• Krátkometrážní

Květ pouště (2009)

Pripadalo mi to príliš zaujímavé na to, aby to celé mohla byť pravda. I keď to bol celkom zaujímavý príbeh, vadili mi flashbacky do Warisinej minulosti, ktoré boli jednak hrozne dlhé (lepšie by bolo buď celý film natočiť chronologicky, alebo porozdeľovať flashbacky do kratších úsekov) a ani sa mi do príbehu nejako nehodili. Záver tak isto žiadny, teraz neviem či si našla chlapa či nie. Tento film ma nijako extra neoslovil, chýbalo mi tak čosi, čo by viac dokázalo upútať moju pozornosť. Zdá sa mi, že teraz sa už životopisné filmy točia len tak, nech sa z toho zarobí, a celá produkcia a ostatné veci sa odfláknu (napríklad King's Speech, tiež podľa mňa hrozne nezaujímavý pribeh).

Schindlerův seznam (1993)

Srdcervúce závery a hudba, ktorá tlačí slzy do očí: taký je v podstate celý Schindlerov zoznam. Stále som si hovoril, že na mňa to nejako extra nepôsobilo, no akonáhle som sa dostal k záveru, tak som zmenil názor. Musím priznať, že do tohoto filmu som nešiel s nadšením, celkom ma odrádzalo to, že film je čiernobiely. No teraz si myslím, že farebnosť by to celé len pokazila. Dĺžka vyše troch hodín je naozaj poriadna dávka, no záver tohto filmu je taký fantastický, že sa naň oplatí počkať aj celý deň. Mám celkom rád filmy/dokumenty o holokauste a toto je jedno z najautentickejších zobrazení. Pán Schindler si ma skutočne získal a tomuto filmu právom patrí miesto v TOP5 filmov.

Sintel: Příběh draka (2010)

Príbeh nič moc, neočaril a ani ničím neprekvapil. Na animácii sa mi najviac páčili hory navôkol a drak, ten uznávam, že bol spravený celkom pekne. No keď si to tak zhrniem, bohvieako sa mi to nepáčilo. Súhlasím s názorom, že by to celkom ušlo ako nejaké intro k počítačovej hre, no takto ako krátkometrážny film ma to neohúrilo.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Tak toto je ten slávny Prelet na kukučím hniezdom. Na začiatok by som chcel položiť otázku: kto mohol vymyslieť taký idiotný názov? A teraz k filmu: prvá hodina má u mňa jednoznačne odpad, nebolo tam dokopy asi nič čo by ma čo i len trošku zaujalo. Potom sa to trošku začalo zlepšovať, no nakoniec ma dorazil ten hlúpy koniec. Po Hulkovi a Drive sa tento film dostáva na čelo rebríčka najväčších filmových sklamaní. Jediný dôvod prečo nedám to najnižšie hodnotenie je výkon Jacka Nicholsona, ktorý, musím uznať, bol naozaj Oscarový. Na záver chcem ešte podotknúť, že som rád, že som sa narodil v roku 1991 a nezažil som tie otrasné časy, kedy sa filmy ako tento považovali za najlepšie.

24/7 Blake Griffin: Intern (2011)

Hah! Skvelé na pobavenie, vďaka takýmto zábavným videám sa Blake Griffin dostáva stále vyššie a vyššie v mojom rebríčku obľubených basketbalistov. Nielen kvôli humoru, ale najmä skvelým basketbalovým dovednostiam sa možno časom vyrovná Shaquilleovi O'Nealovi. Toto video nám pekne ukázalo ako by to možno bolo, keby NBA a v podstate všetky basketbalové súťaže odrazu skončili a basketbalisti si museli hľadať novú prácu. A ešte nám ukázalo aj to, že Will Ferrel má poriadne šediny.

Slova (2012)

Malo to celkom dobrý, milý a zaujímavý príbeh, no celkom som asi nechopil prečo to bolo stavané tak, že nám ten príbeh musel prerozprávať niekto iný. Síce som rád videl Oliviu Wilde, no skôr som očakával, že sa zapletie do hlavného príbehu. Ale na druhej strane musím uznať, že som bol už nedočkavý ako sa to celé skončil, a keď Clay prestal po druhej časti rozprávať, trošku som sa zľakol. A na záver ešte musím dodať, že tú knihu, o ktorej sa vlastne celý príbeh točí, by som si chcel prečítať.

Kick-Ass (2010)

Konečne natočili nejaký film, ktorý nám reálne zobrazuje ako by taký superhrdina v tomto svete mohol existovať. Ba čo viac, je to komédia, na ktorej som sa dobre nasmial. Celý film perfektne graduje, finálny boj je presne taký, aký byť má. Skúsme si teda položiť otázku: prečo by Kick-Ass nemal dostať plné ohodnotenie? Asi pretože to proste nie je ono. No treba uznať, že to má sakra blízko. No a teraz sa už môžeme tešiť na Kick-Ass 2, od ktorého síce nečakám až tak veľa, ale rozhodne si ho pozriem hneď ako budem môcť. Práve vďaka tomuto filmu sa Matthew Vaughn dostáva do mojich top režisérov.

J. Edgar (2011)

Tento film ma zo začiatku moc nebavil, približne po hodinke a štvrť ma celkom vtiahol do deja, no postupne, ako film pokračoval, som sa zasa z toho všetkého dostával. Nejako mi nesedelo to pomalé predvádzanie deja. Rád som videl starého aj mladého Leonarda DiCapria, tieto dve časovo odlišné roviny boli super, páčilo sa mi ich prelínanie, a hoci ma občas trochu poplietli, filmu len prospeli, pretože inak by ma asi príliš neoslnil. Škoda, že záver bol taký nudný a pomalý.

Blbec k večeři (2010)

Podľa mňa veľmi vydarená komédia, ktorá však najviac prekvapila tým, že ničím nesklamala. Steve Carell a Zach Galifianakis si zahrali idiotov a tieto role im dokonale pristanú. Chcel by som vyzdvihnúť najmä prvého menovaného, vďaka ktorému som sa takmer počas celého filmu zabával. Paul Rudd hral tentokrát úlohu podobnú roli Mika z Priateľov: taký typický chlapík, ktorý má šialených ľudí okolo seba a vôbec sa mu nedarí. Keď sa ma niekto opýta na pohodovú a vtipnú komédiu, určite mu odporúčim práve túto.

Sport očima vědy (2008) (seriál)

Veľmi zaujímavý seriál, robia tam naozaj pozoruhodné pokusy, no mne tam hrozne vadí to, že kým vlastne dostaneme odpoveď na otázku, trvá to hrozne dlho. Keby to bolo kratšie alebo keby boli v jednom dieli tri alebo štyri pokusy, tak by to mohlo byť za 5.