Percy Jackson: Moře nestvůr (2013)

Světe div se, ono to bylo lepší než první díl! Až se mi tomu nechce věřit, že se na to dalo koukat aniž bych musel zavírat oči nad hloupostí filmu. Třeba se ten poslední díl vyšplhá až na 4, ale to už bych asi chtěl moc...

Bídníci (2012)

No, muzikál jsem neviděl, takže nemůžu porovnat s divadelním provedením, každopádně dá se to, ale jestli chcete vidět, jak mají Bídníci doopravdy vypadat, tak spíš bych doporučil francouzské televizní provedení z roku 2000.

Kick-Ass 2 (2013)

Moc jsem od toho neočekával, přesto jsem se nadmíru bavil. Pokračování Kick-Asse není tak dobré jako původní film, konec konců Matthew Vaughn nastavil laťku hodně vysoko, ale Jeff Wadlow zas tak výrazně neklesl.

Simone (2002)

Přemýšlím, jestli byl tenhle film spíš absurdní nebo geniální. Při představě, že by něco takového doopravdy šlo udělat (v dnešní době zcela nepochybně) a dotáhnout do takových mezí, zcela určitě by se zrodil takový fenomén jako ve filmu. Nicméně dnes už by se na to přišlo mnohem dřív, že jde o podvrh. Poselství filmu však vidím v něčem jiném, konec konců to v něm i zaznělo - hloupé požadavky herců, kdy zrak se upírá jenom na ně, protože jsou vidět, a režiséři si už takové pozlátko nevyslouží. Inu tak to holt na světě chodí. Jediné, co se mi nelíbilo, byl konec. Měl se dotáhnout až do toho elektrického křesla a nemít obvyklý americký happyend. Za to dávám hvězdu dolů. Jinak minimálně zajímavá podívaná.

Muž z oceli (2013)

Takže, proč se mi to líbilo - super efekty, moji oblíbenci Russell Crowe a Kevin Costner, zajímavější příběh něž jaký měly ostatní filmy/seriály o Supermanovi a také trochu jiný pohled na něj. Proč se mi to nelíbilo - absurdity - Superman zničí půlku města a pak dostane sprdung za rozbitýho drona za 12 milionů dolarů (WTF?), kompletní popírání fyziky - nic proti, i když je to scifi, pořád by se některý věci měly chovat stejným způsobem jako v reálu (kupříkladu věc pohybující se machem 24 (8 166.96 m / s) by opravdu při dopadu na zem neudělala malinkatý krátýrek. No, je toho víc. Dál se mi nelíbila Amy Adams jako Loise, ale to už je jenom drobný kaz na kráse. Suma sumárum, nebylo to zas tak hrozný, akce je to pěkná, ale možná už jsem na něco takovýho moc starej, protože bitka dvou nezničitelnejch lidí mi přijde absurdní. Doufam, že Superman vs. Batman bude lepší.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Byl jednou jeden Američan a ten se rozhodl, že Newton a celá fyzika, která donedávna existovala, jsou vlastně jedna velká obrovská kravina. Inu, napsal scénář k filmu tak pitomému, že ho nemohl chtít režírovat nikdo jiný, než na černo přistěhovalý Mexičan. Tohle už je fakt moc. Když už chtějí v Americe dělat roboty, ať se vrátí k Terminátorovi, případně k číslu 5.

Křupan (2000)

Tohle je taková příjemná oddechovka, komedie to moc není, nezasmál jsem se tam ani jednou, ale jinak takovej hezkej průměr.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Lehce nadprůměrná parodie/komedie s ne úplně špatnými vtipy, kterých však není mnoho. Většina jich je v traileru, takže doporučuji nepouštět.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Méně hloupé než předchozí díl, přesto dostatečně hloupé. Nicméně celkem pěkná akce, člověk se u toho nenudí, jenom přemýšlí, jakou blbost si ti scénáristi vymyslí, a jak moc budu chtít z Vina Diesela udělat nástupce Chucka Norrise. A ještě jedna maličkost - vyměnit Elsu Pataky za Michelle Rodriguez? WTF? Sice mladší model, ale jenom o dva roky, a ta karoserie neni zas tak dobrá...