Květy války (2011)

Je to patetické, je to roztahané...a přesto, nakonec to krásně funguje. Silný příběh, kterému lze těžko věřit pouze přerod cynického pohřebáka v charakterního kněze. Má to slabý konec...a přesto, člověk přemýšlí nad osudy poběhlic, které se obětovaly, aby čisté dívky z chrámové školy mohly žít. Vizuálně nádherné, příiběhově silné, konec slabý. A i tak stojí za shlédnutí. Navzdory zbytečnému patosu. A možná právě pro něj. 70%. Yimou Zhang rulez:)!

Před úsvitem (1995)

Navzdory zcela hluchým dialogům zajímavý film. Dokážeme prožít lásku intenzivně pouze tehdy, pokud je náš čas přesně ohraničen? Je láska na první pohled vyhražena pouze náctiletým? Láska, která neplánuje a prostě prožívá? Láska souměřitelná s Romeem a Julií, která nečeká, že by dospěla ke spokojenému (a nudnému) stáří? Jeden se prostě musí ohlédnout za svým mládím a zavzpomínat, jaké to bylo, když současný okamžik byl stejně důležitý, jako budoucnost - opak toho, co člověk cítí ve středních letech. Je to ukecané, je to roztahané a přesto...mezi Ethanem Hawkem a (úžasnou) Julií Delphy to nádherně jiskří, člověk jim opravdu věří, že si chtějí sdělit celý svůj život během jedné noci a pokud odmyslíme, že dialogy jsou opravdu o ničem, krásně to nakonec funguje. Těším se na další, usedlejší částí trilogie. 70%.

Návrat do budoucnosti III (1990)

Marty McFly forever...aneb slovy jeho matky Lorraine "když on je tak božskej". Návrat do budoucnosti se dá vlastně hodnotit jedině jako trilogie - nádherně propojená, s mnoha přesahy, chytrými odkazy a problémy, které se prolínají historií městečka Hill Valley s osudy rodu McFlyů. I po těch všech letech je Návrat absolutní pecka, vtipná a svěží podívaná, při které srdce fanouška zaplesá. Kultovní hlášky, chytře napsaný příběh, tempo které nedá člověku vydechnout. Klasika, která se neomrzí.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Návrat do budoucnosti (1985)

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Pulp Fiction jsem viděl mockrát...a i po letech to skvěle funguje. Rozhodně naprostá klasika, ano - vynikající charaktery s perfektním obsazením, úžasné (většinou vyšinuté) dialogy, fantastická hudba, rychlý spád. Tarantino byl u tohohle filmu naprostý perfekcionista a vyhrál si do posledního detailu. Rozhodně jeden z nejlepších Tarantinových filmů a člověk musí obdivovat, co dokázal natočit. Přesto, nemůžu si pomoct, ale navzdory tomu všemu je to podle mě jeden z nejpřeceňovanějších filmů světové kinematografie. 85%.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Tak tak, ale nakonec slušně koukatelná záležitost - taková hodně odlehčená rádobybondovka/misssionimpossiblovka. Film má spád, takže se nestihnete začít (moc) nudit. Co je skvělé, že si Cruise už dokáže dělat srandu sám ze sebe a přešel (aspoň občas) z někdejších fešáckým Mavericků a dalších zcela šablonovitých týpků na postavy typu Roye Millera, či naprosto fantastického Lese Grossmana (nemůžu si pomoct, ale jednoznačně nejlepší postava za celou kariéru Toma Cruise:)). Přestože to mohlo být určitě lepší, tohle na jedno podívání pobaví. A bojová scéna v letadle je prostě epická. Lepší průměr, 60%.

Zkažená úča (2011)

Zmařená šance - Zkažená úča měla potenciál být prima oddechovou komedií...ale prostě není. Až na pár super scén je to šedivý průměr, navzdory tomu, že postava zlatokopky Elizabeth Halseyové je napsaná skvěle. Jo, ten "sex na sucho" byla jedna z nejdivnějších scén, co jsem kdy viděl:). 40%.

V hlavě (2015)

Tak tohle byla opravdu pecka - krásná animace, skvělý inteligentní příběh, geniální koncept fungování mysli...skvěle jsem se bavil. Pixaři se fakt vytáhli:). 90%.

Ať jedí koláče (1999) (seriál)

Vymazlená záležitost, která navzdory lehce nevyrovnané úrovni jednotlivých epizod přináší vpravdě královskou zábavu. Vynikající dabing (podobně jako v Červeném trpaslíkovi ještě vylepšující kvalitu seriálu) a skvěle vypointované dialogy, z nichž některé by se opravdu daly tesat do kamene:). Souhlas s komentářem od strougy, že opravdu vychytané jednotlivé scény ne úplně spojuje pevnější dějová linka. Přesto luxusní, škoda, že je jen 6 dílů.