem v jeden den viděl Iron mana 3 a Jacka, ale tak nějak jsem zjistil, že nepřítel Ameriky může bejt jenom Rus (případně někdo s ruským jménem a trochu i přízvukem), nebo muslim. No, přišlo mi to trošku hloupý, proto jenom 4, jinak je to více než povedený.

Mrtví a neklidní (2013)

Tak trochu jiný zombie film. Sice to "vyléčení" se mi moc nelíbilo, ale budiž, kdyby takhle vypadalo stmívání, možná by se dočkalo i fanoušků z mužské nečtyřprocentní části populace.

Mládeži nepřístupno (2013)

Je to spíš parodie než cokoliv jinýho, ale celkem jsem se u toho bavil. Spíš průměr, ale jednu hvězdičku na víc dávám za Gerarda Butlera alias leprikóna a jeho hlášky.

Imaginaerum (2012)

Upřímně řečeno mi skoro půlku filmu trvalo, než jsem pochopil, o co se ve filmu vůbec jedná, nicméně po tom ozáření shůry se mi to začalo celkem líbit. Je to sice takové zmatené, ale rozhodně se jedná o povedené dílko, které by si žádný fanoušek Nightwish neměl nechat ujít.