Procitnutí (2012) (seriál)

Upřímně řečeno se mi už hodně dlouho nestalo, aby mě nějaký seriál zaujal jenom trailerem natolik, abych se nadchnul nápadem. Nikdy před tím jsem nic podobného neviděl, a proto mě hodně mrzí, že už nebude další série - dokoukáno během dvou dnů, výborný seriál s excelentním Jasonem Isaacsem. Je mi opravdu hodně líto, že není vidět ve více filmech a že se seriál nedočkal větší sledovanosti, kterou si stoprocentně zasloužil. Velká škoda, ale přesto za pět.

Hněv Titánů (2012)

Pro mě velké překvapení oproti prvnímu dílu, který sice také prznil historii a antickou mytologii, se tohle posouvá dál. Souboje celkem ušly, i když neproveditelným zlváštnostem se přece jenom nevyhnuly - člověk, kterej zvládne prorazit hlavou několik mramorovejch sloupů za sebou by byl podle mě schopnej přežít i výbuch atomový bomby, ale budiž. Kromě toho se mi tam taky nelíbily ty katapulty - nic proti, ale v takovym provedení, jako ve filmu byly až ve středověku. Jinak příjemná akční podívaná o mnoho lepší než první díl.

Stíhači Red Tails (2012)

Co mě na tomhle filmu nejvíc pobavilo, bylo vylodění u Karlštejna - to si budu pamatovat asi napořád. Red Tails se drží svého stereotypu, kdy, jak už jsme na to z podobně orientovaných snímků zvyklí, je jeden rozkazy neposlouchající talentovaný a odvážný pilot a druhý kámoš rozkazy vydávající. No, jak to asi tak může dopadnout? Samozřejmě dle očekávání. To, že byli černoši diskriminovaní, to tak prostě bylo, ale to, že okamžitě nastoupili do akce a hned byli nejlepší, to už se mi zas tak nezdá. Vezmeme-li ještě v potaz to, že podle filmu na boj proti jiným stíhačům nebyli zvyklí. No, vyloženě špatný film to není, souboje ve vzduchu ujdou, děj je předvídatelný, sem tam se objeví nějaký ten vtip, suma sumárum, pěkný průměr.

Pařmeni (2011)

Upřímně řečeno, líbilo se mi to víc než pařba ve Vegas. Je sice pravda, že se jí Pařmeni hodně inspirujou, ale připadá mi, že si z ní vzali jenom to nejlepší, a upravili to svým vlastním způsobem, který je poměrně zábavný.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Kdo sakra v tom Hollywoodu tyhle fantasy vymejšlí? Vždyť se na to skoro ani nedalo dívat, jak to bylo příšerný. Opravdu mám rád fantasy, ale tohle byla hrůza.

Borci z Blue Mountain State (2010) (seriál)

Zatím mam za sebou teprve první sérii, ale můžu s celkem čystým svědomím říct, že mě to neuvěřitelně baví! Děj by se sice dal shrnout do tří témat - sex, návykové látky a americký fotbal - ale musím přiznat, že ačkoliv jsem to nečekal, jsou tato témata celkem vděčná a vtipná. Bohužel s dalšími sériemi už to tak slavné není. Druhá ztrácí dech a třetí se už úplně bez dechu válí na zemi, kdy ještě na poslední dva díly vstane, aby ještě doběhla do cíle. Každopádně seriál to rozhodně není špatný, škoda jen, že se ostatní série nepovedly tak, jako první.

Želvy mohou létat (2004)

Ačkoliv se to týká poměrně citlivého tématu, emotivnost by se tam hledala jen těžko. Děj je celkem nezáživný a vžít se dá snad jen do té dívky, i když i to byl pro mě celkem problém.

Tohle je válka! (2012)

No, myslim si, že se to víc bude líbit holkám, ale i tak je to celkem příjemná oddechovka. Jinak samozřejmě nemohl chybět téměř nereálný americký happyend...

New Kids Turbo (2010)

Ještě, že jsem viděl dřív druhej díl, protože jinak bych se na to asi nekouknul. První díl o půlku horší než druhej, neni to ani moc vtipný, sice občas tam jsou lepší scény, ale moc jich tam není...

Ranař (2011)

Musím se přiznat, že nejspíš nejsem správný Čech, protože o hokeji toho doopravdy moc nevím. Každopádně Goon mě bavil, a to i z toho důvodu, jakým způsobem se to v Americe hraje - jestli je to tedy pravda, jak je to tam popisováno. Seann William Scott to hrál skvěle a se smál od začátku až do konce.