foto

Brandon T. Jackson

  • nar. 7.3.1984 (34 let)
    Detroit, Michigan, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

BRANDON T. JACKSON je mnohostranný mladý herec, který si v Hollywoodu vybudoval svou vlastní cestu. Začínal ve stand-up komediích a postupně se stal mladou nadějnou filmovou hvězdou. V roce 2006 získal cenu Black Reel za Nejlepší výkon za svou roli ve filmu „Roll Bounce". Časopis Daily Variety ho zařadil do žebříčku „10 komiků, které je třeba vidět" a v roce 2011 ho Hollywood Reporter zařadil na svůj prestižní seznam „35 pod 35: Další generace".

Jackson vyrůstal se sedmi sourozenci a s rodiči, kteří byli oba herci, v Detroitu. Za svůj smysl pro humor podle sebe vděčí jak svému otci, tak životu na místě, kde se z města stává předměstí. V současnosti žije v Los Angeles. Nadšenou kritiku získal za svou roli satyra Grovera Underwooda, nejlepšího přítele a ochránce hlavní postavy ve filmu "Percy Jackson: Zloděj blesku", který přišel do kin v roce 2010 a kde hrál spolu s Rosariou Dawson, Umou Thurman a Piercem Brosnanem.

Jackson zazářil vedle basketbalové NBA superstar Kevina Duranta ve filmu „Thunderstruck" a vedle Martin Lawrence ve třetím pokračování úspěšného filmu „Agent v sukni" v roce 2011. Hrál Lawrencova syna, s kterým se podílel na odhalení vraždy. V roce 2010 Jackson zazářil ve filmu Warner Bros „Šťastný los". Akční komedie o klukovi, který v loterii vyhraje 370 miliónů a musí přežít prodloužený víkend s partou kamarádů, než si může své peníze vyzvednout. Jacksonovou asi nejznámější rolí je Alpa Číno z oceňované dobrodružné komedie „Tropická bouře". Ve filmu hráli také Ben Stiller, Robert Downey Jr. a Jack Black.

Jacksonův komediální talent byl zřejmý velice záhy. Ve 14 letech vystupoval v církvi svého otce a brzy obdržel pozvání, aby účinkoval ve známé „Showtime at the Apollo" a v „Comic View" kabelové televize Black Entertainment Television. Jackson spolu s BET poté zahájili „Teens of Comedy Tour," ve které divákům představují nejzábavnější dospívající komiky. Jackson hostoval také v „Up Close and Personal Tour" spolu s Chrisem Brownem, Ne-Yo a Lil Wayne. Později začal Jackson uvádět svůj vlastní komediální speciál „Show Brandona T. Jacksona" na N Channel a byl pravidelným hostem v komediální show Nick Cannon na MTV „Wild 'N Out."

CinemArt

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace