Tiché místo (2018)

Vlhkej sen knihovnic. Neskutečnej teror, kterej nenechá vydechnout ani na sekundu. A hudba ze Sicaria má konečně kámoše. (+ Mother! přišla o post nej porodu) Nejlepší soundtrack z filmu: It Hears You. 90 %

Vadí nevadí (2018)

Jako by se nás producenti ptali: Cílovku jsme si vybrali diváky končící na -náct. Vadí, nevadí? Pokud vám to vadí a řadíte se mezi -cetníky, tak si film neužijete. Uvidíte pouze další paralelu na Nezvratný osud s pár prvoplánovitýma lekačkama a tradiční smetánkou amerických teenagerů, který vymíraj dle očekávání diváka. Nebo na jejich hru přistoupíte a užijete si "oddechovej" thriller, kterej neurazí. Pak si třeba všimnete pár trefnejch vtípků, že se v rámci žánru postavy chovaj celkem racionálně a že některý úsměvy jsou pěkně děsivý. A bonus? Krásná parodie sociálních sítí a internetu. Že si na googlu už najdete něčí adresu, na fejsu s kym se kamarádí, policajti vám předhodí obsah messengeru a konec to zabije totálně. Když se dneska ve filmech satira na tenhle problém objeví, má u mě bod, a horor dvojnásob. Blumhouse rozhodně umí víc, ale na to, že z Truth or Dare je cítit jen snaha o kasovní jednohubku pro mladistvý skupinky, tak se člověk pobaví. 60 %

Modrý samet (1986)

Roses are red, velvet is blue, Lynch´s stuck in my head, what shall I do? Nejlepší soundtrack z filmu: Blue Velvet. 80 %

Rozpolcený (2016)

McAvoy. Nic jinýho vás v tomhle filmu nemusí zajímat. To, co předvedl, je něco neskutečnýho. Z ženskýho výstupu včetně intonace a mimiky plynule přepne na šišlajícího klučinu a lusknutím prstu je z něj krutej sadista. Slzy, sliny, napnutý žíly, těžko věřit, že by to stejně zmákl ještě někdo jinej. Myslel jsem, že ve Sviňákovi ze sebe vymačkal všechno, ale ten chlap je jinde. A když se tak nad tim zamejšlim, nevybavuju si herecky lepšího filmovýho zabijáka. Nietzsche by z něj měl radost. Více zde. Nejlepší soundtrack z filmu: Kevin Wendell Crumb. 80 %

Sázka na nejistotu (2015)

Vlk z Wall street z druhé strany. Silný téma, tradičně výbornej Bale a za bourání pátý zdi palec nahoru, ale McKay skáče od jednoho ke druhýmu, až nakonec osudy čtveřice vyznívají do ztracena. Otázka, jestli by nestačil jeden max dva příběhy. Plus ta otravná kamera, která přímo vyrušuje ze sledování a člověk se má chuť kameramana zeptat, jestli nemá Parkinsona. Nejlepší soundtrack z filmu: The Big Short Piano Suite (mimo původní samozřejmě Master of Puppets). 60 %

Noční zvířata (2016)

1, 2, 3, 4, 5. Jedna lekačka, dvojitá dávka Jakea, tři dějový linky, čtyři redheadky a za mě tím pádem subjektivně nafouknutých pět hvězd. Pro příběh v příběhu mám vždy slabost a pro otevřený konce a vyznění obzvlášť. Ford diváky rozsekl na dva tábory. První přijme film jako načančanej posh úlet plnej nesouvisejících náznaků, pro druhé to bude dvouhodinová silná hypnóza. Z filmu tryská proud emocí schovaných v těch nejmenších detailech, aby se nakonec slil v jeden velkej otazník. Je to film o životním štěstí? Pomstě? Spravedlnosti? Nebo posedlosti? Každý si v tom asi najde své. O myšlence se nejspíš povedou debaty, ale ať to Ford myslel jakkoli, mámivá hudba se slzami Jakea, bohyní Amy i chrchláním Shannona mi stačí na tichý úžas. Pecka. Nejlepší soundtrack z filmu: Mothers. 90 %

Příchozí (2016)

Symbolika a myšlenka filmu je jedna věc. Rozštěp audio a vizuální stránky v takovým měřítku druhá. Chci ale napsat hlavně jedno: ta práce s minimálním světlem je naprosto dechberoucí. Vždypřítomný přítmí s Jóhannssonovou zkomponovanou temnotou film posouvá na úroveň, kdy bych jen dvě hodiny klidně pozoroval něčí chůzi a měl z toho polodiváckej orgasmus. Nejlepší soundtrack z filmu: First Encounter. 80 %

Zlo nikdy nespí (2016)

Důkaz, že v rámci žánru je balanc mezi snem a a realitou jedna z nejúrodnějších půd. Navíc s nesmírně vydařeným záporákem s úsměvným osudem a plíživýma lekačkama, kterýma se v poslední době opravdu šetří. Třešničkou je závěr, jehož dvojsmyslnost pěkně zamrazí. Shazují to herci a hluchý místa, ale modrá barva tady filmu rozhodně nesluší. Více zde. 70 %

Doktor Strange (2016)

Zarostlej Cumberbatch válí, Giacchino potvrzuje pozici mezi top skladateli současnosti a rejža Derrickson, že jeho odklon od hororů nebudeme muset dlouho oplakávat. Na Marvel dokonce sympatickej záporák, kterej neni jen vyšinutej mamlas a povede se mu rozhoupat divákovu rovnováhu přízně. S CGI volume na maximu divák místy až nestíhá a rozhodně se nenudí. Přitom by trocha tý nudy výjimečně neškodila, protože děj je smrsklej natolik, že tři hoďky by byly akorát.. Takhle je to uspěchaná marvelovská smršť, která ale jako komiksová jednohubka skalní fandy neurazí a neználky zabaví. Nejlepší soundtrack z filmu: Smote and Mirrors. 70 %

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Probereš se pod hromadou železa. Vyndáš střep z nohy a rozkoukáváš se. Všude kolem stříká mazlavá ropa, kterou okamžitě zachvacují nezastavitelný plameny. Celá plošina je rozpálená doběla a tlak milionů pascalů vystřeluje olověný kusy smrtelnou rychlostí. Vzduch je nasycen vybuchujícím methanem a záchrana vede jen do ledovýho oceánu. Deepwater Horizon je kandidát na nejnebezpečnější místo na Zemi a jako žánrovka na jeden z nejvydařenějších katastrofickejch filmů vůbec. Více zde. 80 %