Rallye smrti (2008)

Tyhle závody na život a na smrt mi hodně připomněly Zabij nebo budeš zabit, taková hollywoodská vyvražďovačka za účelem co největší tržby. Ale originalita a fajn způsoby smrti mi to okořenily a dokonce to mělo nějakou zápletku a pointu, takže u mě spokojenost. 65%

Šestý smysl (1999)

Zajímavý thriller a i přes to, že jde o opotřebované a neoriginální téma, jsem se na něj těšil. Nejlepší thriller všech dob!, hlásá plakát a s tím jsem do toho šel. A ejhle. Dočkal jsem se nudy v podobě negradujícího děje, během které mě vyrušilo pouze pár lekaček. Neměl jsem moc rád komentáře u filmů typu "Pointou se celý film nevyžehlí", ale pro mě toto u tohoto filmu platí. Sice to do sebe krásně zapadlo, ale tu nudu mi to neodčiní, takže u mě je to s lítostí za tři hvězdy. 60%

Requiem za sen (2000)

Komentář může obsahovat stopy neúmyslných nebo částečných spoilerů, jedná se pouze o moje filmové vypsání! Drogy. Čtyři osudy. Čtyři osobnosti. Čtyři pohledy na svět. Čtyři konce. Vše začíná i končí stejně. Nevinně. V beznaději. Srovnání příběhů lidí spojených přes jednoho z mnoha, zdánlivě čistého Harryho. Se čtyřmi hlavními negativy, které kolem hrdinů rotují a postupně, zcela neočekávaně kolem nich utahují smyčku beznaděje. Psychika. Naivní, nedoceněná, opuštěná matka upnutá k jediné věci, s jejíž vidinou prochází celým filmem. Touha po dosáhnutí svého posledního snu je tak velká, že po chvíli to nejsou červené šaty co ji svírají, ale neškodné tabletky. Snaha tyto šaty dopnout doprovází tabletka za tabletkou, které jsou jako hřebíky do rakve. Příběh doprovázený se vším co k nim patří - stíhy, halucinace, ztráta přátel. Jednoznačně největší a nejhrozivější charakterová proměna vůbec. Prostituce. Krásná, zhýčkaná, závistivá přítelkyně závislá na heroinu. Upnutá a závislá k Harrymu, projevuje typickou feťáckou vlastnost, kterou jsem ve větší míře ve filmu postrádal - nedůvěřivost. Útoky a záměrně vyvolávané hádky mezi ní a její největší láskou jsou jen jediným projevem, uchyluje se k prostituci, podobně jako v podobném snímku My děti ze stanice Zoo. Abťák. Přátelský, vychytralý, slabomyslný kamarád Tyrone prožívající nejběžnější dopady drog - neustálé shánění další dávky, odvykání a s ním spojená jak fyzická, tak psychická bolest, vězení. Trvalé následky. Lehkomyslný Harry, bez obtíží proplouvající životem, během chvíle neustále zasahován čím dál vážnějšími ranami osudu. Stejně nevinný začátek. Stejně hrozný konec. Absolutně dojímavý a přesvědčivý snímek z mého jednoznačně nejoblíbenějšího drogového prostředí, kterému přidává na autentičnosti ne to, že snímek je podle pravdy, což mnoho filmů (hlavně Blairwitchovkých) předkládá za svůj hlavní triumf, ale co víc, že takovýchto osudů se od padesátých let udály stovky, tisíce, sta tisíce. Zajímavé srovnání přístupu společnosti k způsobu vstřebání drog a s nimi spojenými lidmi - v případě požití společnost bere osobu za nevinnou, snaží se jí pomoci, v případě injekčního podání, je snad v nás všech, jak rodiči a médii, tak osobními zkušenostmi a vjemy zabudovaná nedůvěra, nenávist a strach k těmto lidem. Film jsem si dlouho odkládal a jsem rád, že jsem tak udělal, dlouho jsem si odkládal jeden z nejsilnějších nejen filmových zážitků. Vyvolal ve mě nejrůznější protichůdné emoce - zvědavost, strach, lítost, opovržení, zhnusení, snahu pomoci a mnoho dalších. Vybavuji si snad jediné negativum, které ve mě tento film vyvolal, spíše je to nelogičnost. Sice je to dojemný příběh, také plný lásky a přátelství, ale v tomto okruhu lidí, by se nikdy nestalo (snad pouze výjimečně se to děje v párech), aby veškeré peníze vynaložil někdo na kauci někoho druhého, či aby si nevzal alespoň část peněz schovaných v krabici, o které ví všichni. Ale třeba se to událo a bylo jen na mě, abych si nad tím zapřemýšlel, jestli to náhodou někdo neudělal. Perfektně zrežírovaný film využívající rychle po sobě jdoucí krátké detailistické záběry (požívání drog), částečně připomínající intro seriálu Dexter, či rychle podané scény, zdánlivě nedůležité, nejvíce se mi líbily dokonale zpracované a následně podané pocity po požívání tabletek (scéna s hlavním návalem halucinací po zvýšení dávky se stala jednou z mých nejoblíbenějších). Po zhlédnutí jsem byl zaražený a pouze si v tichosti sám pro sebe zpracovával dojmy a zážitek z filmu, který se stal pravděpodobně jedním z mých nejsilnějších, což jsem po Dokonalém triku opravdu nečekal (i tak ho mám ale raději). Snímek s perfektním soundtrackem, jedním z mých nejoblíbenějších, díky kterému se Clint dostal mezi mé favority (jeho spolupráce s Aronofskym je zkrátka božská), se sympatickými a hlavně všedními a obyčejnými hrdiny, což jen umocňuje zážitek, neboť to vyvolává představu, že se to může stát komukoli koho známe včetně nás, kterým proto držíte palce a nové podání sžití lidí s drogami a subkulturou kolem ní, bohužel / naštěstí která ale není ve filmu tolik prezentována (kdyby byla, byl by dle mého názoru zážitek ještě silnější), ve mě zanechal obrovský dojem, dlouho a celou noc jsem nad ním přemýšlel a bez debat se dostal do mojí TOPky a stává se jedním z mých nejoblíbenějších. And you should see my Harry on television. We're giving the prizes away. I just wanted to be on the show! Nejlepší soundtrack z filmu 100%

