• Krátkometrážní

Talár (2015)

51. KVIFF - nic proti ničemu. Příjemný lidský film, mezi těmi tíživými dramaty vítané nenáročné odlehčení, ale po pár dnech nebudu vědět, že jsem to viděl.

Houstone, máme problém! (2016)

51. KVIFF - poměrně zajímavý konspirační dokument, u něhož člověk neví, čemu má věřit, zda vůbec tvůrci sami některé ty vyvozemé závěry myslí, nebo nemyslí vážně. Bezvýznamné plus za chorvatský ostrov Pag, některá místa jsem poznával.

Známá neznámá (2016)

51. KVIFF - hrozně nezajímavá nuda. Skoro půlku jsem prospal a stejně jsem dle převyprávění od kámoše pochytil vše.

Zkouška dospělosti (2016)

51. KVIFF - přesně takové, jako člověk od Mungia čeká, bohužel nic moc navíc.

Toni Erdmann (2016)

51. KVIFF - kdo by to byl řekl, že zrovna Němci natočí něco takhle vtipného a emocionálně upřímného. Pecka.

Aquarius (2016)

51. KVIFF - zdá se mi, že ten film nedostatečně předestírá vztah Clary k onomu bytu, čehož výsledkem je to, že většinu stopáže mi titulní hrdinka, místo toho, abych chápal její motivace a soucítil s ní v její snaze o zachování místa, kde žila celý život (což by byl při dostatečném vybudování relevantní motiv), připadala spíše jako zaseklá neomarxistická zelená, která si prostě postavila hlavu proti fuj fuj zlému developerovi pod heslem "tady se nic stavět nebude, prostě proto, že zrovna já do toho můžu hodit vidle". Lepší znalost brazilských reálií by silnějšímu požitku možná pomohla.

Fuocoammare (Požár na moři) (2016)

51. KVIFF - mám s tím filmem řadu problémů, v čele s tím, že váhám, zda to není zneužití strašlivé tragédie pro uměleckou pózu, hlavně v důsledku inscenování scén, kdy se lidé (v některých případech i uprchlíci) chovají na kameru tak, jako by tam kamera nebyla. Ale na druhou stranu to má zajímavou atmosféru a v závěru i emocionální dopad.

Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho (2016)

51. KVIFF - ne klasický film o talentovaném boxerovi, ovšem ta jeho neklasičnost je zároveň taková velmi čitelná až banální. Festival bez nového černobílého filmu by nebyl festivalem, takže odškrtnuto.

Belgica (2016)

51. KVIFF - dalo by se razantně pokrátit, což by bylo ku prospěchu věci. Zvlášť v první polovině jsem měl často pocit vaty. S prvními konflikty to ale začne být zajímavé a dojem se pak až do konce jen zlepšuje.

Noční můra (2015)

51. KVIFF - úvod s dramaturgy f.o.d. a velmi nadnestandardním překladatelem lepší samotného filmu. Bizáry mám rád, když ve mne vyvolají emoce / údiv / zvědavost. Tohle mě bohužel jenom štvalo.