foto

Brandon T. Jackson

  • nar. 7.3.1984 (35 let)
    Detroit, Michigan, USA

Biografie

BRANDON T. JACKSON je mnohostranný mladý herec, který si v Hollywoodu vybudoval svou vlastní cestu. Začínal ve stand-up komediích a postupně se stal mladou nadějnou filmovou hvězdou. V roce 2006 získal cenu Black Reel za Nejlepší výkon za svou roli ve filmu „Roll Bounce". Časopis Daily Variety ho zařadil do žebříčku „10 komiků, které je třeba vidět" a v roce 2011 ho Hollywood Reporter zařadil na svůj prestižní seznam „35 pod 35: Další generace".

Jackson vyrůstal se sedmi sourozenci a s rodiči, kteří byli oba herci, v Detroitu. Za svůj smysl pro humor podle sebe vděčí jak svému otci, tak životu na místě, kde se z města stává předměstí. V současnosti žije v Los Angeles. Nadšenou kritiku získal za svou roli satyra Grovera Underwooda, nejlepšího přítele a ochránce hlavní postavy ve filmu "Percy Jackson: Zloděj blesku", který přišel do kin v roce 2010 a kde hrál spolu s Rosariou Dawson, Umou Thurman a Piercem Brosnanem.

Jackson zazářil vedle basketbalové NBA superstar Kevina Duranta ve filmu „Thunderstruck" a vedle Martin Lawrence ve třetím pokračování úspěšného filmu „Agent v sukni" v roce 2011. Hrál Lawrencova syna, s kterým se podílel na odhalení vraždy. V roce 2010 Jackson zazářil ve filmu Warner Bros „Šťastný los". Akční komedie o klukovi, který v loterii vyhraje 370 miliónů a musí přežít prodloužený víkend s partou kamarádů, než si může své peníze vyzvednout. Jacksonovou asi nejznámější rolí je Alpa Číno z oceňované dobrodružné komedie „Tropická bouře". Ve filmu hráli také Ben Stiller, Robert Downey Jr. a Jack Black.

Jacksonův komediální talent byl zřejmý velice záhy. Ve 14 letech vystupoval v církvi svého otce a brzy obdržel pozvání, aby účinkoval ve známé „Showtime at the Apollo" a v „Comic View" kabelové televize Black Entertainment Television. Jackson spolu s BET poté zahájili „Teens of Comedy Tour," ve které divákům představují nejzábavnější dospívající komiky. Jackson hostoval také v „Up Close and Personal Tour" spolu s Chrisem Brownem, Ne-Yo a Lil Wayne. Později začal Jackson uvádět svůj vlastní komediální speciál „Show Brandona T. Jacksona" na N Channel a byl pravidelným hostem v komediální show Nick Cannon na MTV „Wild 'N Out."

CinemArt

Host

TV pořady

2014 2014 MTV Movie Awards (TV pořad)
2013 Teen Choice Awards 2013 (TV pořad)
2010 Conan (TV pořad)

Fanoušci tvůrce