Monarch: Odkaz monster - Následky (2023) (epizoda)

Začalo to fenomenálně (propojení na můj oblíbený Ostrov lebek) v roce 1973 na zmíněném ostrově. Pak si skočíme k rybářům do Japonska (2013)… Pak za nějakou pipkou do Tokia (2015) s odkazem na mou neoblíbenou verzi Godzilly…  pak najednou k nějakým vědátorům do Kazachstánu (1959)… nic doposavad viděného spolu nijak viditelně nesouvisí a najednou koukám 1/2 epizody je pryč a mě to sere. Hra na tajemno na všech frontách a naprosto žádné odpovědi nebo náznak struktury vyprávění. Další skok! San Francisco (2014)... Náhodné přeskakování mezi liniemi mě nebetyčně sere. To samé tabulková diverzita - vážně museli nacpat do Tokia černošku? Evidentně ano, aby si mohli odškrtnout hned tři kolonky. Barevná queer s bipolární poruchou je hotový jackpot.

SS-GB: Hitler v Británii (2017) (seriál)

14.11.1941 - Německo vyhrálo válku o Británii. Tohle “co kdyby” mě prostě baví. For All Mankind, The Man in the High Castle. Luxus. Co mě ale nebaví (a neochopím), proč minisérii 5x60min musela ČT vysílat jako 3x90minut. Přitom dějově rozhodně smysluplnější působí to dělení po pěti (děj se “láme” kde má - viz ten výbuch jako jeden příklad za všechny). Celkem mě také fascinuje Kadelbach. Toto není zdaleka první počin s tématem “hákového kříže” co má na kontě a pokaždé co jsem viděl dělá co může, aby ukazoval Němce v lepším světle (tady jsou také hodní a zlý nacisté). Také mě dost pobavila ta svastika dohromady se srpen a kladivem… nadčasové. Každopádně k tématu. Skvěle natočené a utahané. Prostříhat na dvě hodiny (a vymyslet konec místo vyšumění do ztracena) a byla by to pecka.

Action Jackson (1988)

Včera jsem se dozvěděl, že Akční Jackson zemřel. To zasluhovalo repete filmu mého dětství. Nutno říct, ten film je jako balzám. Ten film má vše co dnešní filmy nemají a chybí mu to, na čem si ty dnešní staví v první řadě… ještě pár let woke culture a bude na 5 hvězdiček. Pozn.: překvapilo mě jak moc herců se zde sešlo z filmu Commando.

K. O. (2001)

Když to začalo, čekal jsem trapnou klasiku, jak Joe Nikdo se přes noc stal Joe Někdo a celý film bude stavět domeček lži, aby si post udržel - a bude to jakože sranda. No netrefil jsem se. Bylo to malinko jinak. Příjemně malinko jinak. Prostě komedie z dob, kdy byl svět ještě v pořádku. Pozn.: Belushi je fenomenální.

Agenti v sukních: Jaký otec, takový syn (2011)

Evidentně se udělal krok zpět a film si odpustil extrémy. Nicméně už to nefunguje. Obzvlášť, když si vezmu jak hnusně (a nevtipně) v masce “syn” vypadá. Přece jen ten moment potenciálního vtipu “stará bába není stará = zvládá fyzicky co by neměla” v jeho případě logicky vůbec nefunguje. Mělo zůstat jen u prvního filmu.

Agent v sukni 2 (2006)

Tak tohle už bylo moc. Jako ano, už není s kým srovnávat (nepodobnost s “bábinou” je úplně jedno), ale scény na pláži nebo v lázních byly vyložená kokotina, kdy si i film založený na “samo-domo-masce) musí pomáhat pomocí CGI. To už prostě překročilo můj práh tolerance.

Agent v sukni (2000)

Komedie jako taková mi sedla. Lawrence tam není úplně za idiota a líbil se mi vývoj masky (v  první interakci nemá vůbec protetiku rukou ani nohou). Co mi přišlo debilní až na půdu, je naprosto nulová podobnost masky s “originálem”. Jako nechápu jak kdokoliv z okolí (kdo jí zná) mohl zbaštit, že je to ona.

Bod obnovy (2023)

30 minut… pouze půl hodiny film udržel moji pozornost (a toleranci v mezích), než mě scénář biblicky nasral. Vypatlaná pipka to spustila naplno. Pak už mě to jen štvalo a viděl jsem jsem jednu nedotaženost za druhou. Díry v logice. Nezodpovězené otázky (kde se vzala tu se vzala). Atd. Hodnocení zachraňuje jen vizuál.

Modrooký samuraj (2023) (seriál)

90%? Tak to ani v mokrém woke snu. Hlavní role silná žena, co se převléká za muže (protože se chce pomstít). Když nesledujeme její příběh, sledujeme příběh jiné silné ženy - princezny - kterou nutí do svatby o kterou nestojí. A muži? Muži jsou slabý… (to je citace z jedné epizody). Samozřejmě, že je tu hendikepovaný muž a spousta týraných žen… Hodně animované krve, občas animovaný penis a spousta keců.

Legenda jménem Lamborghini (2022)

Prostě debilita. Jako záběr na Ferruccia (cca) rok před smrtí s vyráží někoho komu je o 20 méně je (bez viditelné maskérské práce) prostě debilita. To samé ten záběr s Enzem… tahle umělecká kokotina stála u mě film hodnocení prakticky aniž by začal. A co je horší, film byl v polovině a děj se nezmohou na víc, než na první prototyp roku 1948. Prakticky většinu času se řeší rodinné vztahy s bratrem. Pak poskočíme do roku 63 a… konečně se (malinko) začne něco dít. Na scénu přijde Bob, první konflikt s Enzem a zrod 350GT. Na závěr se nabízí srovnání s jiným filmem… Lambo z tohoto duelu vychází hůř. Není to vyloženě špatné. Jen ne tak dobré.