Návrat do země Oz (1985)

Takhle si představuji perfektní zpracování dobrodružství ze světa Oz. Napínavé, vynalézavé, pořádně temné a tak zábavné, až jsem byl zklamaný, jak rychle to skončilo - a ono to mělo bez deseti minut dvě hodiny!

V zajetí démonů 2 (2016)

Minimálně stejně dobré jako první díl V zajetí démonů.

Útěk z Vietnamu (1986)

Standardní Cannonovka, která nepostrádá všechny důležité ingredience včetně stovek výbuchů, desítek neschopných záporáků a pozitivně naladěné atmosféry. Děj v několika případech dokonce překvapí. Oproti Delta Force ubíhá svižněji. Skvělý Mako v roli šéfa vězeňského tábora.

Hlubinná hvězda šest (1989)

Je škoda, že podmořské hrůze se nevěnuje více filmů. Potenciál tu je a ne ledajaký. Fandové horroru tak musí vzít zavděk i filmy, které žádné monstrum nemají (Koule), anebo těmi, které jsou napínavé, ale moc hrůzy u nich nezažijete (Propast). Nedávno jsem byl nadšený Leviathanem, horrorem přetékajícím kreativitou i dost slušnou dávkou nefalšované hrůzy. Teď jsem viděl Deepstar Six a při jeho sledování jsem si říkal - kdo koho asi vykradl? Lidé v ponorce > osudná chyba lidí v ponorce > smrt lidí v ponorce > podobný konec. Oproti Leviathanovi ale Deepstar Six působí po stránce scénáře mnohem levněji. Důvod, proč se na něj podívat, je ten, že jde o osmdesátkový horror v prostředí filmovým horrorem nedostatečně prozkoumaném. A v tom je jeho kouzlo. Vlastně docela připomíná hloupé žraločí horrory z poslední dekády, takže pokud by byl natočený dnes, asi bych na něj nahlížel ještě přísněji.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Celou hodinu a půl čekáme na alieny a když se konečně objeví, je už téměř konec. Jinak výborné.

Čarodějnice (2015)

Za mě hodně slabé tři hvězdičky. Co se mě líbilo, prostředí a atmosféra osady poloviny 17. století, herecké výkony a úvod, který šikovně několikrát časově poskočil, a my jsme byli ušetřeni pomalého filmového rozjezdu, a ihned se zaměřil na to podstatné - na první, kratičké, setkání s titulní příšerou. Kupodivu, po prvním setkání se člověk docela načeká na něco byť jen trošku strašidelného. Mezitím sledujeme, jak si skupinka osadníků žije v poměrně špatných poměrech a jediný náznak hrůzy je tu v podobě vyděšeného zajíce, který koulí oči na nešťastné osadníky. Až když se tu po dlouhé době začíná něco dít, chování postav najednou přestane dávat smysl a budovaná iluze se náhle zbortí jako domek z karet. Zklamal mě také závěr, ke kterému se tu raději nebudu vyjadřovat z důvodu spoilerů.

Aliance (2016)

Lepší než Rezistence (Insurgent), ale slabší jak Divergence (Divergent).

Les sebevrahů (2016)

Zápletka je to jediné, o čem by se dalo mluvit pozitivně. Ve filmu je na pár místech několik docela zajímavých nápadů, roztroušených sem a tam. Bohužel chybí šikovně napsaný scénář, aby je poslepoval dohromady. Předně, pointa se dá vysledovat až nebezpečně dlouho dopředu. Napětí je popraveno vždy několik sekund po prvním náznaku, kdy se hrdinka octne v nebezpečí. Ani les Aokigahara není moc odlišný od lesíku v naší domovině. Procházka v něm je tak dost možná lepší nápad, než jít na Les sebevrahů do kina.

Komando 5 (1985) (TV film)

Command 5 má sympatický koncept. Pětice čerstvě naverbovaných žoldáků, Command 5, má neprůstřelnou dodávku a jakmile někde dojde ke zločinu, jsou okamžitě povoláni do akce. Jednotka se skládá z docela zajímavých lidí: jeden má slabost na výbušniny, druhý je řidič a zároveň skupině šéfuje, další je vždy veselý závodník destrukčního derby, pak je to policista, který chodí pozdě, a do party je tu i ženský element, možná proto, aby se Command 5 alespoň v něčem lišilo od A-Teamu. Jejich první mise je taková ne moc ohromující: mají zneškodnit Bratrstvo, skupinu zločinců, která právě unesla několik lidí. Výměnou za rukojmí chtějí, aby byli dva jejich členové propuštěni z vězení. Záporáci jsou celkem legrační (nejvíc asi William Forsythe) a jakmile dojde na akci, stojí to za to. Přesto se mi zdálo, že tu byl promarněn potenciál. Působilo to na mě dojmem, že to tvůrci natočili přes víkend. Oproti výbornému pilotnímu dílu podobně laděného seriálu A-Team jde o lehčí zklamání.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Nemůžu si pomoct, zkrátka bez přítomnosti Battle Royale soutěže to není ono. Začátek je neskutečně nezajímavý, asi hodina někde uprostřed - akční část - je slušně zábavná a závěr je hodně natahovaný. Upřímně, pokud by z třetího a čtvrtého dílu udělali jeden, věřím, že by to nakonec byl velmi dobrý díl, za předpokladu, že by vybrali jen ty nejlepší scény.