Počátek (2010)

Už ani nevím na kterém filmu jsem to s kamarády byl, před nímž se objevil trailer na Inceptetion. Z traileru nebylo moc patrné o čem film vlastně pojednává. Říkám si hmm...to nebude asi nic moc. O pár měsíců později jsme se kamarády nudily a přemýšleli co podniknem, nakonec vyhrálo kino. Vzhledem k tomu že nabídka filmů nebyla moc pestrá, navíc jsme některé filmy už navštívily, tak vyhrál počátek. O filmu jsem kromě traileru nevěděl vubec nic, a hlavně od něj moc nečekal. Ale..po závěrečných titulcích a po téměř 148 minutách přikovaných do sedadla jsem nemohl najít slova pro tenhle fascinující zážitek. O skvělém soundtracku po dobu celého filmu ani nemluvě. Díky bože za to že jsme vybrali kino a hlavně POČÁTEK, Nolan je prostě borec. To se musí prostě vidět!

Dexter (2006) (seriál)

Dexter se vám dostane pod kůži jako komár, je chutný jako plátek slaniny, návykový jako ranní káva, šťavnatý jako pomeranč a nemůžete ho dostat ze zubů. Co vám to připomíná? Pokud hádáte úvodní titulkovou scénu, tak hádáte správně. Takový seriál Dexter skutečně je! Tato úvodní scéna s titulky je jedna z nejlepších jaká kdy spatřila světlo světa. Dexter jako každý jiný film nebo seriál dostal šanci mě zaujmout. První epizodu bych ohodnotil tak 60%, ale každou další jako by Dexter postupně přidával po 1% a tak pomalu šplhá stále nahoru. U seriálu se vám stane buď že zkouknete pár dílu a dáte od něj ruce pryč, a nebo chcete pořád víc a víc epizod - (to se mi naposledy stalo u Big Bang Theory). Tady je to jednoznačně ta druhá varianta. Běžný kriminální seriál většinou obsahuje v každém díle jiný případ. U Dextera je to taky, ale s tím rozdílem že tu jsou do jednotlivých dílu zakomponovány další případy které se vyšetřují i několik dílu. To zvyšuje chuť se podívat na další a další díly. To je první odlišnost od běžné kriminálky. Druhá je v tom, že hlavní hrdina je sympatický (tady si dovolím tvrdit že až božsky), což ve většině kriminálkách není. Ono to asi není jednoduché. Obsadit do hlavní role člověka, který má být pro diváka na jednu stranu sympatický, ale na druhou stranu to má být sériový vrah. Chtělo to určitě dlouhé hodiny trpělivosti a Castingů. Ale výsledek v podobě Michaela C. Halla je prostě super. Každá z vedlejší postav je velice snadno zapamatovatelná díky své osobnosti a charismatu. Rozhodně se vám tedy nebude stávat že by jste se motali ve jménech a nemohli si je vtisknout do paměti. Další zajímavý nápad vidím u Flashbacků zobrazujících střípky z Dextrova mládí. Které vůbec nenudí ba naopak jsou hodně zajímavé. Jestli někam patří razítko s nápisem " ČERNÝ HUMOR " tak je to právě sem! I když někdy mě z některých scén a hlavně z výroků doslova mrazí v zádech. Pro mě je až překvapující to, jak mě může kriminální seriál bavit viz. Dexter. A jak mě může kriminální seriál neskutečně štvát viz. Vraždy v Midsomeru. Věta která je v obsahu prostě nemá chybu - " Jenže jak dlouho může svobodně po světě takový nebohý psychopat chodit, než si ho někdo všimne? " Tuto otázku jsem si položil taky. Po několika dílech si řikám, jak je možný že Dextrovi všechno tak prochází? Jak to že ho nikdo nikdy nevidí? Jak je možné že zamete vždy dokonale všechny stopy? A ehjle, hned následující díly se i Dexter začínal dostávat do problémů. A tam teprve začal mít seriál pořádné grády. Zprvu jsem se Dextrovi vyhýbal, až teď vidím jaká to byla chyba. Ale na druhou stranu si teď můžu pouštět díl za dílem, a naplno si seriál užívat. Čekat na jeden díl třeba týden bych asi nevydržel. Už teď se nemužů dočkat dílu (který doufám že jednou přijde), až všichni zjistí kdo je vlastně Dexter zač. Ohlašuju že jsem se stal dalším závislým a nakaženým tímto seriálem. První serie 95%, Druhá 95% Třetí 75% Čtvrtá 100% - Nasranej, šokovanej ale nutno dodat že nejlepší série zatím. Pátá 90% - Po čtvrté řadě jsem si myslel že už mě Dexter bavit nebude, ale opak je pravdou. Zde pár hlášek které mi utkvěli v hlavě :P Dexter - Takže už se Shonem nechodíš? Debra - Ukázalo se že má milenku. Dexter - Koho? Debra - Mě! Nalezení mrtvoly rozřezané na kusy pohozené na hokejovém stadionu v brance. Angel - Co se nám tím vrah snaží říct? Dexter - že hokej je násilný sport. :D Dexter je už teď definitivně moje krevní skupina!

Operace Dunaj (2009) odpad!

Vážně se nepamatuji kdy jsem naposledy viděl takovou blbost po všech stránkách. Děj tu prakticky neexistuje, nic zajímavého se tu neděje, film je prostě o ničem! Nechápu jak tolik výborných herců může hrát v takovém braku. Je to doslova devastace a výsměch filmům zabývajících se válečnou tématikou. Kdyby to bylo alespoň nějaké drama, komedie a nebo třeba i parodie tak O.K. Vlastně ani nevím do jakého žánru tento film zařadit, možná by bylo potřeba vytvořit novou kategorii - "Trapárny " Odpad moc často nedávám ale tady nemohu jinak.

