• Krátkometrážní

Králova řeč (2010)

To, že to bolo naozaj dobre natočené, to treba uznať. No to, že celý film mal neskutočne nudný pribeh, to je tiež pravda. Ľudia, preberte sa, veď to je film o tom, ako logopéd učí niekoho rozprávať. Keby to nebolo o kráľovi Anglicka, ale o nejakom inom človeku, tak je tu 30 000 odpadov. Mňa tento film vôbec neoslovil, neviem pochopiť ako mohol byť taký úspešný v Ocsaroch (Helena Bonham Carter nominovaná na herečku vo vedľajšej roli? Nehovorím, že hrala zle, ale nepredviedla vôbec nič navyše ako ostatní v tomto alebo akomkoľvek inom filme. Jediný, kto by si možno sošku zaslúžil je Colin Firth). Jediné, čo sa mi páčilo, je naozaj to, že z ohromne nudného príbehu spravili ako-tak dobrý film. A aj to keby nebolo podľa skutočnej udalosti, tak by išlo hodnotenie dole.

Láska nebeská (2003)

Toto je jednoznačne najlepší romantický film. Jeden z mála, vďaka skvelým hercom vybratých do svojich rolí naozaj dobre a svojej vtipnosti, ktorý sa môže páčiť aj mužskej strane divákov. Mne sa jednoznačne najviac páčili scény s Martinom Freemanom a Billom Nighym. Zvlášť potešila chvíľková prítomnosť Rowana Atkinsona. Aj po treťom pozretí nemám problém si ho pozrieť ešte raz a znovu sa na dobrých vtipných scénach zasmiať znovu. Jednoznačne TOP.

Čtyři pírka: Zkouška cti (2002)

Sudánčania spievajúci Waka Waka? No nedbám. Ale aby Heath Ledger polovicu filmu vyzeral ako Ježiš, to mi už trošku vadilo. Tak isto, vždy som si myslel, že Kate Hudson je pekná baba, no tento film mi trošku naštrbil moje presvedčenie, keďže z nej spravili také škaredé káčatko. Dej bol síce zaujímavý, no film trval akosi pridlho a dosť som sa nudil, najmä koniec bol hrozne rozvláčený. No proste nuda.

Fifty Shades of Blue (2012)

Ja myslím, že je to celkom podarená paródia na Fifty shades of gray. Mladá Selena Gomez sa do niečoho takéhoto dokonalo hodí, jej grimasy ma vedia pekne rozosmiať. A ten maliar, ten bol skvelý! Suché pery, ktoré stále kašlú, veľké vredy na líci a čele, odporný výraz, no proste krácavec ako lusk. Dĺžka 4 minúty je však postačujúca. Niekedy si musím tú knihu prečítať, nech viem, či sa to tomuto krátkemu filmu podarilo sparodovať naozaj tak dobre, ako to vyzerá bez čítania.

Nula (2010)

Veľmi pekný nápad na film, avšak spracovaný bol poriadne divoko a záver som naozaj nečakal (i keď mi tá divotvarosť prišla trochu zbytočná). Video bolo nesené v duchu: "Všetci ľudia sú si rovní, ale niektorí sú si rovnejší". Austrálsky režisér Kezelos má naozaj celkom dobré nápady, jeho druhý film The Maker bol tiež hodne zaujímavý, a môžme sa tešiť, čo vymyslí ako ďalšie.

The Simpsons: Family Portrait (1988) (TV film)

Video o Simpsonovcoch, ktoré sa ani nemohlo skončiť inak ako sa skončilo. Vždy sa schuti zasmejem na prvých častiach tohto seriálu, keď ešte všetky postavy vyzerajú trochu inak ako teraz. I keď by pre tento krátky snímok platí, že by som sa potešil, keby obsahoval kus viac humoru.

The Maker (2011)

K tomuto veľmi zvláštnemu stvoreniu sa toho nedá moc čo povedať. Celý život sa snaží urobiť jedinú vec, ktorá je preňho maximálne dôležitá. Perfektná pointa je hodná plného hodnotenia, avšak štrikovaný zajac s ľudskými zubami pripadá na môj vkus až príliš strašidelne.

Podfukáři (2013)

Ako prvé treba uviesť, že trailer ma neskutočne na pozretie tohto filmu nalákal, no po prečítaní pár komentárov tu na csfd som bol v pomedzí, či to teda naozaj bude také dobré, ako som dúfal. A výsledok? Bolo to presne také, aké som chcel aby to bolo. Po celý čas tajomné, perfektná gradácia deju, ktorý záver absolútne vyvrcholí. I keď som už asi od polovičky filmu predpokladal kto za všetkým stojí, nebol som si tým vôbec istý a nič sa tým nepokazilo. Herci boli do svojich rolí vybratí naozaj famózne, možno len Morgan Freemen nie. Som rád, že takéto kúzlenie a čítanie mysle sa konečne dočkalo celovečerného vydania, Derren Brown je totiž môj veľký obľúbenec a viem, že kúsky, ktoré predvádzal Woody Harrelson, sú reálne. Myslím, že toto je trošku podhodnotený film, s kľudným svedomím môže mať aj nad 85%, ak nei aj viac.

Spojenec (2006)

Jeden kamarát mi povedal, že toto je film s najlepším vykradnutím banky, aký kedy videl. Nuž, po vzhliadnutí som absolútne nič nenamietal, no asi som urobil chybu, že na ďalší deň som bol v kine na Now you see me. Teraz sú také filmy už dva. Teraz Inside man drží už iba prvé miesto v rebríčku najprepracovanejších vykradnutí bánk. Páčilo sa mi na konci buchnutie sa ramenami á la Impostor. Celý film pekne gradoval, človek sa tešil na veľké finále, ktoré bolo až príliš očakávateľné.

42 (2013)

Nepáčil sa mi ten príliš rýchly začiatok, nepáčil sa mi ani koniec, ktorý na môj vkus skončil až prirýchlo. Chcelo by to niečo dodať. Ďalšia vec, ktorá mi počas filmu trochu vadila, bola rýchlosť celého deju. Občas sme vynechali hrozne dlhú dobu a mňa by zaujímalo čo sa vtedy stihlo udiať. I keď asi nič zaujímavé, no to nikto nevie, veď život Jackieho Robinsona bol plný prekvapení. Tento film sa mi celkom podobal na Kokosy na snehu, avšak nebol až taký dobrý (možnože keby ich vidím v opačnom poradí tak by som hovoril inak). Avšak aj tu bola spŕška emócií, vtipu a napätia. Na scénu o prehováraní na spolusprchovanie sa budem ešte dlho spomínať s úsmevom na tvári.