Hvězdná brána (1997) (seriál)

"Symbol jedna zadán! Symbol dvě zadán!" Stargate SG-1 je kult pro fandu sci-fi jako jsem já! Sledoval jsem ho jako malý děcko a dost mě to bavilo. Když jsem si tenhle kultovní seriál připomínal po pár letech a to v dospělosti, pořád mě to bavilo, takže je jasný, že na něm asi něco bude a právem patří mezi mé oblíbené seriály opravdu že jo. Stargate má svoje obrovský kouzlo a láká toho, koho lákají cizí světy a vesmír. Nejlepší postava pro mě vždycky byla nevím proč generál Hammond, ale mám samozřejmě hodně rád celej tým SG-1 a nejvíc plukovníka O´Neilla a kapitána Carterovou.

Hvězdná brána - Děti bohů (1997) (epizoda)

Otvíračka k dlouhé a hlavně kultovní sérii Stargate SG-1 dopadla na TV film úplně skvěle. Tématika Hvězdné brány pokud jste fanoušek vás prostě chytne a cestování červí dírou po vesmíru vás naprosto pohltí tak jako mě. Vizuálně výtečné bez do očí bijících chyb a jako pilotní film zcela postačující příběh pro otevření tohohle seriálu. Takže pokud vás tohle chytlo tak "otevřte iris" a vzhůru do sledování seriálu!

Star Trek: Vesmírná loď Voyager (1995) (seriál)

Kapitánka Janewayová, Tuvok, pan Chakotay, kliďas Tom Paris a ostatní jsou do jednoho obrovští sympaťáci, které jsem si dost oblíbil. Star Trek: Voyager těží ze zajímavé zápletky ztracení v deltakvadrantu a následného hledání cesty zpět, což mě hodně bavilo, protože to bylo hodně dobrodružné a atmosféra ztracení byla vykreslena výborně. Úvodní intro je úplná pecka a Voyager je krásný plavidlo Federace. Některé díly jsou sice slabší, ale emoce a vztahy a touha dostat se zpět je zachycena parádně! :-)

Pátek třináctého (1980)

Friday 13th téměř sahal po čtyřech hvězdičkách ale nestalo se tak z různých důvodů. Jednak není po celou dobu tak napínavý, jako například Halloween, takže pokud budu srovnávat, není tak "dusivě znepokojující". Této úrovně dosahuje vlastně až ke konci, když už jsou všichni vybiti a zbývá poslední, pak už nastupuje ta správná atmosféra, jaká by měla bejt a jde jenom o přežití. Zároveň má trochu horší dialogy a taky jsem pořád čekal, kdy se objeví samotný Jason v hokejové masce, když je ztvárněná i na obalu a ono nic. :-( Kemp se mi vizuálně líbil a samotné léto u vody a chatky jsou mi hodně blízké takže jsem k tomu snímku měl tak nějak blízko a soucítil jsem s hrdiny a musím přiznat, že rozpolcená Mrs. Vorhees sama málem vytáhla film o třídu vejš. S jejím nástupem šla úroveň hodně nahoru.

Organizm (2008) (TV film)

Začátek filmu byl hodně slušnej a jel si na docela dobrým tajemnu na kvalitu TV filmu. Byl tu docela zajímavý námět a i pár slušných lekaček při otevírání oné komory nebo krypty, ale co Organizm sráží jsou opravdu žalostné efekty jak u rostoucího organismu, tak u ohně ale i u vrtulníků u kterých jsem se musel jenom smát. Nebýt tak špatných triků sáhl bych asi i pro trojku, takhle jenom za dvě a ještě že hereckej tým byl docela sympatickej.

Počátek (2010)