Top Gear (1978) (pořad)

Dost už bylo těch nudných a trapných pořadů jako je Auto-Moto Revue nebo Autosalon. Teď přijíždí nový čtyřmístný Bugatti Veyron. S posádkou Jeremy Clarkson, Richard Hammond, James May, Stig a poznávací značkou TOP GEAR!

Avatar (2009)

Zažily jste někdy orgasmus v kině? Já jo! Můj největší zážitek z kina a zároveň film který se okamžitě dostal do mé TOP! Před tím než jsem film viděl, tak musím říct že mě minulo vše co se kolem Avatara točilo a tudíž jsem absolutně nevěděl do čeho jdu. Možná snad až na trailer kterej byl k vidění mnohem dříve než film přišel do kin. A tak zasednu do kinosálu, nasadím poprvé 3D brýle a čekám co mi Cameron naservíruje. Od prvních minut mě film naprosto vtáhnul na Pandoru a cítil jsem se jako jeden z kmene Navi. Takto mě žádný film ještě nikdy nepohltil. K tomu fascinující vizuální fauna a flora Pandory s perfektním soundtrackem. Někdo píše že Avatar má primitivní příběh, já si to nemyslím, právě naopak, na 150 min bych řekl že je velmi dobře vymyšlený. Film v hodnocení bohužel doplácí na to že je až příliš výstřední, někteří nemohou rozdýchat fakt, že se tolik líbil a byl úspěšný. A to už ani nemluvím o léčení si komplexů. Ještě jednou neskutečný zážitek na který nikdy nezapomenu!

Fontána (2006)

Hodně, ale opravdu hodně zvláštní film. Prvních zhruba 20 minut sem vůbec nevěděl o čem to vlastně je, ale postupem času jsem se do toho dostával. Čekal sem uplně něco jiného, ale překvapivě jsem nebyl vůbec zklamán. Rukopis Aronofskyho stylu je tu zřetelně vidět. Příběh i různé časově dějové linie mohly být klidně propracovanější, tím by se asi i zvýšila délka filmu, což by mě vůbec nevadilo. Hudba podobně jako u Requiem for dream bezchybná. Vizuální stránka, nevím jestli výborná ale určitě velmi zajímavá. Kdyby na mě Fontána dostříkla i emotivní sprškou bylo by to určitě za 5*. Minimálně ještě jednou chci tento film určitě vidět.

Troja (2004)

Chápu proč tolika lidem tenhle film tak vadí. Já se ale perfektně bavil a nenudil ani jedinou minutu, hlavně i díky tomu že miluju historické filmy. Před Trojou už je jen Statečné srdce a Gladiátor. Pokud by se mě někdo zeptal jak si představuju že vlastně vypadal Achilles? Odpověděl bych jako Brad Pitt v Troy. Jak v té době vypadala Trojská Helena? Musel bych odpovědět jako Diane Kruger. Herci mi tam výborně sedli. Záběr na lodě plující k troji je fascinující. Bitvy se mi taky líbily, souboj Achilles - Hector super, stejně jako trojský kůň. Slabiny film určitě má, jako třeba historické nepřesnosti (ale v těch já se vůbec nepitvám a užívám si film). Docela slabý soundtrack, tady bych čekal víc, a ještě třeba zapojení bohů. Ale co mi vlastně na filmu nejvíc vadí? To že jsem ho propásl v kině.

Na vlásku (2010)

Vzhledem k tomu že se nejedná o pixarovku, tak bych čekal horší animaci, ale kdepak animace je skvělá. Písničky v angličtině zní určitě mnohem lépe než s českým dabingem. Zatím příjemné překvapení letošního roku, ale trochu mi vadil lehce okopírovaný příběh ze Shreka1. Možná i díky tomu z toho nemám ten maximální zážitek. Nejlepší byl samozřejmě koňopes maximus :D

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Z "top 20" jasně největší zklamání, zároveň si myslím že je to nejpřeceňovanější film na csfd. Nicholson výborný, to je jasné, ale co ten zbytek? Když jsem si přečetl že se jedná o film z psychiatrické léčebny neuvěřitelně jsem se těšil, takové filmy mám rád, i díky tomu že mě psychicky srazí do kolen. Ale potom bych si představoval depresivní atmosféru, totálně vyšinuté blázny z kterých se budete klepat hrůzou, perfektní vykreslení celé psychiatrické léčebny a hlavně hudbu z které vás bude mrazit v zádech. To vše mi tam chybělo, film ve mě nevyvolal žádné emoce. Odehrává se skoro pořád v jedné místnosti a to je velká škoda, protože ukázat divákům celou léčebnu se prostě musí. Možná po druhé projekci zvednu své hodnocení, ale teď víc než 2** dát prostě nemůžu.

Crash (2004)

Wauuu! Tak tohle byla nádhera! Podle plakátu jsem čekal nějaký akční snímek se Sandrou Bullock :) Ale téma které přišlo potom, a hlavně naservírovaný pokrm v podobě tohoto krásného díla, mi doslova vyrazil dech. Absolutně jsem to nečekal, o to byl tenhle filmeček krásný překvapením. Oscarové filmy mám rád, přesto se někdy stane že mi moc nesednou, tady všechno hrálo tak jak mělo. Včetně krásné hudby a herců. Ti se tu parádně předvedly, hlavně Matt Dilon v roli rasistického fízla. Překvapil mě i Ludacris který co se týče herectví nic moc, ale tady se mi moc líbil. Ano, v některých momentech sice moc kýčovité, ale to já prostě musím odpustit. Doporučuji! Moc pěkný film který nutí občas k zamyšlení. Oscar pro tento film bez debat!!