The Hire: Powder Keg (2001)

Úžasná myšlenková věta zabudovaná do brutálního kolumbijského prostředí podkresleným emocionální hudbou. Impozantnost potvrzující Gonzálezův čich na silné lidské osudy. Reklama? Ehm, s dovolením, tohle je nádherné dílo. "Why´re you a photographer?" "Because my mom taught me to see." 80%

Výměna (2008)

Zpočátku silně feministicky laděný snímek, který dokáže první polovinou v podobě uspávajícího děje diváka dokonale ukolébat. Chtěl jsem film vypnout, jelikož se vůbec nic nedělo a vydržel jsem jen kvůli Angelině, která to svým výkonem táhne po celou dobu nahoru. Od poloviny to ale nabírá úžasné obrátky a najednou mi přišlo, že jsem se díval na kombinaci Prokletého ostrova a Gone, Baby, Gone. Na konci jsem jen spokojeně při titulkách čekal, kdo že je ten bravurní režisér a ejhle. Kdo jiný, než starý dobrý Clint. Škoda té první části, trochu jí sestříhat a je z toho pro mě plné hodnocení, ale i tak jsem se dočkal příjemného překvapení. 70%

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Já bych toto veledílo spíše pojmenoval Amores Pessos, jelikož hlavní dvě věci, kolem kterých se celý děj točí, jsou peníze a psi. Alejander je zkrátka mistr lidských osudů a to nejen ohledně výběru, ale i režie samotné, protože většině ostatních režisérů by se námět rozpadl pod prsty. Ruku v ruce jde i znamenitý scénář, který patřičně využívá přechodu mezi jednotlivými ději. Osobně si ale myslím, že kdyby přibyla rozdílová časová linka a některé charaktery se sloučily do sebe, bylo by to pětihvězdičkové dílo, ale i tak se jedná o emocí nabytý snímek zasluhující zhlédnutí. P.S. A pak že psi nedokážou rozvrátit vztah. Nejlepší soundtrack z filmu 80%

Chata v horách (2012)

Obsahově jsem si o tomto filmu nic dopředu nezjišťoval, proto jsem byl velmi překvapen, jelikož se odvažuji tvrdit, že se jedná o průlomovku žánru. Nevím co bych chválil dříve. Perfektně zvolenou sestavu, hrdinka, tři ňuňu oběti (mimochodem Curt vypadá, jako by byl v minulém životě vlk) a smažka, co přispívá komediální stránce. Falešné budování atmosféry, kdy se nic nestane a leknutí následuje nečekaně později nebo stane a člověk to paradoxně i přes očekávání nečeká. Hrůzostrašné prostředí s partou fajn vypadajících zabijáků. Ten úžasný typ děje, který nádherně odsýpá – místy jsem si myslel, že na film koukám půl hodiny, ale skutečnost byla hodinová. Propracované efekty. Především ale asi vsuvky scén z vědeckého centra, jelikož právě ony pro mě dělají z kabiny něco nadprůměrného a zároveň zábavného, kontrastů přechodu z lesa mezi vědce scénárista patřičně využil. To, že Kostkový závěr nebude nijak poklidný, se dalo usoudit už z nich. Jako jsou Avengers vrchol všech Marvelovek, tak poslední čtvrthodinka je vrchol pro hororový žánr, kde si zkrátka každý najde "to svoje". Bohužel i přes zdánlivé vychválení konce, právě on pro mne znamenal snížené hodnocení, nějak mi prostě nesedl a zdálo se mi, že od cinknutí výtahů z toho udělal jen laciný rádobyáčko. Kadopádně si myslím, že zanedlouho se z tohoto snímku určitě stane jeden z kultů, a to nejen mezi horory. 80%

Král Škorpión: Vzestup Říše (2008)

Řekl bych, že toto je ukázkový příklad filmu, kde se alespoň polovina hodnotících podvoluje většině, kdyby byl tento símek v červených barvách, myslím, že odpadů by tu bylo pomálu. Jasně, na Oskara bych to nenominoval, nad některými scénami se dá jen kroutit hlavou, ale tak hrozné, jak zde většina tvrdí, to podle mě tedy určitě nebylo. 40%

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

I přes to, že Star Wars sága hodnocení se nese ("od nejlepšího po nejhorší") V.-IV.-VI.-III.-II.-I., tak já mám své osobní hodnocení série přesně obráceně. Možná jsem příliš zhýčkaný novodobými efekty, možná nemám rád Luka, možná to mám z nostalgie, kdysi jsem tento díl viděl nespočetněkrát, nevím. Každopádně tento díl je jednoznačně můj nejoblíbenější, a to z mnoha důvodů. Nejzajímavější příběh odehrávající se především na povrchu planet, což má pro mě velký význam, neboť vesmírné souboje jsou v dalších dílech někdy až příliš zdlouhavé. Jediný díl s malým Anakinem, nejimpozantnějším hudebním podkreslením a především, plno parádními scénami, kde mohu zmínit proplouvání jádrem Nabu, závody kluzáků, střet s armádou federace nebo má nej SW scéna - final battle s Darthem Maulem. Klidně si mě ukamenujte, ale tato epizoda je moje srdcovka a vy, co si jen hledáte důvod pro zapadnutí do většiny v chudákovi Jar Jarovi, tak se podívejte do zrcadla a řekněte si do očí, že Vám alespoň jednou nenavodil úsměv na rtech nebo že vtipným způsobem neodlehčil meziscény v tak dynamickém ději. Nejlepší soundtrack z filmu 90%

Van Helsing (2004)

Přemýšlel jsem, ale ty nostalgické čtyři hvězdičky zkrátka musím dát, neboť v dětsví to byl jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Pro mě tehdy nejúchvatnější fantasy se zajímavým příběhem a dnes docením i herecký výkon Jackmana, ponurou a údernou Silvestriho hudbu, okouzlující Kate a velice vyvedené efekty. Jenom škoda těch nelogičností a častých náhod, ale ty se zkrátka ve vysokorozpočtovém fantasy musí čekat. Nejlepší soundtrack z filmu 70%

Beowulf (2007)

Co mě zaujalo, byl námět, co ale ne, bylo zpracování. Bez té animace by film byl o úroveň výše, a to nejen díky hvězdnému obsazení a nebo strhujících soubojů ve vzduchu. Co mě rozesmálo, byla scéna, kdy Beowulf visí na drakovi, koukne dolů, vidí, že tam je propast a skočí...co to sakra bylo? Jinak se jedná o oddechovou fantasy, kdo nic nečeká, nic ho nerozčílí. 60%

Fantastická čtyřka (2005)

Předchůdce Watchmenů s velice vyvedenými efekty, ale scénářem, co všechny klady potopí. Navíc jsem od závěrečného souboje čekal nějaké vyvrcholení a využití dostupných počítačových možností, ale po třech minutách je konec a já jen zklamaně vypínal televizi. Každopádně palec nahoru za Jessicu, vůbec bych nebyl proti, kdyby měla s tou neviditelností delší dobu mouchy :) 50%