Věc: Počátek (2011)

Kdesi ve zmrzlém digitálním pekle... Prostě klasický novodobý horror. Akční a zběsilý. 2.5*

Old Boy (2003)

Wow. Kurevsky intenzivní. Napětí je tu tvořeno úplně jinými postupy, než které používá Hollywood, kamera a střih jsou úplně divné (ne však artové), znepokojivost nepramení z vizuálního zobrazení násilí (kterého je tam daleko méně, než jsem čekal), ale ze samotného jádra příběhu a dokonce ani herci nepřehrávají (kromě asi jedné scény teda). Prostě úplně něco jiného... A chobotnice? :) Vždyť je to jen chobotnice, nebuďte slečinky... Je to hnus, ale nic nepřekonatelného.

Death note: Následník (2008) (TV film)

Nevím, proč bych měl hodnotit tak vysoko. Je to sice to samé, jako seriál, ale to je i největší mínus. Kurevsky jsem se nudil a 5 minut (v případě dvojky asi 10) nových scén to opravdu nezachrání. Navíc plno důležitých detailů chybí, takže divák, který seriál neviděl, film nepochopí. Jestli jste viděli polského Zaklínače, tak víte, co tím myslím.

Death Note: R – Genši suru kami (2007) (TV film)

V cizí kůži (2011)

Hovna v ksichtě byly přece jenom moc a film se nakonec dostane do té klasické klišovité romantické roviny s ponaučením na konec, ale jinak je to dost brutální a nekompromisní nářez (co se mainstreamových komedií týká).

Noc hrůzy (2011)

Komedie? Ani náhodou. Rozhodně se teda nepotrháte smíchy. Horor? Většinou ani ne... Spíš je to celé taková hodně moderní pocta 80. létům, a jako taková funguje, prostě baví.

Noc je ještě mladá (2011)

Klasická teenagerská komedie, která si drží tempo a většinou je i vtipná. Samozřejmě, že je schematická a postavy se chovají nelogicky, ale to je tak nějak jeden z hlavních atributů žánru...

Mládí v hajzlu (2009)

Další film, kde Michael Cera hraje Michaela Ceru. Tentokrát navíc nudný a bez tempa.

Tekken: Blood Vengeance (2011)

*SPOILER ALERT* Tento komentář bude značně nesouvislý, spíš jen takové postřehy. Po posraném hraném Tekkenu jsem čekal nářez, ale říkám: zklamání. I když je Xiaoyu moje oblíbená postava v samotné hře, je to nudný charakter a celý film spolu s Alisou utáhne jen stěží. Bez Yoshimitsu, Paula, Kinga, Eddieho a Hwoaranga to prostě není ten pravý Tekken. Lei tam dostal jen cameo v SMS. Dále mi chybí ty "cool" postavy, jako třeba Bryan Fury, Raven, Lili nebo Craig Marduk. Naopak mi tam přebýval jakýsi Shin. Je opravdu nutné zavádět novou postavu? Děláte si srandu, že Lee a Ganryu (i když to nejsou nějak EXTRA důležité postavy) tam dělají jen posrané učitele? Proč tam sakra lítaj nějací no-name roboti místo Jacků? A ta Devil Gene proměna? Nedělejte mi prosím z Tekkena Final Fantasy. Více se nerovná lépe, kdokoliv to točil, koukej zapomenout na Michaela Baye! A co to mělo znamenat s tím obřím Mokujinem-Heihachim? Grafika vypadá dobře (lépe než v cutscénách z šestky) ale souboje vypadají strašně průměrně. I ve trojce byly dynamičtější. K tomu je jich strašně málo (zapomeňte na turnaj) a každý druhý záběr je zpomalovačka. A vůbec, kdy se to jako odehrává? Celkově je to pro mě, jako fanouška Tekkena, docela zklamání, ale nelituju, že jsem se na to podíval. 2.5* (taky mě zklamalo, že není verze s kombinovaným dabingem, jako to je ve hře, ale nakonec japonština nezní vůbec špatně, takže tohle vynechávám z celkového hodnocení)