Nickyho rodina (2011)

Winton zaslouzi obdiv. Minac se uz ale opakuje, hrane sceny jsem povazoval za zbytecne jiz v prvnim jeho dokumentu. Zde mohl trochu ubrat i na zaveru...

Příšerky s.r.o. (2001)

Na celem filmu se mi libila jen holcicka Boo, sushi restaurace a horska draha ve sklade dveri. Postavy priser nezajimave, pribeh jednoduchy, nudny a bez zvratu. Jeden z tech horsich animaku posledni dekady.

Jih proti Severu (1939)

Nikdy jsem nebyl prilis nakloneny hollywoodskym velkofilmum, Jih proti severu me ale neuveritelne prekvapil. Toto je skutecny velkofilm, bez vyraznejsich slabin. Vyborne herecke vykony vsech zucastnenych, na dvojici Gable-Leigh je radost se divat. Film, ktery by mel alespon jednou za zivot videt kazdy filmovy fanousek, rozhodne doporucuji.

Cizinci ve vlaku (1951)

Vyborny scenar a kamera. Hitchcock, podobne jako ve vetsine svych filmu nechal atmosferu gradovat, az do strhujiciho zaveru. Robert Walker podal uzasny herecky vykon, svuj posledni. Noirovky je zanr, kteremu se dnesni filmy nemohou rovnat. Filmovy zazitek!

Svět podle Prota (2001)

Vyborny Spacey a trochu sterilni Bridges v celkem komornim, ale velmi dobrem filmu. Situovat mimozemstana do blazince byla skvela myslenka, jen ti blazni mohli byt vice blaznivejsi:-). Minimalisticka hudba dodava filmu velmi dobrou az tajemnou atmosferu. Film dokaze zaujmout a divaka zajima, jak vse dopadne. Myslim vsak, ze tento namet mel vetsi potencial nez konecne dilo (hypnozy filmu ublizily).

Training Day (2001)

Jako kriminalni thriller u ktereho clovek nemusi myslet to celkem funguje. Hlavne diky herecke dvojici Washington-Hawke, kdy ten druhy jmenovany se mi libil daleko vice a nechapu, proc byl u Oscara nominovany, na herce pro vedlejsi roli?! Nejvetsi slabinou ale zustava vyumelkovana atmosfera a nepravdepodobny dej. Pohadka pro "drsnaky". Kdyz uz podobny film, pak Serpico.

Lazebník sibiřský (1998)

Moc hezky a vypravny film o sire ruske dusi a lasce, ktery i pres svou stopaz dokaze bavit a zaujmout. Julli Ormond role Americanky ve sveraznem Rusku nesmirne sedla.

Ples příšer (2001)

Trochu mi uslo, v cem tento film resi rasovou problematiku USA (podle nekterych uzivatelu)? Jako, ze beloch soulozi s cernoskou, jo? Thornton neustale prokazuje sve herecke nadani a na ukor Oscara pro Berry ji ve vsech smerech prevysuje, tedy krome zadku a poprsi:-). Pomale tempo mi nevadilo, jen mi unika trochu smysl toho filmu.

Pearl Harbor (2001)

Valka je natolik vazna a nechutna vec, ze netoleruji michani valecneho zanru jak s komedii, tak romantikou. Bay se, se svym kycem opet prokousal, az na same dno a na vsechny, kteri maji tohoto rezisera ve svych oblibenych, vystrkuji svou chlupatou rit. 14. nejoblibenejsi reziser... Pokud se clovek odprosti od historie a bude film vnimat jen tak, jak mu je predlozen, dostane se mu casove premrstenemu, ale romanticky uchazejicimu filmu.

Volný pád (1993)

Vyborny Douglas ve zcela stylovem a originalnim filmu. 2/3 filmu je neskutecna jizda, bohuzel klisovity zaver vse podela...

Časové pásmo bylo změněno