• Fantasy

Den draka (2009) (studentský film)

Den draka je takovou první českou filmovou vlaštovkou s prvky kung-fu. Pokud se příště podaří sepsat i nějaký ten zajímavější scénář, který bude mít víc než jeden řádek "čínský přistěhovalec bojuje se svými přeludy" (a vůbec, vykašlete se na asijskou filozofii, evropani tomu stejně nerozumí), hrdina bude mít svoji femme fatale!, bojové scény doprovodí kulervoucí hudba, protagonisté prohodí aspoň jednu větu (zaplať pánbů za citace Sifu Qin Ming Tanga) a úroveň choreografie nepoleví, budeme se mít na co těšit. P.S. Feii, dobrý!

Kobra (1986)

Nikdo mi nevymluví, že Marion Cobretti je původním povoláním ajťák. Brejle, špatný vtipy, doma výpočetní středisko a übercool charakter. 3,5*

Megamysl (2010)

"Megamind" rozcupoval všechna klišé. Teda až na jedno. 3,5*

Na doraz (2010)

Stupidní a hodně slabej odvárek "Pařby ve Vegas"

Černá labuť (2010)

Temno v hlavě baleríny. Souhlasím s akademiky, Oscar pro pošahanou Natalie, ostatní pozlacený hošany šoupnout jinam.

Imaginární lásky (2010)

Přehlídka fríkulinů současné juniorské generace. Nic víc. Ale dobře se na to kouká a poslouchá.

Rango (2011)

Animace téměř dokonalá, hudba skvělá, filmové narážky všudypřítomné a příběh? Předprojekční ukázka medvídka Pú byla lepší. 2,5*

Frankenstein (2011) (divadelní záznam)

Divadlo, které se jen tak nevidí. Benedict Cumberbatch v roli monstra exceluje. Navíc jeho postava má i díky scénáři Nicka Deara ohromnou hloubku. Není to jen oživlá věc, je to dítě poznávající krutost svého okolí, je to člověk ve vší jeho složitosti. Osobně bych uvítal ještě víc muziky od legendárních Underworld. 3,5*

Fighter (2010)

"Tak takovej film jsi chtěl vidět? Ani tam nebyl pořádnej sex. Musela jsem číst celej přiblblej film. Debilní titulky." :-)

Zemský ráj to napohled (2009)

Už se na ty sedmdesátý léta vy... nebo natočte něco pořádného! Další trapnej českej kočkopes s rozplizlou dějovou linkou z období komančovské éry. /žluťáckej zkracovač času/