• Krátkometrážní

World of Tomorrow, The (2005) odpad!

Prvých 6 minút sa nič nestalo, a potom to odrazu skončilo. Teda vlastne stalo: najprv tam prišli nejakí veľkí roboti a potom tam išli lietadlá. Nejaký hlbší význam som v tom neuvidel, po vizuálnej stránke ma to tiež absolútne nezaujalo (možno keby to bolo natočené v roku 1980 tak by to bolo fajn, ale už je predsa 21.storočie) a nechápem najmä prečo je toto video uvedené ako podobné s Watchmen.

Strážci - Watchmen (2009)

Veľmi sa mi páčilo, ako počas filmu bola vysvetľovaná história postáv, dozvedeli sme sa ako vznikol Dr.Manhattan alebo Rorschach. Ale na filme sa mi nepáčili dve veci. Prvou z nich je pornoscéna, kde sa Malin Åkerman a Patrick Wilson spolu oddávajú radovánkam po vytiahnutí ľudí z horiaceho domu. Táto scéna jednak hrozne zbrzdila dej, bola zbytočná a do filmu ako takého sa mi vôbec nehodila. Ďalšia vec, ktorá sa mi moc nepozdávala, bol ten otrasne otrasný záver. Človek by čakal niečo dobré, zaujímavé, prekvapujúce.. a nič. No aj napriek týmto neduhom a dĺžke vyše troch hodín boli Watchmani príjemným filmom, ku ktorému sa možno ešte niekedy v budúcnosti vrátim.

PSY: Gangnam Style (2012) (hudební videoklip)

Treba hodnotiť video a nie pesničku, ktorá za až také hovno asi ani nestojí. No video je celkom úsmevné, na viacerých scénach sa dá dobre zasmiať. No viac asi pobavila verzia bez hudby.

Hulk (2003) odpad!

Na začiatok treba priznať, že Hulk nikdy nepatril medzi mojich obľúbených hrdinov, no keď som ho uvidel v The Avengers, kde ho hral Mark Ruffalo, začal sa mi páčiť. Tak som sa teda začal tešiť na tento film. A dopadlo to najhoršie ako mohlo. Nielen, že ten film bol až otrasne nudný, ešte bol aj otravný. Počas celého filmu som sa maximálne nudil (možno s výnimkou scény na konci, kde Hulk bojuje so svojim otcom) a k tomu všetkému mi neskutočne vadili tie prechody medzi jednotlivými scénami. Pripadá mi to, akoby to Ang Lee len chcel vyskúšať čo všetko jeho program dokáže a potom to zabudol z výsledného produktu zmazať. Pre mňa tento film jednoznačne jeden z najhorších, aké som doteraz videl.

Connected (2009)

OK, treba uznať, že spracované je to pekne. Vôbec to nevyzerá ako nejaký amatérsky snímok. Čo však už nepatrí medzi silné stránky, je príbeh. Podľa mňa mohol byť dlhší, prípadne na začiatku mohlo byť vysvetlenie čo sa stalo a prečo sú tí dvaja ľudia spojení. Môžem iba predpokladať, že autori chceli vyjadriť istú myšlienku, napríklad, že ľudia nemajú byť sami a keď stratia svojich priateľov, stratia aj svoj život. No mňa to príliš neoslovilo.

Lazy Teenage Superheroes (2010)

No, nebolo to až také zlé ako som očakával. V podstate to bolo celkom fajn, až na pár vecí. Prvou z nich je snaha urobiť toto video vtipné. Zbytočná a len na príťaž. Ďalšia vec, ktorá sa mi vôbec neľúbila, bol koniec. Akoby to skončilo v polovici hlavného boja (vlastne, ono to tak naozaj skončilo). No treba uznať, že špeciálne efekty boli parádne, a tie na hodnotení poriadne pridávajú. Nebyť nedokončeného záveru a nepodarených vtipov, bolo by to celkom dobré.

Movie: The Movie (2012)

Fíha! Toľko dobrých hercov, taká dobrá réžia. Vyzerá to, že z tohto niečo naozaj bude. Príbeh je jednoznačne dokonalý, taký v žiadnom inom filme nenájdeme. Tento "trailer" ma velice pobavil, už názov napovedá o tom, že je to film filmov. Vtipom sa mi to trošku podobalo na Simpsonovcov. A asi najviac zo všetkého ma rozosmial komentár na youtube: The book was way better.

Total Recall (2012)

Keby to mám porovnať so Schwarzeneggerovým Total Recall, nebolo by to nič moc. No keď si odmyslím všetko, čo som o príbehu vedel, nebolo to až také zlé. Začiatok celkom pekne diváka priviedol do deja, ale dosť mi tu chýbal taký ten rozpor medzi realitou a upravenými myšlienkami, ako tomu bolo v pôvodnej verzii. Vo filme bolo niekoľko hlúpostí, napríklad keď Quaida napadli vojaci v Rekalle, boli tam drevené dvere, cez ktoré bez problémov prestrelili, no následne museli použiť výbuchy aby sa cez ne dostali. Bitka medzi Kate Beckinsale a Jessicou Biel bola fantastická. Trošku lepší záver, a bol by to nadpriemerný film.

Iluzionista (2006)

Myslím si, že príbeh tohto filmu je naozaj dobrý (hoci na The Prestige z toho istého roku sa nedoťahuje), no totálne ho odpísala hrozná réžia. Absolútne sa mi nepáčili tie čierne prechody medzi scénami, do filmu sa to ani nehodilo. Aj záverečné rozuzlenie bolo zlé, trošku nepozornejší divák by to vôbec nemusel pochopiť. Veľká škoda, potenciál tento film určite mal, nebyť tak zlého spracovania, mohol siahať aj na 5 hviezdičiek.

Ctihodný občan (2009)

I keď bol tento film skvelý, trošku mi tam nesedí názov. Očakával by som niečo o tom, ako chlapík spácha zločin, no popritom má naštudované všetky zákony a vie ako z toho vykľučkovať. Prvá polovica filmu tomu aj celkom napovedá. No potom sa obraz filmu akosi zmení, a už je to taká typická americká naháňačka. O hlúposti nielen amerického právneho systému radšej písať nebudem, bolo by to nadlho a sem sa to ani nehodí. No napriek tomu, že film bol o niečom inom ako som čakal, sa mi to páčilo a s postavou Gerarda Butlera vo väčšine vecí súhlasím.