poster

Kong: Ostrov lebek

 • USA

  Kong: Skull Island

 • Čína

  金刚:骷髅岛

 • Austrálie

  Kong: Skull Island

 • Kanada

  Kong: Skull Island

 • Slovensko

  Kong: Ostrov lebiek

 • Nový Zéland

  Kong: Skull Island

 • Irsko

  Kong: Skull Island

 • Velká Británie

  Kong: Skull Island

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA / Čína / Austrálie / Kanada, 2017, 118 min

Externí recenze k filmu (18)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Režisér lavíruje mezi dobrodružným akčním příběhem, monster rubanicí, komedií a reflexí války ve Vietnamu. Jurský park či Ztracený svět se tu potkává s Apokalypsou a moc to scenáristicky nedrží pohromadě. Hlavně díky lidským postavám, které nejsou příliš prokreslené, a jejich jednání často postrádá…" (více)

 • Comicbox.eu ****

  "Celá mytologie ostrova je dost zajímavá. Škoda, že z toho tvůrci nedokázali vytěžit víc. Celkově Konga hodnotím v rámci možností vesměs pozitivně, protože nabízí slíbenou kino zábavu. Navíc je film dalším krokem k souboji těchto tvou velikánů, kteří by se měli utkat již za tři roky. Potitulková…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) ***

  "Akční sci-fi fantasy Kong: Ostrov lebek nebude patřit k průlomovým dílům světové kinematografie, ale post jednoduché, ale přitom vizuálně skvostné zábavy mu nikdo nevezme. Scénáristé se sice nepředřeli, ale co se ušetřilo na jejich platech, se investovalo do kamery, hudby a CGI triků. A vyplatilo…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Jakub Laxar) **

  "Jestliže chcete na dvě hodiny vypnout a nevadí vám dát skoro 120 – 200 korun za sérii pěkných obrázků, které vás určitě neuspí, s Kong vám je poskytne. Pokud ale od filmu vyžadujete příběh a postavy, s nimiž si dal někdo alespoň tu práci, aby byly, snímek vás zklame." (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ****

  "Nakonec tedy dostáváme po všech stránkách zábavnou jízdu, která plní to, co plnit má – nabízí parádní akci plnou monster, povedené triky, super audivizuální zážitek. Kdyby k tomu filmaři přihodili dotažené vyprávění a nezapomenutelné hrdiny, mohla z Konga být klasika." (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) ****

  "Bohužel s ubíhající stopáží (film má skoro dvě hodiny) přibývá scén, které nejsou svižné, vtipné a odlehčené, a film se stává poněkud stereotypním. Další honička, další výbuch, další pád někam, a mezitím další kus filosofování, které vypadá skoro jako kdyby se bralo vážně. Postav je tolik, že se…" (více)

 • Filmpress.sk (Martin Černický)

  "Aj keď má Kong: Ostrov lebiek svoje, hlavne scenáristické, muchy, v rámci blockbusterovej zábavy ide o mimoriadne príjemnú záležitosť a počas tých dvoch hodín dokáže udržať vašu pozornosť. Nateraz to v zásade stačí. Čo prinesie budúcnosť? Už o dva roky sa dočkáme ďalšej Godzilly a v roku 2020 by sa…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Kong: Ostrov lebek rozhodně není chytrý nebo sofistikovaný (což třeba ona tři roky stará Godzilla trochu byla), nicméně vynahrazuje to coby popcornová zábava obřích rozměrů, která fantasticky funguje na plátně, na němž teprve vynikne Kongova mohutnost. Je to strhující a fantastická podívaná,…" (více)

 • Generace21.cz (Dominika Moravcová) **

  "Téměř vše ve filmu bylo podprůměrné. Dalo by se říct, že Kong je béčko béčka. Zasmějete se hlavně tomu, jak je to špatné. Nebo se budete ukájet pohledem na pěkné vizuální zpracování. Jinak se Kong asi nejvíc hodí na párty, protože u toho se alespoň dá plně využít potenciál použitých písniček." (více)

 • Gorilla.cz (Tomáš Poštulka) ***

  "Skvělá akce, která dojíždí na mizerný zbytek filmu. Kong zjevně dostal luxusní produkční péči z hlediska castingu, vizuálních efektů, výpravy, zvuku a dalších technických záležitostí, ovšem při tom všem piplání se úplně zapomnělo na to, že by se to všechno mělo propojit smysluplným scénářem. Ten tu…" (více)

 • Kritiky.cz (Karolína Černá) ***

  "Gigantická zvířata sice dokreslují přírodu, ale jejich velikost se v různých záběrech liší. Někdo asi neohlídal správné poměry a je to vidět. Taky se mi nechce vypočítávat logické chyby, protože si myslím, že to nemá smysl. Film nabízí nenáročnou zábavu v průměrném provedení. Veškerá citovaná…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ***

  "Skutečně podivných chvil je film plný a je na uvážení diváka, jestli mu v rámci upřímné hlouposti díla přijdou stravitelné. Je například směšné, že z početného vojenského výsadku, který nově na ostrov zamířil, klasicky přežijí známé tváře, jako by zuřící Kong věděl, kdo má v příběhu ještě hrát,…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ***

  "Je velká škoda, že Kong: Ostrov lebek zůstal rozkročený mezi dvěma zcela odlišnými styly a že charismatický titulní hrdina dostal nudné lidské spoluhráče. Jeho souboje, ale i scény, ve kterých se jen majestátní prochází po džungli, jsou přesně to, kvůli čemu chodíme do kina. Potenciál na sequel…" (více)

 • NaFilmu.cz (Jan Marek) ***

  "Koláž davytáhnoucích obrazů, dialogových replik a scén může držet pohromadě jenom nedostatek očekávání, protože potom neodejdete z kina zklamaní dobrým filmem, který jste neviděli, ale nadšení ze špatného filmu, který byl dobrý v tom, co dělá béčka béčky." (více)

 • Pinbacker.cz (Jakub Brych) **

  "Jordan Vogt-Roberts obhajuje jen praktickou funkci filmu, jemuž jde hlavně o zužitkování práv na Konga a výstavbu obřího univerza. Je diskutabilní, jestli vůbec v tomhle případě nějaká autorská vize měla šanci se prosadit. Tady totiž hraje prim hluk, řev a rachot a oscarová prsa Brie Larson. Ostrov…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) **

  "Stylově si Kong: Ostrov lebek trochu hraje na Sebevražedný oddíl. Vyžívá se v užití líbivé, ale s dějem jinak zcela nesouvisející hudby, hromadí mrtvoly v plynulém tempu a v rámci krátkých otitulkovaných sekvencích se snaží udělat divákovi pořádek v ústřednějších z postav. Zjevně Vogt-Robertsovi…" (více)

 • Styl-zivota.cz (Richard Spitzer)

  "Za dvě hodiny dostane divák to, co očekává. Řemeslně zručně zpracovanou porci dobrodružství vzdávající hold původní klasice, které se drží. Poctu řadě filmů s dobrodružnou či válečnou tématikou, která ale naštěstí nesklouzává k bezduché střílečce. Může se těšit na napětí odlehčené hláškami,…" (více)

 • TotalFilm.cz (Petr Račko) ***

  "I tak je zde několik vizuálních a kamerových vychytávek a nápadů, které byste si rádi pustili znovu. Bohužel to všechno zapadne ve změti banálního příběhu a slaboučkého scénáře, který Konga bohužel táhne do hlubin průměru a nepomůže mu ani fakt, že jeho nejnovější inkarnace je nejvyšším opičákem,…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace