• Rodinný

Slečna zamilovaná (2009)

Oddechových 50% - film, který pobaví, neurazí a díky Sandře Bullock (a ne jen kvůli těm červeným botám) si na něj vzpomenete i za týden.

Show! (2013)

Dokument zajímavý hlavně námětem, ne zas tak zpracováním. Režisér měl dobrý čich na téma a díky tomu v podstatě jednoduchou práci, protože podnikatelský (nebo snad rodičovský?) záměr pana Mertla je tak obskurní, že stačilo přijít s kamerou a sledovat jeho kroky a počiny a nestačit se divit. Tatínek, který diktuje své dceři své sny od jejích tří let a udělal by pro její slávu cokoliv, dle mého tomu všemu z celého srdce upřímně věří a nemá sebemenších pochyb, že třeba nedělá něco správně. Co mě fascinuje ještě víc je to, kolik lidí jim tuhle srandu dokáže sežrat, zaplatit za lístky, soukromou oslavu, ba dokonce kolik lidí z českého showbusinessového rybníčku dokázalo vycítit peněžní potenciál a přispět svoji troškou do mlýna kýče a falešného pozlátka. Ale vlastně - dobře jim tak! ... Zajímaly by mě po lidské stránce dvě věci - to na to paní Mertlová, o které se mluví, ale ve filmu ji nezahlédneme a také jestli panu Mertlovi alespoň po shlédnutí tohoto filmu může vyvstat alespoň jiskřička pochybností, jestli opravdu vše, co dělá, je správné.

Znovu a jinak (2011)

Zvláštní směs hořké komedie a tvrdé reality života. Příběh ženy, která ač na prahu čtyřicítky, stále létá v oblacích své dávné středoškolské slávy, nedokáže se smířit s tím, že její život ale hlavně život těch, které na prahu dospělosti znala a kteří ji obdivovali, už se dávno posunul. Charlize Theron se skvěle snaží dát své hrdince lidskost a hloubku, ale scénář jí bohužel nechává těsně za hranicí uvěřitelnosti a chvílemi tlačí na pilu až moc. Možná existují lidé, kteří žijí v takovéhle iluzi, ale ti už pak patří spíš do zdravotnického zařízení než do amerického komediálního filmu.

Nepřemožitelný (2006)

Průměrný sportovní film, který neurazí, nenadchne, u kterého už po pár minutách bude každému jasné, jak to všechno dopadne. Ale u kterého se díky zajímavému vizuálu a výbornému střihu nebudete ani chvilku nudit.

Ledové království (2013)

Hodně slabá disneyovka, držící se všech zaběhnutých klišé, které ale nefungují jako dobře promazaný stroj, jak tomu bývalo zvykem. Pár dobrých momentů, jedna pěkná písnička a krásné prostředí na dobrý film nestačí. Uvažovala jsem i o dvou hvězdičkách, ale nakonec děti se asi pobaví a Olaf byl prostě fajn.

Nic nás nerozdělí (2012)

Sugestivně a po technické stránce naprosto perfektně natočené drama, které sice je příběhově tak trochu o ničem (při vší úctě), ale přes to uteče jako voda a nenechá diváka ani vteřinu odpočinout. Některé syrové záběry bych možná raději vidět nemusela (dětailní záběry na dávení krve, prorážení těla různými předměty apod.), ale vím, že šlo režisérovi o maximální autenticitu a jen díky těmto pohledům si dokážu přestavit, jaký neuvěřitelný živel taková tsunami vlna dokáže být a jak z lidí udělá pouhopouhé loutky, se kterými příroda dělá co se jí zachce. Rodina, které se během vteřiny otočí život naruby, malé děti, které se najednou musí postarat sami o sebe a kterým katastrofa mžikem obrátí žebříček hodnot, milující rodiče, kteří by udělali cokoliv za záchranu svých dětí... Mnoho emocí, výborné herecké výkony a dechberoucím způsobem natočený boj o přežití - přes všechna tato superlativa mi stačilo vidět to jednou... 70%

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Oproti prvnímu dílu přidali scenáristé spoustu vlastní invence, přestali jen tupě opisovat slovo od slova z knihy a díky tomu vznikl film, který mnohem víc odsýpá, baví a hlavně překvapuje! Mám to potvrzeno i od lidí, kteří předlohu neznají a oba dva filmy viděli. Mně, která jsem čtla knihu už nejmíň třikrát, přidané a sebrané části vůbec nevadily, všechny sloužily příběhu a scény od Medděda nebo z Jezerního města mě jednoduše nadchly. Jen si tak nějak nedovedu představit, čím chce pan režisér naplnit díl třetí, do kterého mu z knížky zbyla asi tak jedna kapitola...

Tady to musí být (2011)

Tenhle film mě naprosto minul, nechal chladnou, zůstal absolutně nepochopen, chvílemi mě svým pomalým tempem přiváděl skoro k šílenství a ve výsledku působil neskutečně samoúčelně a neuvěřitelně. Možná je to moje chyba, že jsem se nedokázala naladit na jeho vlnu, nebo proto, že jsem jednoduše odpůrce prázdných filozofických diskuzí. Každopádně za přenádhernou kameru, vizuální stvárnění a výborného Seana Penna dám alespoň 2* s tím, že tohle opravdu není film pro každého - mně většinu času silně lezl na nervy.

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Tahle Bondovka není zdaleka tak špatná, jak se o ní traduje. Pravda, George Lazenby není pro mě ideálem krásy ani ideáním představitelem 007, ale scenář patří k těm nejpovedenějším z celé série. Nadchly mě i zvolené lokace ve Švýcarských alpách a změna v představiteli No 1 slavné padoušské organizace SPECTRE - Telly Savalas působ konečně jako někdo, kdo je schopný zavařit i nejslavnějšímu agentu z MI5. Jako celek to funguje a příběhem se jedná skutečně o jednu z nejpovedenějších Bondovek. A nic na tom nedokáže změnit ani Bondův kanýrkovaný bryndáček.

Duch nad zlato (2013) (TV film)

Trapnost až na půdu, kterou z pekelného odpadu zachraňuje opravdu jen postava a herectví Viktora Preisse. Odpustila bych televiznímu filmu laciné kulisy, levnou výpravu a mizerné herce. Jenže tady jsou i prvoligoví herci neskutečně protivní a otravní (Bohdalová, Hrušínský), princezna nesympatická a král tak pitomý, až by z toho jeden brečel. Navíc natahovaný děj, který by bohatě vystačil na svižný dvacetiminutový krátký film, se neuvěřitelně vleče, nudí a na nejednom místě nedává ani trochu smysl. Úpadek české pohádky v přímém přenosu.