Big Lebowski (1998)

Nuda vo ničem. Kdyby Jeffa Bridgese radši nebudili a nechali ho chrápat v kutlochu, tak by náš ušetřili toho jeho nesrozumitelného drmolení. Jedinej kdo mě lehce rozesmál byl aspoň Jeník Turturrů.

About a Girl (2001)

Dost britsky hustý a znepokující. Výborná režie. Námět napsala režisérova manželka. Kamera Geoff Boyle. Natočeno na 16 mm film, pak udělán 2K sken a z toho 35 mm kopie. I když to vypadá velmi civilně tak každý záběr je nasvícený. Ke zhlédnutí zde https://vimeo.com/73121753

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Konečně díl kde se něco dělo a bylo na co koukat. Takhle měli vypadat oba díly předtím. Všechno je to fajn dokavad vekolepou a hlavně naprosto zbytečnou šlamastiku apokalyptický rozměrů nevyřeší pár tajtrlíků. Teda dost za vlasy přitažené. Jakoby "klasickejm" fórkům postavy Alfrida (Ryan Gage) se v celém kině nikdo nezasmál, ani jednou. Něco tak zbytečnýho jsem už dlouho neviděl. Jedna hvězda za parádního draka a za efekty, druhá hvězda za kameru a krajinu Nového Zélandu, třetí hvězda za pořádně našlapanej rozjezd filmu a bitku se stíny, čtvrtá za kostýmy a masky. // Takže Peter už se to konečně naučil dělat, takže teď to všechno může natočit znova a pořádně. :)

Noc klavíristy (1976)

Zajímavé, tedle film mi už vod komančů tkvěl v paměti včetne Vosky, Kanyzi i Brouska.

Ajťáci (2006) (seriál)

Dobrý fóry, akorát že z IT světa si to vzalo jen tu nálepku a to je velké zklamání na to že to dělali britové. To takovej americkej Velkej třesk se fyziky a geek světa naprosto nebál a je to plnohodnotnou součástí seriálu. Zajímavej paradox.

Mystérium sexu (2013) (seriál)

Zábavné, ale krapánek moc vypulírované s velmi, ale opravdu velmi zdrženlivým tempem. Sheenovi chybí charisma lidí jako Oldman takže jeho hra na zdrženlivost a úsporné emoce moc nefunguje a vyznívá naprázdno, spíš jako pokus. Zato vnitřní pnutí Lizzy Caplan vyznívá lépe, ale je drženo zpátky režií a ne příliš štastným řazením scén, které brání vybudování většího emočního pnutí. V průběhu druhý série už mě to přestalo bavit a ostatní série jsem nedokoukal. / "... a bez toho jsi jen muž ztracený ve vesmíru."

Tři životy (2007) (TV film)

Pohádna nepohádka. Divně natočený. Obstojná kamera a exteriéry. Nepovedená dramatizace, zoufalalá režie a dialogy. Kostýmy naprosto bez patiny. Možná až moc vlídná hudba. Film bez kouzla. Nemastný neslaný jak křesťanskej film.