Gryfon (2007) (TV film)

Pokud se chcete zasmát trapností vřele tento film doporučuji! Honění pixelů už mám opravdu plné zuby. 10%

Dva nosáči a video (1985)

Vysoké hodnocení dávám, protože na tomto filmu jsem vyrůstal a možná i díky tomu mě dodnes spolehlivě tihle dva matláci rozesmějí. Ááá gááá ťuk ťuk ťuk. 80%

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Myslím, že se nemusím k tomu filmu vyjadřovat, jednak protože tu je již mnoho shrnujících komentářů, s kterými plně souhlasím a jednak protože si drží příčku nejlepšího filmu na ČSFD, což mluví za vše. Zkrátka a dobře Daranbont je bůh a jak jeho, tak i toto drama, které by mělo patřit k základnímu vzdělání, mohu jen a jen vyzdvihnout. Nejlepší soundtrack z filmu 100%

Počátek (2010)

Všichni známe to rčení. Kniha bude vždy lepší než film. Jako by možnosti filmu byly ohraničeny kruhem, za který se nejde dostat. Za jeho hranicemi pokračuje kruh knihy, která dokáže vzbudit kýženou, filmem eliminovanou fantazii. Kruh Inceptionu jde ale ještě dál. Moment, kdy fantazie někoho jiného předčí naší vlastní představivost. Snažil jsem dojmy a emoce vypsat několikrát, ale slova nikdy nepřichází. Když sílu brilantně poskládaných dějových rovin umocňuje snový svět a nejlepší soundtrack všech dob, každičký chlup dostává svoji životní erekci. A byť mám kvantum oblíbenějších filmů, jen Inception mi vždy připomene, co je to filmový orgasmus. I proto bude navždy haprovat na hranici zdejší osobní desítky kvůli jejímu přívlastku. Oblíbené? Kdepak, do Nolanova podvědomí se nořím jednou za pár let. Nejlepší? Neváhal bych ani vteřinu. You are waiting for a train. A train, that will take you far away. You know where you hope this train will take you, but you don't know for sure. But it doesn't matter. Because we well be together. Nejlepší soundtrack z filmu: Dream is Collapsing. 100 %

Gran Torino (2008)

Clint Eastwood ví jak se zrežírovat film, to Vám řeknu! Zpočátku až uspávající příběh rasistického starce graduje a nabývá na dramatičnosti, až dochází k fenomenálnímu závěru nad kterým jsem naprosto zkoprněl a myslím, že každý tomuto filmečku podlehne. A když ne napoprvé, tak se raději podívejte ještě jednou, protože to za to určitě stojí. Nejlepší soundtrack z filmu: Arrested. 100 %

Ti druzí (2001)

Perfektní mysteriózní thriller s jako obvykle úžasnou Nicole Kidman, s kterou jsem se v některých scénách dost bál, si nevysloužil takový úspěch jen tak pro nic za nic. I přes to, že děj místy zdánlivě stagnuje, mnoho scén ho plně vynahrazují a nejnečekanější konec mě natvrdo přesvědčil, že si tenhle mysterák zaslouží hodně vysoké hodnocení. 95%

Warrior (2011)

Srdcový film. Ve všech nejrůznějších oblastech a směrech. O rozbouřených vztazích otce a bratrů, přičemž já jsem nikdy podobné pouto nepoznal. O neuvěřitelně motivujících a nabuzujících zápasech, kdy rány znamenají daleko více. O myšlence přesahující hranice filmu, zda je důležitější rodina nebo vnitřní přesvědčení. Již celkově se jedná o velice nadprůměrně chytlavý film, který svým příběhem strhává diváka od prvních minut a upoutává pevně jeho pozornost už jen díky samotnému charakteru Tommyho. Svaly se napínají, charizma narůstá, atmosféra houstne a člověk ani nevnímá, jak rychle film vlastně ubíhá. Srdceryvné scény se stupňují a celý příběh dvou málomluvných bratrů se upíná k nevyhnutelnému konci. Toto vše jako předchozí vývoj událostí tak připravilo neuvěřitelně úrodnou půdu, na které tvůrci mohli nechat vyrůst jediné. Nejdojemnější filmové zakončení všech dob. Zalévali ho pomalinku svírající hudbou a záběry napjatých přátel a fanoušků, aby nevyrostl příliš rychle. Nechává diváka v paradoxní nejistotě o očekávaném konci a nabízí mu ten nejryzejší květ v podstatě po celou dobu od nástupu rivalů do klece. Když se poté tento filmový skvost utrhne, člověka náhle definitivně smete ten děsivý proud emocí. Proud, který se skrytě tvoří z malých pramínků tryskajících z každé scény. A když se všechny ty pocity a dojmy usadí, odněkud z neznáma se vyvalí vodopád slz či tiché vnitřní procitnutí. A tak si divák neodnáší květ, ten v něm zůstane, odnáší si vzpomínku na něj. Vzpomínku na impozantní zážitek napěchovaný emocemi až k prasknutí. A vědomí, že ji může nejen kdykoli oživit a to vše vypustit, ale i přikrášlit dalšími zhlédnutími, neboť ty dojmy nevyblednou, nýbrž teprve postupem času získávají na kráse. A původní euforie se tak prohloubila do mnohem smyslnějšího prožitku, na který se budu opakovaně těšit. Nejlepší soundtrack z filmu 100%

Vybíjená (2004)

Podle mě je to díky úžasnýmu Benu Stillerovi, originalitě a mnoha a mnoha a mnoha vtipům a hláškám po Drž Hubu nejlepší komedie všech dob, kterou sice již znám nazpaměť, ale stejně mě vždy zaručeně rozesměje. "Vyhnete se klíči, vyhnete se míči" 100%

Saw: Hra o přežití (2004)

Saw je prostě klasika, která vytvořila nový filmový žánr. Má to vše co mnoho hororů postrádá - originalitu, děj a perfektní, nečekaný konec u kterého se mi zkrátka vždy rozbuší srdce. Kultovní série, kterou by měl vidět každý. Nejlepší soundtrack z filmu 100%