Disturbia (2007)

Originalita nelze snímku upřít, jen jsem možná čekal jiné rozuzlení. Jestli někdy existoval Dexterův táta, tak v tomto filmu si ho můžete vychutnat v plné kráse. Jinak počáteční nudu až melancholiku posledních 15 minut plně vynahrazuje, až to vypadá na slušný hororek. 80%

The Divide (2011)

Absolutně povedená psychotická scifárna o tom, jak málo stačí k projevu pravé lidské povahy. Pravda, první hodinu jsem se nudil, příliš se to nikam neposouvalo, ale od půlky jsem hltal každou vteřinu a na konci jsem si přál, aby to byl snad seriál a film nekončil. Herci hrají úžasně, věřil jsem jim úplně všechno, dramatický konec mě odrovnal, takže těch pár nelogičností co tam bylo a zpočátku upadající scénář mi dojem z filmu v žádném případě nevzali. 90%

Telefonní budka (2002)

*Crrrrr* *Crrrrr* 70 minut odehrávájících se na půlmetru čtverečním. Asi byste v žádném případě neřekli, že se bude jednat o dokonale promyšlený a hlavně originální thriller s obrovským úspěchem, že? Colin Farrel v tomto unikátním snímku naprosto exceluje, výkon mu doslova zobete z ruky a začíná atakovat mou již dlouho ustálenou TOP10 herců. Emoční závěr s překvapivou pointou mě pouze utvrdil v tom, že jsem měl tu čest s jedním z nejpovedenějších thrillerů všech dob. Není to zvláštní? Slyšíš telefon a může volat bůhví kdo. Ale když zvoní telefon musí se zvednout...že? 90%

Nezvratný osud 5 (2011)

Zajímavé efekty (hlavně padání mostu) a originální způsoby smrti, ve 3D je lítající armatura či stěžeň lodě obalený vnitřnosti ještě blíže. Ale něco, čeho by se měl člověk bát, to zas né. 60%

Až na krev (2007)

Zpočátku jsem si myslel, že se bude jednat o němý film (nečetl jsem si o něm nic dopředu). Ale snímek šel aboslutně mimo mě, dokonce jsem u něj i v první třetině usnul, to se mi stalo u filmu poprvé. Jinak v druhé třetině to alespoň začalo být díky útrapám zajímavé a konec famózní, za ten skládám Danielovi poklonu. 60%

Avengers (2012)

Prvotřídní nářez, ani z toho nic jiného díky rozpočtu a aktérům (i postavám) nemohlo vzejít. Jediné, co mi vadilo, byl kontrast půlhodinových dialogů neposouvající děj nikam a extra nášupů akčních scén, mohlo to být rovnoměrněji. Jinak samozřejmě plno parádních vtipů a hlášek hlavně z úst Starka a Hulka (ne doktora Bannera) udržují pozornost diváka po celou dobu. Kombinace povedeně zpracovaných bojů využívající nejmodernější techniku i mezi hlavními aktéry, plno parádních hlášek, které zaručeně rozesmějí a průměrný konec nakonec vytvořila nadprůměrnou podívanou, ale na plné hodnocení to přece jen nebylo. 85%

Insomnie (2002)

Tento snímek jsem si od Nolana nechával nakonec a i přes to, že se jedná určitě o nadprůměrný psycho/krimi thriller, s pár lekačkami i sem tam napínavými scénami, tak od tohoto Režiséra se dle mého názoru jedná o nejméně povedené dílo. Také mne mírně zklamal konec, ale jak říkám, na remake je to řádně povedený film. I když znovu se na něj asi nepodívám. 75%

2012 (2009)

Někdo se tohoto stále častěji omýlaného tématu zkrátka musel ujmout. Počáteční nevole s výběrem hlavní role pro Johna Cusacka se zhruba v polovině mění na spokojenost s jeho prožíváním okolní situací, ale především za pravděbodobně jedny z nejpovedenějších efektů, zkrátka musím dát vysoké hodnocení. Lámání ploch zemské kůry doplněné o detailní záběry řítících se budov a lidí v nich jsou doslova a do písmene dech beroucí. Když se připočte ještě manévrování malého piperu mezi nimi, potencionálně kilometrové vlny drtící velehory, lze jen hltat každý záběr a užít si co nejvíce toto vizuální šílenství. Jen ten konec mne vcelku udivil aneb zpět do kolébky. 70%

My děti ze stanice Zoo (1981)

Drogové prostředí, jedno z mé nejoblíbenějších, možná nepřiměřeně posouvá hodnocení. Knižní předlohu jsem samozřejmě přečetl před zhlédnutím a film mne po pravdě trochu zklamal. Mnohdy se děj vůbec nikam neposouvá a hereckou fádnost neomlouvá ani mladistvý věk. Určitě než film raději doporučuji knihu. 70%

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Nemohu si pomoci, ale ze Spielbergovi tvorby je pro mne tento snímek zkrátka vrchol jeho režisérského umu. Herecká elita Hollywoodu rozehrává dramatickou honičku nejvychytralejšího padělatele všech dob za naprosto dokonalého hudebního doprovodu dokazujícím, že v jednoduchosti je krása. Člověk jen s vykulenýma očima může žasnout nad mladickou troufalostí charismatického DiCapria a paradoxně mu drží palce při každém jeho dalším kroku za nelegálním bohatstvím. Vrchol oddechových filmů, který nejen svou tématikou už z principu musí zaujmout každého. Jen mi je líto letadýlek. Nejlepší soundtrack z filmu 100%