Strážci vesmíru (1997) odpad!

Tak špatné, že jsem raději šel na čerstvý vzduch.

Strážci vesmíru (1993) (seriál)

Už v té době to byla hrůza, ale díval jsem se.

Maxim Xul (1991)

Chápu, že je to pro některé diváky až příliš pomalé - nejčastější výtka k tomuto filmu -, ale když se buduje atmosféra, jinak to prostě nejde. Je to taková zajímavá směsice slasheru, satanistického horroru a noir detektivky. Scény samy o sobě fungují a nejsou vůbec špatné, jako celek ale film není až tak funkční a rozhodně je vidět, PROČ je to "zapomenutý film". Osobně si ale myslím, že pokud se strefí do vašeho vkusu a podíváte se na něj v tu správnou chvíli, může se vám zalíbit. Je tu i Adam West (originální Batman) v roli muže, který o zlu ví úplně všechno a je vždy ve správný čas na správném místě. A ten závěr, ten prostě stojí za to, lehce protrpět filmem s lehce podivným názvem Maxim Xul.

Život (2017)

Leviathan (1989) ve vesmíru. Takže super.

Syngenor (1990)

Monstra jsou naprosto perfektní! Syndženoři mě minuli, takže jsem je dohnal až teď. Je to hodně silné béčko, které se odehrává v podstatě na jediném místě, v budově společnosti Cyberdine, která vyvíjí nový typ bojovníka budoucnosti. A jistě nemusím dodávat, že jejich vývoj se povedl možná až moc dobře, takže začínají hodně brzo umírat všichni, kdo jsou nablízku. Bavilo mě to. Jen škoda, že scénář působil hodně odbytě (a ono se tomu nedá divit - scenárista má na svědomí např. Mortal Kombat 2).

Prvotní síla (1990)

Parádně koukatelný mix temné krimi a horroru se sympatickými postavami a velmi chytlavou dějovou linkou.

Pasažéři (2016)

90 procent obsahu romantické drama, 10 procent dobrodružné sci-fi.

Korunní princ (2015) (TV film)

Jedna z nejlepších českých pohádek za posledních spoustu let. Vtipné, dobře napsané a výborně zahrané. Silné čtyři hvězdičky.

Spectral (2016)

Mělo by se mi to líbit už jen kvůli námětu a ono to navíc vypadá fakt dobře, jenže výsledek je takové prázdné něco, které se sice blýská, ale postrádá všechno ostatní důležité, aby bylo zábavné se na to dívat. Působí to děsně sterilně. Nevěřím, že na scénáři pracovali jen čtyři lidé - spíš tak dvojnásobek. Režisér zřejmě teprve vyšel filmovou školu, ten nedostatek zkušeností je vidět. Pokud by mi někdo ze Spectral pustil pět minut ze začátku, z prostředka, z konce, asi bych se zaradoval - samotné scény rozhodně nejsou špatné -, jen v kontextu celého filmu působí jako kousky z jiných filmů, některé i z těch, které jsem už viděl.