Ip Man (2008)

Pravděpodobně jeden z nejpovedenějších kung-fu filmů, velmi mi klany připomněli film Obávaný bojovník, kde se mi ovšem Jet-Li líbil více. Zde je ale více akce, lepší a hlavně strhující a pravdivá zápletka o invazi Japonců a najdeme zde také emotivní konec. To vše podpořeno výbornou kamerou a uklidňující, až melancholickou hudbou. U mě je to za pět hvězdiček. 90%

Kostka 0 (2004)

Poměrně povedený prequel Kostky, která nám pomáhá vyjasnit některé nesrovnalosti, které mohli během sledování prvního dílu nastat (u Hyperkrychle to nic nevysvětlí, tam se to ani nedá, to je slepá ulička). Film využívá pravděpodobně posledního triumfu, který ještě šel vymyslet, a to pozorování zvenčí, kde se také odehrává většina děje. Na scénu vstupuje v průběhu množství dalších postav, které parádně zamotávají děj, aby se pak na konci vše krásně vysvětlilo a vše do sebe zapadlo. Velkým mínusem je, že Cube Zero je sice povedený prequel, ale její samotný děj je naprosto o ničem, pastí je minimum, herci sice lepší, ale scénář taky vázne, hlavně na začátku. Lepší průměr. 60%

Kmotr 1, 2, 3 (1992) (TV film)

Desetihodinová projekce nejpovedenější mafiánské trilogie vůbec s ještě pár novými scénami navíc, co víc si lze přát? .... "I will make him an offer he can´t refuse". 100%

Bláznivá runway (1999)

Jelikož jsem vždy toužil být letovým dispečerem, tak mám k tomuto filmu slabost, neboť je pravděpodobně jediný, který se odehrává v prostředí navigačního střediska. Doporučuji si prohlédnout když ne naživo, tak alespoň na obrázcích, jak celé středisko nejen v Americe vypadá, film pak získává co se týče humoru. A tedy upřímně nechápu, jak tento film může mít pod 60%, Thornton zde hraje na výbornou a až na místy upadající scénář a nepřesvědčivého Cusacka mě Runway zaujala. 75%

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Jedno z mála povedených přenesení knihy na plátno. I když kniha byla dle mého názoru lepší, neboť většinu postav a prostředí jsem si představoval po svém a ve filmu něco nevypadalo, jak jsem si představoval, ale má to spád, má to zajímavé efekty a je to originální, až na pár naprosto zbytečných dialogů se mi první filmové zpracování Narnie líbilo. 75%

Tyranosaurus: Zhouba Aztéků (2007)

Naprosto nejzabitějších 60minut mého života, neboť jsem to naštěstí ve dvou třetinách vypnul. Parta aztéků utíká před rozpixelovaným čímsi, co se pohybuje rychlostí pět kilometrů za hodinu, pak na jednoho vylejou plechovku s červenou barvou, udělá Au a ostatní běží dál.....jedna hvězdička za nápad, ale k odpadu to daleko nemá. 15%

Ninja Faktor (1997) (pořad)

Zajímavá a legrační podívaná v podobě neustále vybíhajících bláznivých Japončíků (nyní i Evropanů a Američanů) v nejrůznějších kostýmech sem tam i s hláškami na jednu z nejtěžších tratí světa. Je úžasné, jak "Elita Ninja faktoru" zasvětila tomuto pořadu život - postavili si kopie dráhy doma a den co den trénují, tento pořad se stal jejich životním stylem a také je to na nich vidět. Přejít všechny čtyři úseky pravděpodobně znamená v Japonsku obrovskou prestiž. A určitě doporučuji se dívat na originál, ten komentátor je naprosto dokonalej. 80%

Skrytá identita (2006)

Komentář bych rád začal doporučením - před Departed doporučuji zhlédnout Titanic, proměna DiCapria je naprosto paradoxně uchvacující. Velmi zajímavý příklad typického kriminálního příběhu z drogového prostředí, kde vzájemné nahánění krys je ovšem okořeněné vtipným Nicholsonem, Leonardo zde samozřejmě podává nejlepší výkon, jeho schopnost kde změny účesu znamenají proměnu o několik let, či jeho pátravé pohledy jsou zkrátka záviděníhodné. Akorát Mattovi jsem výkon příliš nevěřil. Pěti hvězdičkám zabránila pouze hudba, ta mě místy naprosto iritovala, do mírně melancholické hudby začne vyřvávat jakási odnož metalu, kterou jako když utne vystřídá rapující černoušek a po něm si tam někdo začne brnkat blues. Škoda. 85%

Střihoruký Edward (1990)

Naprosto dojímavý příběh, zahajující spolupráce dvou géniů filmového plátna Burtona a Deppa. Bez jednoho či druhého by film zkrátka nebyl tím, čím je. Uchvacující příběh o začleňování naivního robůtka do načančané a zhýčkané společnosti, která mi připomněla Stepfordské paničky, kde se paradoxně on chová nejnormálněji. Příběh o zneužívání naivních osobností také poukazuje na prohnilou "vyšší" společnost, kde drby a závist jsou na denním pořádku. A samozřejmě konec nezklamal. "Kevin, you wanna play scissors, paper and stone again?" 70%

District 9 (2009)

Konečně také nějaký snímek zachycující setkání s mimozemskou civilizací z jiného, mnohem, mnohem pravděpodobnějšího úhlu. Někdo by mohl říct z toho nudnějšího a ne tolik akčního, ovšem opak je pravdou. Od počátku filmu se rozpoutá akce, která průběžně trvá po celou stopáž a udržuje tak pozornost diváka. Scénář se mi zde opravdu líbil, najdeme zde jak pár vtípků, tak i pár emočních scén, to vše proložené boji a přestřelkami s výbornými efekty a dokonce i závěr se vyvedl. Vyzdvihl bych detaily, které ještě podtrhávají kvalitu filmu jako je například tvrdý hlavní záporák, velice povedení "kreveťáci", dobře sednoucí hudba, masky a mnohem více, takže nejen pro milovníky sci-fi vřele doporučuji. 90%