8 MM (1999)

Povedený americký snímeček s dobře vybraným osazením. Má všechny atributy pro předpokládaný úspěch mysteriózního thrilleru - originální a (pro někoho) zajímavé prostředí, napínavý děj s pár menšími pointami a zvraty, sem tam nějakými lekačkami a sympatický hlavní hrdina, kterému držíme palce. Kdyby byl film zůstal s otevřeným koncem a byl utnut 20 minut před koncem, šel bych bez váhání na pět hvězdiček, kýčovitý konec s ještě trapnější závěrečnou scénou na hřbitově to u mě bohužel potopily. 80%

Garfield šokuje (2007)

Tak ta animace se absolutně nepovedla, po celou dobu mě iritovala. A vtipy suché, větší šanci se zasmát najdete snad i v historickém filmu z Východního Německa. Jediný, co se povedlo u garfielda na filmovém plátně, je dabující Čech. 30%

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

Klasický hollywoodský dílko stvořený pro co největší tržbu. Ale jo, některé zajímavé efekty tam byly a myslím, že jsem se i párkrát uchechtl. 50%

Terra Nova (2011) (seriál)

Naprosto impozantní novodobý seriál ala minulost. Zápletky možná nejsou úplně originální, ale ta počítačem vytvořená krajina, která spolykala tolik z rozpočtu, Stephen Lang a sem tam nějaký vtípek si seriál u mě drží vysoko. Třebas u osmého dílu scéna "Vešel sem oknem" jsem se válel smíchy, i když to asi záměr scénáristů nebyl. 65%

Hledá se Nemo (2003)

Pro mě jednoznačně nejlepší pixarovka, úchvatný neustále stupňující se děj, bravurně vybrané hlavní "postavy" a samozřejmě nové hlášky a vtipy po celou stopáž udržují pozornost diváka. Naprosto dokonalý dabing, který je pro mě po Simpsonech nejpovedenější vůbec (Bruce a Dory v originále jsou naprosto směšný, ne vtipný a film úplně ztrácí kouzlo), úžasné animace, především opět legrační mimika rybiček, si u mě zajistili místo v TOP10 a Finding Nemo se u mě stal nejsledovanějším filmem. Toto vše zaručuje, že se směji každé dvě minuty a je to tedy pro mě i nejoblíbenější komedie. Brucíček je pro mě jednoznačně nejpovedenější animovaná postava všech dob, kdykoli se potřebuji zasmát, tak si pustím jeho scény typu "Já tátu nikdy nepoznal" nebo "To neva já tě chápu". Ňamka u-a-a!!! Oblíbené rybky: Bruce, Dory. 100%

Templář (2011)

Na tento smímeček jsem se těšil, neboť pro válečné filmy z období středověku mám slabost. Ale byl jsem dost zklamanej, děj váznul a místy jsem se nudil. Ale líbilo se mi zfilmování dle skutečné události (bitva o Rochester skutečně proběhla) a velmi realistické souboje. Lepší průměr, ale znova film zhlédnout ne-e. 60%

Thor (2011)

Další, částečně povedená marvelovka, z týmu Avengers je Thor jeden z mých nejoblíbenějších. Co mi na filmu šíleně vadilo, je nevyužitý potenciál akčních scén, za celou stopáž se odehrají pouze dvě větší a to mělo za následek, že jsem se u filmu nudil, což jsem nečekal. Jinak děj i přes předvídatelnost je zajímavý a samozřejmě úchvatné počítačové animace Asgardu to táhnou nahoru. 65%