Star Wars: Impérium snů (2004) (TV film)

Bezchybný dokument. Síce hlavne pre fanúšikov, ajtak ale niečo čo som potreboval vidieť a kľudne by som prijal aby to bolo dlhšie. Nečakal som až tak detialný pohľad do zákulisia. Jeden z mála dokumentov ku ktorým sa dosť často vraciam.

Vlk (1994)

Najväčšími ťahúňmi sú Nicholson a Pheiffer. Atmosfericky je to bezchybné, ajkeď som čakal že dostanem niečo trochu viac hororové. Zameranie v prvom rade na postavy bol dobrý ťah a v psychologickej rovine tak všetko funguje. Menší problém mi robilo keď prišli na rad aj akčné scény ktoré neboli až tak zvládnuté. Vlk je ale film od ktorého som nemal takmer žiadne očakávania ciže ma príjemne prekvapil a rýchlo ubehol. Scenár určite nie je objavný ale je mi to jedno, kedže atmosféra bola super. A to niesom bohvie aký fanúšik ani režiséra (toto je prvý film čo sa mi od neho páčil viac ako na 3*) ani Nicholsona.

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Rovnaké pocity ako pri prvej časti, Ničím výnimočná zábava pre celú rodinu kde sa hrá na istotu a režisér nechce vystúpiť z komfortnéj zóny aby niečo neprepískol. Myslím že to netreba ani ďalej hrotiť na ďalšie pokračovania, už by išlo iba o recykláciu.

Lovci pokladů (2004)

Detskejšia verzia Indiana Jonesa, no dostatočne zábavná aby som si pozrel aj ďalšiu časť. Nicolas Cage nie je môj kôň už od konca 90. rokov, ale tu ešte ako tak uhral a film dosť stojí na jeho postave. Príbeh je zaujímavý, vizuál pekný a aj ako také zvraty sa objavia. Všetko ale len v priemernom kabáte.

365 dní (2020) odpad!

Nedávam často odpad ale toto ma vyslovene podráždilo. Vizuál ako turecká telenovala a kamerové zábery ako z hudobného videoklipu. Scenár a vlastne aj základný námet úplny hnoj bez ničoho čo by zaujalo. Herecky to je totálna katastrofa a skoro celý čas ešte aj extrémna nuda. Drviva väčšina postáv vám bude liezť na nervy a trúfam si povedať že vačšiu blbosť som nevidel minimálne posledných desať rokov. Najväčšia chyba bola že som si film na Netflixe zapol skôr ako som si pozrel hodnotenia, inak by som ho s radosťou vynechal.

Santa je pořád úchyl (2016)

Ani prvý film ma nebavil, no toto už je úplné dno. Fekálny humor ktorým sú presýtené aj scény kam sa nehodí, scenár od základov hlúpy, plný klíše a otravných vedľajších postáv. Komédia kde sa ani raz nezasmejem si lepšie hodnotenie nezaslúži.

Vražda na jachtě (2019)

Veľmi tuctová zápletka. Tajomnosť a tipovanie skutočného vraha vôbec nefunguje ajkeď je hlavná premisa postavená práve na tom. Vlastne som nebol ani moc zvedavý ako to všetko dopadne. A asi nebudem jediný. Umelé twisty na konci ma stále vedia nahnevať a čo film ako tak robí znesitelným je že vie rozosmiať. Nie ale vďaka Sandlerovi. Ten hraje to čo v posledných rokoch všade, a nebyť Jennifer možno to po prvej pol hodine vipnem. A pritom mi takéto veci žánrovo chýbajú. Škoda. Netflix doručil (opäť) veľmi ľahko zabudnuteľný film ktorý nič nové nepriniesol. Vlastne ide o typickú Sandlerovka vo všetkých smeroch.

Sbohem, baby (2007)

Ďalšia kvalitná krimi záležitosť, podobne štylizovaná ako Tajomná rieka, no s nie až takými hereckými výkonmi a hĺbkou pri hlavných postavách. Napínavé je to ale dosť, všetko pôsobí realisticky, hlavná dejová kostra nie je moc objavná a videli sme ju veľa krát, no záver u mňa ešte o niečo vylepšil celkový dojem. Ani nie až tak twistom, lebo niečo také sa očakávalo, no tým čo príde potom. Veľký presah do reálneho života a silná myšlienka na záver.

Let (2012)

Zo začiatku napínavý, skoro až akčňák, neskôr existenciálna dráma. Veľké prekvapenie s nie moc pútavým tempom ale zato so silným príbehom a bezchybným herectvom Denzela Washingtona. Od Zemeckisa som nečakal že pôjde takto do hĺbky pri jeho postave. Veľmi sa mi páčila aj Silvestriho hudba a koniec ktorý fungoval v rámci emócií viac ako som tipoval.

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Až moc obyčajný krimi seriál kde ani svojská postava Monka nedvihne dojem do výšin. Väčšina častí sú príjemné odpočinkové záležitosti, no nejaké pravidelne sledovanie si tu neviem predstaviť.

Časové pásmo bylo změněno