La Traque (2010)

Lovecká sezona tak trochu jinak a kančí se šípkovou nebo se zelím se podávat nebude. Naopak na talířku bude partička francouzských lovců v čele s ne zrovna vizáží příjemným hrdinou. Podzimní atmosféra byla fajn a mě se líbila. Dokreslovala snímek velmi dobře. Krve je tu taky celkem dost, pár fajn nechutných momentů a střídmá stopáž dala příjemný zážitek do sychravého listopadového odpoledne. Další plus za to, že sám z vlastní zkušenosti vím, jak to vypadá, když se člověk potká s pašíkem a vždycky jsem byl fanda nízkorozpočťáků! Tři náboje do zaseklý pušky hlavního hrdiny a 50 procentíček k tomu :-)

Krvavá odplata (2005)

Tak tohohle filmu se teda zastanu a klidně se vám to nemusí líbit. Náhodou nápad s šerifkou docela dobrej, hlavní hrdinové černoši proč ne pokud hrajou sympaticky, záporáci taky v pohodě a závěrečná scéna s vkusnou konečnou písničkou se mi líbila. K čertu s tím, že je to ohrané. To by byly plusy. Mínusy střílím za nevkusné oblečení, špatný výběr doplňující hiphopové hudby a velké množství logických chyb. Dám průměr.

Nezvratný osud 5 (2011)

Akční jízda ze čtyřky je díkybohu pryč. Pětka se ve skvělém úvodu vrací s výbornými efekty nehody, ale pak už je to nuda, kde se toho moc neděje a divák si to protrpí. Plusem filmu je, že atmosféra opět působí tajemně a temně jako první díl. Tahle poloha mi sedí daleko více. Viděl bych to tak na padesát procent, ale za překvapivej a inteligentní závěr, kterej jsem u pátýho pokračování fakt nečekal dávám deset procent navíc...takže 60. Na čtyři hvězdičky to nebude, ale rozhodně lepší díl jak čtyřka. :-)

Nezvratný osud 4 (2009)

Třikrát a dost. U téhle série to platí aspoň u mě. Tady už došly nápady. Od natočení prvního dílu uběhlo devět let a tak jakoby tvůrci vzali původní díl, doplnili ho o moderní střih, vizuální efekty a to celé nabouchali akčním soundtrackem. Některá úmrtí se opakují a některá už na mě působily dojmem, že nás tvůrci chtějí neustále a neustále překvapovat bizarností, ale jako celek to mělo opačný efekt. Ono méně je někdy opravdu více. Pořád se ale vejdeme do průměru. For me 40%.

Nezvratný osud 3 (2006)

Sakra tak když už jsem si myslel, že ve trojce nebude kam pokračovat, tak zase omyl. Rozjezd je sice chudší a trapnější co do dialogů ale brutálnost, vtipnost i rafinovanost úmrtí zase na nejvyšší úrovni a to všechno s postupem času suprově graduje. Dvojice Mary Elizabeth Winstead (ještě koukatelnější než předchůdkyně) a Ryan Merriman hraje dobře a jsou sympatičtí. Závěr s metrem Wongovi docela papám i s navijákem a vůbec mě neuráží. Je jasné, že se nastavuje pořád dokola a dokola, ale invence tady pořád je a ani po třetím díle mě série Final Destination nepřestává nudit! Jo a těm dvěma pipkám jsem tu smrt přímo přál a vida, podařilo se! :-))

Nezvratný osud 2 (2003)

Základní kostra je pochopitelně vykradená z prvního dílu a i vraždy mají podobný scénář a nesou se v podobném duchu, ale o hodně přitvrdily, zkrvavěly a zbrutálněly, což druhému pokračovaní dalo šmrnc. Oběťmi jsou tentokrát lidé nějak osudem navázaní na oběti z jedničky, což je pro pokračování dobrý nápad a navíc poloha Ali Larter jako drsňačky, která už ví jak na osud vyzrát (nebo tak mi aspoň přišla) mi sedla. Co do kvality určitě vyrovnané pokračování srovnatelné s dílem jedna!

Nezvratný osud (2000)

Z úvodu přímo čiší znepokojivá atmosféra, která člověka spolehlivě vtáhne do děje. Různé náznaky toho co se může dít, které jsou rozpoznány jen v tom případě, že jsou dobře vnímány a náš hlavní hrdina je vnímá opravdu dobře. Úvod jsme nuceni (ale v dobrém slova smyslu) shlédnout vlastně dvakrát díky vizi a posléze realitě. Dost dobře nahuštěnej začátek. Později, když se začne vraždit a když osud dostihne jednoho po druhém z našich hrdinů už to tak atmosférické není, ale některé "náhody" a úmrtí jsou opravdu podařený stejně jako model, podle kterého dochází k úmrtím. Čtyři hvězdičky za novátorství v oblasti hororu!

Hranice života (2005)

To byla nálož na hlavu! Na první zhlídnutí jsem chtěl dát tři, nebo dokonce dvě hvězdičky a označit Stay za kravinu s rozhádaným dějem a bez smyslu, ale je fakt, že po odpolední směně v práci jsem se tolik nesoustředil na děj. Pořád mi vrtalo hlavou, jak je možný, že jsem to nepochopil a tak jsem si Stay pustil znova. Teď neříkám, že jsem ho pochopil, ale na druhý zhlídnutí už to do sebe začalo jakž takž zapadat a já objevoval a objevoval. Je přímo nutností tohle sledovat s maximální pečlivostí a pozorností, jinak se v tom ztratíte jak v bludišti a pak si budete myslet jako prvotně já, že je to pitomina na entou. Největší síla snímku pochází z citátu, který zde zazněl: "Nevidíme-li vítr, můžeme vidět jeho sílu." Sice nám film nedává jasnej konec, ale víme, že tu hloubku má a je jen na nás, jak si konec a celej film budeme interpretovat.

Noc oživlých mrtvol (1968)

Uf...jdou živí mrtví, chvěje se zem...propůjčím si text jedné české kapely a k němu dodávám "a jsou pěkně neodbytní". Předně...nejsem fanda zombie žánru...opravuji...po dnešku asi budu. Tohle jsou oni proti nám, kde jde vlastně o jedno...vydržet a přežít jednu jedinou noc a ubránit se nejen nebezpečí zvenčí, posléze i zevnitř, ale i neshodám uvnitř skupiny. Posledních patnáct minut už je pořádný psycho a závěr NotLD vyšperkuje na nejvyšší hodnocení. Co na tom, že je to takhle moc starej film s nízkým rozpočtem (který se pravda projevil na vizuální stránce "those things" a na tom, že hostina vypadala spíše zábavně, ale to se dá s klidem odpustit vzhledem k stáří filmu. Nedám jinak než nejvyšší hodnocení. Pane Romero, pěkná práce za 114 000 doláčů.

Python (2000) (TV film) odpad!

Drobečku, že bych ti trochu vytáhl zdejší hodnocení nahoru? Ne promiň, nemám za co a s potěšením tě hážu do kýble s odpadem. Ale to v tý garáži mělo něco do sebe, to strčilo do kapsy i Copperfielda :-D. Ne vážně, nad tímhle jenom nevěřícnej úsměv. Céčko jak vyšitý.