• Fantasy

Návštěvníci (1993)

Je to strašná blbost, ale vskutku rytířsky se u toho pobavíte!

Nezvratný osud (2000)

Výborný nápad vynáší Nezvratný osud o třídu (vztáhnuto na hvězdičky možná i o dvě třídy) výš, než ostatní teenage vyvražďovačky. Proč? Protože zde není žádný trapný maskovaný zabiják, ale ten nejrafinovanější, nejnenápadnější a nejjistější vrah - smrt. Navíc mám rád Ali Larter a i Devon Sawa hraje slušně, takže ve výsledku moc příjemných 80 %.

Kytice (2000)

Skvělá vizuální stránka byla v Brabcově případě samozřejmostí, dobré herecké výkony se vzhledem k přítomnosti špičkových herců (Roden, Schmitzer, Geislerová) daly očekávat, ale co mě hodně překvapilo byl příběh. Myslel jsem si, že Erbenovy balady jsou naprosto nezfilmovatelným námětem a ono to vážně docela šlo.

Kokosy na sněhu (1993)

Fajn oddechová komedie plná nezapomenutelných hlášek. Herecké výkony jsou slabší, ve výsledku to ale není až tak moc na škodu. Po x - tém shlédnutí mi už ale tenhle film leze pěkně na nervy, radši rychle ohodnotím, abych si to s těma čtyřma hvězdičkama ještě nerozmyslel. Šťastnou cestu.

Kruh 2 (2005)

Po skvělé jedničce jsem od dvojky radši nic nečekal a taky jsem téměř nic nedostal. Jenom o poznání horší atmosféru a příběh, jen ta Naomi je pořád stejně fajn. 50 %.

Kruh (2002)

Výborný thriller/horor, u kterého jsem občas nahlas hýkal děsem a často v duchu hýkal nadšením nad tím, jak skvěle je to natočené a zahrané. Výborný námět se úžasně povedlo přenést na plátno, některé scény (kůň na trajektu, Samara lezoucí z televize) jsou doslova dechberoucí. Uvažoval jsem i o pěti, zatím nechávám čtyři, po další projekci možná přihodím.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

V podstatě banální příběh, ale hlavně díky hereckému triu DiCaprio, Hanks, Walken a režii Stevena Spielberga se rozhodně nebudete nudit.