Paralelní světy (2012)

Pohádka o tom jak láska hory přenáší, teda spíš antihmotu. Pohádkové jsou i vizuály, teda je to pekelnej kýč. Charaktery postav jsou průhledné jak loutky v maňáskovým divadle. No a závěr, ten je tak pitomej jak křesťanskej film. Skvěle jednoduchej nápad, skvěle technicky provedenej, ale scénář je fakt jalovej. Kdyby to někdo bezostyšně vykrad a udělal z toho pořádnej biják, vůbec by se nezlobil.

Hrátky s čertem (1956)

Zábavná pohádka, která mě za totáče nevadila ani přes svou agitku a že je od komouškýho tvůrce Drdy. Ladovo komiksový pojetí je naprostým zjevením. Dokonce i ten Vinklář, kterýho totálně nesnáším je zde svělej.

Perličky na dně (1965)

Zachycená syrovost doby vod Chytilový je odzbrojující a díky za to. (O to víc jsem nechápal co tvořila po revoluci.) Jakmile se však dostane do té snové polohy, tak už to přestane bejt zajímavý. Ten mladej Ivan Vyskočil s cikánkou Danou jsou taky výborný. Ale všude jinde, kde pak Vyskočil hrál už mi pak jen lez na nervy.

Ztraceni (2004) (seriál) odpad!

Prototyp stupidity. Vše co na seriálech nesnáším je koncentrováno v týdle slátanině. Klišé v obsazení, klišé v obsahu, v jednání postav, nesmyslné fantasmagorické deux ex machina atd, atd.

Colombiana (2011)

Profesionálně řemeslně natočená akce s vysoustruženým scénářem, který je ještě navíc vyleštěný a navolejovaný aby naprosto nikde, ale opravdu nikde nezadrhával a všechno se to mohlo úspěsně a hladce šinout ke konci aniž by si film byť jen náznakem dovolil ohrozit vaši emoční konzistenci. Myslím že to prodávají v supermárketech a jmenuje se to Bessonova instantní akce v prášku. Stačí zalejt vlažnou vodou, zamíchat, vypít a zapomenout že jste něco viděli natož prožili.. Ale co by za takový řemeslo dali "špičkový" český filmaři že? :D

Nový svět (2005)

Přenádherná Pocahontas, moc pěkný indiáni (a dost možná i velmi autentický), pár mysteriozních scén, ale nepovedená kamera, prázdnej scénář a výsledek dost zklamal hlavně vizuálně. Todle má bejt Malick?! Jéžiš to moh bejt biják. Znovu a lépe!

Malý velký muž (1970)

Fascinující vyjímka v americké kinematografii, která mě nepřestává udivovat svým kouzlem kdykoliv se na ní podívám. Úžasný příběh s prý velmi autentickou výpravou. Film, který neždíme vaše emoce, ale i přes svůj neuvěřitelnej nadhled je velmi silný.

Producenti (2005)

No, žeby to byla zas taková řachanda, tak to není. Ale na pobavení to celkem stačí. Nathan Lane je prostě borec, Matthew Broderick jen místy, Will Ferrell zase hraje sám sebe a sex-appeal Umy Thurman mi vždycky naruší její postava basketbalistky.