Ono se to zdá jako něco nedostižitelného takhle manipulovat s lidskou myslí a tenhle námět je opravdu výbornej. Architektura lidské mysli mě díky vynikajícím efektům popírajícím zemskou gravitaci úplně chytla a příběh jsem hltal a hltal. Samotné skládání týmu bylo napínavé a vlastně celej tým byl po herecký stránce moc příjemnej a sympatickej. Ellen Page se svojí krásou jim vládla. Myšlenka snů ve snu a toho, kolik úrovní ve snu dokážou architektka, chemik a ostatní vymyslet mi vzala dech a sám jsem nad ničím takovýmj nikdy nepřemýšlel. Inception je skvěle zvládnutej film s nejoriginálnějším nápadem, jakej jsem za kolik posledních let viděl, efekty braly opravdu dech ale přesto nemůžu sáhnout pro nejvyšší hodnocení, protože si nemůžu pomoct, ale podle mého je konec moc moc překombinovanej ač jsem se snažil všechno probrat, prostě mi to uniklo. Úrovně snu a plynutí času v nich jsem pochopil, ale závěr prostě ne a druhej důvod je ten, že mě neustále brzdily scény s manželkou hlavního hrdiny, bez ní by to bylo prostě o týmu, kterej se snaží vložit myšlenku do něčí mysli aniž by na to dotyčný přišel a byl by to vrchol. Takhle zůstanem tak u těch 80%.

Hunger Games (2012)

Prvně jsem přečetl knižní předlohu, takže můžu zhodnotit, že film jí velice přesně kopíruje až na to, že zcela logicky nemůže obsáhnout veškeré charaktery postav, či pocity Katniss tak jak je zachytila spisovatelka Collinsová. Film i přes svou délku utíká poměrně svižně, protože se nikde nezdržuje. Po vylosování následuje ihned odjezd do Kapitolu a to vše bez zbytečného zdržování. Hlavní hrdince to s lukem moc sluší a hodnocení snižuju proto, že pro neznalé předlohy bude film asi hodně těžko pochopitelný právě díky onomu vynechání charakterů či motivací Peety, Rue nebo jiných postav a taky mě mrzelo, že když došlo k řežbě u Rohu hojnosti, čekal bych nadupanou hudbu, která by dodala atmosféru, ale místo toho byly scény v naprostém tichu a tak to bylo i v jiných scénách ale jinak ve mně Hunger Games prostě vzbuzují emoce a mám je moc rád. Hlavně v části, kdy dojde k prvnímu náznaku odporu krajů po úmrtí Rue a kdy se objeví onen nám fandům známý povstalecký pozdrav takže ""Šťastné Hladové hry. Nechť vám přeje štěstěna!"

Chuckyho sémě (2004)

No horko těžko jsem to protrpěl do konce. I napodruhý to byla nehorázně trapná blbina s nesympatickou herečkou, počůrávající se figurkou a ani ostatní loutky nebyly nijak extra. Všichni mi lezly na nervy, jenom Chucky občas zahlásil nějakou dobrou věc, nebo někdy padla nějaká dobrá hláška, ale jinak utrpení. Tenhle film se opravdu nepovedl.

Poslední základna (2012) (seriál)

Patriotismus, hrdinství, vlastenectví, čest...v tomto seriálu tolik opakovaná slova. Last Resort je hlavně o tom, že během chvíle se z někoho respektovaného těšícícho se národní hrdosti může stát lovná zvěř a to jen díky tomu, že se z těchto námořníků díky neuposlechnutí prapodivného rozkazu stanou muži na okraji. Seriál o tom, že hrdost a čest je to největší, čeho bysme se měli držet a o tom, co se může stát, pokud to tak uděláme a pokud vás bude chtít vlastní vlast využít a vy se rozhodnete neposlechnout a špínu nevykonat. Je to patos až na půdu, ale i přesto mě to díky těmto hodnotám, kterých se hlavní hrdinové drží baví. Jednají správně a já jim fandím. P.S." V té největší bolesti je naše síla, to nás žene kupředu!"

Arrow (2012) (seriál)

A máme tady moderního Robina Hooda! Bože jak já tyhle temné seriály a komiksový postavy miluju! A to nemluvím o hrdinech, kteří se ukrývají za převlek a chrání své město. Arrow je další seriál do mý noty a zapadá do mýho ražení. Hlavní hrdina je skvělej a v převleku mu to sekne. Když začnou lítat šípy z luku tohohle mstitele, tak nemám slov. Flashbacky zpátky na ostrov jsou parádní a díky nim aspoň víme, co se tam teda vůbec stalo. Líbí se mi, že seriál není jenom o vybíjení záporáků, ale že se tu taky rozjíždí kolotoč intrik. A nakonec už jenom dodatek, že seriál kterej se v pilotním dílu nebojí kopnout do série Twilight a nebo do Kardashianek a v průpovídkách tohle zesměšnit se prostě musí ocenit. Jenom doufám, že se tenhle seriál moc neprovaří a zůstane tak nějak stranou, tak to mám radši.