Úžasňákovi (2004)

Nic si z toho nepamatuju, ale zábava úžasná.

VALL-I (2008)

Skvělá citovka. Možná až moc dojáková. Chudáci děti.

Shrek (2001)

Slepenice odkazů na nejvíc profláklý scénky z ostatních Holywůdských trháků, která má, ale dost koule na to aby v pohodě existovala i bez těhle trapnejch berliček. Postřílet tydle debilní movie fans do jednoho! Já chci vidět něco nového a ne stále onanovat nad něčím stokrát viděným. Hlavní postavičky skvělý, překvapivý rozuzlení taky, ale ty zbytečnosti vokolo bych nemilosrdně vykuchal.

Hledá se Nemo (2003)

Paráda se skvělým příběhem, kterej je místy i pěkně drsnej.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Příběh je silnější než 3D nahrážka. I kdyby to hráli jen dřevený polena pořád by to byl skvělej film. Jediný co mě nebetyčně nasralo je ten okatej odkaz na Star Wars. Takhle silnej film, žádný podělaný odkazy nepotřebuje protože je sám o sobě ikonou.

Jupiter vychází (2015)

Režijní průser roku! Za ty nejzbytečnější dialogy v celé galaxii, by měli dostat Galaktickou malinu a za naprosto nulové emoční vtažení do děje pořádnej výprask. Wachovští natočili jenom koncept scénáře a vyplácali na to spousty prachů a lidský energie za super efekty. Stvořili zajímavej svět, ale pořádnej biják z toho nevytřískali. Režisérskej koncert se nekonal, jenom zdlouhavá opera, která by zasloužila sakra vosekat do kompaktnějšího tvaru. Dynamika některých soubojů byla fantastická, efekty promakaný, ale vzápětí to bylo utlumeno dalším nezáživným tlacháním a zoufalým vysvětlováním mytologie. Tatumovi postava vesmírnýho in-lajnisty celkem sedla bez problémů, ale spolu s mě nesympatická Kunisovou neměli díky podělaný režii a prázdnejm dialogům divákům naprosto co nabidnout. Redmayne měl režijně zajímavě nastavenou postavu, ale bylo až neuveřitelný jak zoufale to nefungovalo už od jeho prvního vstupu na scénu. Wachovský bych si jako efektový režiséry na akční scény honiček a soubojů najal z fleku, protože jsou excelentní, ale příbeh bych teda rozhodně nechal zrežírovat někoho schopnějšího. Asi si budou muset přibrat třetiho do party :) No ale ty trapný přerostlý pohádkový draky v křivácích a andělský křídla se snažím ze svý mysli vytěsnit. To bylo naprosto bez fantazie a mimo. Zato celkem humorná pasáž na vesmírným bykoratickým úřadě ve stylu Gilliama, Pottera či Vesmírnýho stopaře potěšila i když tam Kunisová s Tatumem trčeli jak tvrdý Y. Pro tedle film bych zásah skalpelem z rukou zlých kapitalistických studií a zlých producentů navýsost uvítal. Vykašlat se na hvězdný status tvůrců a brutálně to sestříhat na stravitelnou dýlku by filmu nesmirně pomohlo, zvláště když na to měli tolik času díky odložené premiéře. Takhle z toho bude jenom exot, který budou ostatní filmaři vykrádat díky skvělým nápadům ve výpravě a vizuálních efektech. Asi se budu nakonec muset podívat na tolik se mě hnusícího Johna Cartera, abych si "rozšířil" žebříček hodnot v oblasti filmovejch průserů. Zkrátka Jupiter se ne a nepodařil.

Strážci Galaxie (2014)

Jedna velká vomalovánka, se spoustky prvků co mě velmi bavili, až na ty trapný motivační kecy. A Zoe z těch barev nevyjde, jednou je jak šmoula podruhý jak vodník. Se scénářem se moc nemazali, hrdina je v jednu chvíli mrtvej a v druhým záběru plnej emocí žvaní jak vo život. Asi ty záběry spadli střihačovi ze stolu. Nebo ja zapoměli natočit, nebo došli prachy ...

Návrat Agnieszky H. (2013)

Skvělý vhled do událostí 68 roku očima polských studentů FAMU, vyprávějící své autentické zážitky viděné očima velmi blízkých sousedů, kteří zjistí že můžou být považovány i za zrádce a nakonec z té deziluze přijdou i o svůj polský patriotismus. Nastavá zde podobný efekt jako u Gottlandu, Čech se může podívat na svou zemi a klíčové okamžiky z naprosto jiného úhlu, bez klišé a zavedeného sentimentu, ale o to víc autentičtěji. Děkuji za takový film.