Světová válka Z (2013)

Brad se konečně dostal ven z baráku na vzduch od tý svý celosvětově přeceňovaný pizdy a natočil něco, čemu koule rozhodně nechyběj. Zombíci sice lítaj jak torpéda a nezastavěj se ani před rozkrokem Madonny. Brad je naštěstí dobře vytrénovanej z domova, z toho, jak pořád zdrhá před tou svou fúrií a tak si s nimi hravě poradí. Samozřejmě se ve filmu neobjeví jediná pěkná herečka(natož mladá), protože to by na place Endží jistě nerozdýchala. Je ovšem vidět, že i omleté téma se dá omlít znovu a znovu a stále baví.

Birdman (2014)

" ONA VYPADÁ, JAK KDYBY VYLÍZALA PRDEL HOUMLESÁKOVI. NO JO, FAKT TAK VYPADÁ." Jak by řekli Slováci: "No, čo že ti to silno jebe na gebulu?" Příběh o chlápkovi, jehož sláva je hudbou dávné minulosti stejně jako pomádová bujná kštice našeho hetero(homo)sexuála Johna Travolty. Birdman se snaží prorazit na Broadwayi, ale všechno je proti němu, debilní rozmazlení herci, feťácká dcera ve stylu Lindzy Louhen a i jeho hlava. Ale každej, kdo už si nejednou proběhl nahej fotbalový hřiště během zápusu mistrovství světa, se určitě umí vcítit do ptačí kůže. Když jsem to sledoval, honila se mi v hlavě pouze melodická fráze: "No, ty pičo." Famózní výkony herců, špičkově postavené dialogy, perfektní střih a kamera. Birdman je bezesporu zajímavej kousek! 95%

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

To byl teda Podfuck. Film s potenciálem jak kráva, kterej teda nebyl rozhodně využitej. Pak je vám dost jedno, že to celý je v úžasnym retro stylu, protože celej Muž ze Strýce je tak trochu retro. Ritchie tu vsadil na trochu jinou notu a trošku to postrádalo koule. Jo a , kde, proboha, vyhrabali Granta?

Podfu(c)k (2000)

Nezaměnitelný styl Ritchieho s excelujícími výkony všech zúčastněných. Bradovi jsem většinu filmu ani nerozumněl, totální úlet. Nejvíc mě ale bavil střih a smysl pro detail, který tu rejža podává v naprosto super formě. To byl zas jednou boner!

Šéfové na zabití 2 (2014)

"Vy tři jste si vážně mysleli, že mi nesete dobrý zprávy, nakráčeli jste si sem s těma debilníma úsměvama na svejch tvářičkách. Proč jste se narodili? Proč jste se vy tři vlastně narodili? Když se na vás podívám, jako bych koukal na obrovskou propast debility. Chci říct, divim se, že vás vaši neudusili, když.." Dvojky(není řeč o dvojkách Jennifer) bývaj většinou dost velkým zklamáním. O Šéfech se to říct teda nedá, ale že bych si z toho sednul na zadek, to rozhodně ne. Je pravda, že Batemanovi spíš sedí role šaška, než snažení se o vážné role jako v The gift. Co mi ale trochu vadilo bylo totální vysávání již zajetého humoru z jedničky. Jasně, jednou to vyšlo, řeknem to znova, jenže ono už to nefunguje tak, jako dřív. Místy už mě začínala vyloženě vytáčet demence hlavních postav a trochu zklamal i Jamie Foxx. Hlavně už né trojku!

Jedna mezi oči (2012)

Já teda nevim, jak vy, ale mě by asi i bavilo koukat na film, ve kterym se Sly potýká s nedostatkem toaleťáku na suchym hajzlu uprostřed Nepálu. Kdo čeká něco hlubokomyslnýho, nebo snad filosofickýho se skrytou pointou a otevřeným konce, může jít zas strčit hlavu do krunýře a sexuálně obtěžovat mořský hvězdy. Ačkoli už neni Sylvestr nejmladší, rozhodně nepředvádí nějaký výkon ve stylu Harryho Browna. Velkym objevem tu pro mě byl Jason Momoa, kterej působí spíš jak wrestler, než herec. Jo a i tenhle šašek zkříží cestu Slyovi a nebude to mít chlapec vůbec snadný.

Chaos (2005)

Jason Statham vs Wesley Snipes. Škoda, že rozpočet nebyl dost širokej na to, aby si tihle dva dali pořádně do držky. Je to sice už stokrát omleté klišé, ale role Džejsna nakonec nabere větší obrátky, což sice nebylo žádný překvapení, ale aspoň v něčem to vybočuje. 50%

Jak ulovit Dr. Lewise (2013)

" A když mamka dobře zametla, tak na to s taťkou skočili. Když mamka uvařila dobrej guláš, tak na to s taťkou skočili. A když taťka přinesl domu pěknou rybu, tak na to skočili i s tou rybou." Celej příběh je o přístavním městečku/přístavu a jeho obyvatelích. Ti, jelikož nemaj na ostrově doktora a jsou to takový držky, že kdyby vstoupili byť jen jednou nohou na souš, musel by být povolen okamžitý odstřel, trpí různými neduhy. Například jednomu z nich roste z hlavy ruka a druhému zas hnije celá noha. Pojí je ale láska k tomu svýmu zapomenutýmu kousku osobního štěstí a vůle každej večer na to skočit. No a světe div se, oni si ten svůj přístav nechtěj nechat vzít a ještě tam dotáhnou doktora!

Blade 2 (2002)

Samozřejmě, dialogy herců nebyly hodny filmových odborníků, výkony herců byly mdlé, stopáž dlouhá a v podstatě je to kravina. Jebat. Masakr od začátku do konce. Když Norman Reedus neprohání Zombíky, šlape na krky upírům. Snipesovy hlášky jsou víc ve stylu badass assasina, navíc Ron Perlman je prostě skvělej upíří ksicht. Celej film je ještě podpořenej slušnou várkou soundtracků, který jakoby vybíral někdo, kdo tomu rozumí. Uvidíme, co chystá Trinity.

Prometheus (2012)

"Myslíte, že nás stvořil Bůh?" "Popíráte Darwinismus?" "Tak to jste asi uplný kokoti!" Od začátku až do konce mě bavila ta typicky Ridleyovská atmosféra, jak pořád nevíte, jestli Fassbender zakopne, nebo se mu náhodou nezapletou drátky a neskočí po první robo-pičce(pravděpodobně toasteru), kterou uvidí. Jsem vcelku dost zvědavej, kam nás dovedou další díly Promethea, protože tenhle by jakože vole šel.