• Krátkometrážní

Černé zrcadlo - Pád střemhlav (2016) (epizoda)

Upgradovaný mix instagramu a tinderu změnil svět v růžovoučké sluníčkové peklíčko. Dost nepříjemný dystopický svět tedy, a to i na poměry tohoto výtečného seriálu. Aneb návrat v plné síle. Čeština potěšila :D

Channel Zero (2016) (seriál)

První díl rozhodně láká a překvapuje - námět se mi zdá příjemně originální a jsem zvědavý, co se bude dít dál. Technické zpracování je o něco horší než u těch opravdu áčkových současných seriálů (přecijen jsme na SyFy...), ale nic, co by vadilo. Monstrum z plakátu zajímavé. Rozhodně sleduji dál.

American Horror Story - Kapitola šestá (2016) (epizoda)

Ten twist, respektive posun druhé poloviny šesté série úplně jinam, než byla první polovina, je skvělý. Ale ještě skvělejší by byl, kdyby ho debil Ryan Murphy v PR řečích neavizoval už od první epizdy. Když člověk ví, že má něco přijít, tak bohužel celkem lehce odtuší, v čem přesně bude ten základní fór. A ono jo, žádnej větší mindfuck v tom nebyl. (V tomto ohledu by se mi víc líbil můj vymyšlený alternativní twist, když jsem v průběhu série očekával, že reální Matt a Shelby ve skutečnosti zemřeli, načež filmaři/dokumentaristé dělají rozhovor s jejich duchy na půdě onoho prokletého pozemku.) Takže prostě míra překvapivosti šesté epizody je o něco málo níž, než jsem doufal, ale realizace se mi líbí moc. Interakce mezi různorodými postavami mě v závěru bavila extrémně, hlavně díky čemuž mám pocit, že ten twist mohl klidně přijít o epizodu až dvě dřív. To dusno mohlo být dlouhodobě nosné. Pět hvězd nějde za strašidelnost (protože v tomto ohledu je šestá epizoda spíše takovým intermezzem), ale za hravý a přesvědčivě realizovaný koncept.

She Who Must Burn (2015)

Výborný tah udělat z tmářských pro-life idiotů hororové záporáky, protože větší zmrdy těžko pohledat. Zvolené téma je aktuální vzhledem k současnému vývoji v Polsku i tady pro tu naši klidnou středoevropskou oblast, a to se počítá, skutečně dobré horory vždy nějaké relevantní téma mají. Zde se možná chce říct, že samotné téma je silnější než zpracování, protože zvlášť někteří herci mi sem tam přišli až ochotničtí. Ale ruší to jen nárazově a celkový dojem mám rozhodně pozitivní. Samozřejmě je to film určený pro diváky otevřené nezávislé produkci, a když vidím, že hned s vydáním prvního ripu jsou tu nahrnutí bfu konzumenti s odpadem a jednou hvězdou, rád tomuto sympatickému filmu trochu přisolím. 7/10

Mastnej škrtič (2016) odpad!

Fuj, cítím se po zhlédnutí téhle splašky špinavý. Asi jako kdyby člověka 93 minut znásilňovali Miloš Zeman s Donaldem Trumpem. A ještě u toho celou dobu mluvili, brr. Zážitek určitě silný, ale velmi, velmi, velmi nepříjemný. Rozmyslete se, jestli jej chcete podstoupit. Já teda nikdy více.

Jack Goes Home (2016)

Jack Goes Home není zfilmovaný příběh, ale zfilmované trauma. Takže do něj nejděte jako do hororu, spíš se nachystejte na nepříjemné drama, kde vás budou strašit vnitřní démoni velmi nesympatické hlavní postavy. Až se divím, jak mi to sedlo. Nebo ne, "sedlo" je špatné slovo ... "zaujalo" je přesnější. I přes silnou odtažitost (dáno hlavně tím hlavním hrdinou) jsem byl v podstatě celou stopáž zvědavý, jak snímek bude pokračovat. Režijní debutant Dekker fakt vcelku slušně brnká na struny psychologického nepříjemna a když se sem tam vytasí s nějakými staršidelnými sekvencemi, fungují taky. Bohužel z toho nakonec nevyleze nic převratného, takže na čtyři hvězdy Jack asi není, ale mám k nim v hodnocení blíž, než jsem si před projekcí vůbec troufal očekávat.

Nerve: Hra o život (2016)

A já nebudu zbytečně prudit, Nerve je v pohodě. Nadstandardně blbé to na poměry hollywoodské produkce není, zato co se týče napětí a zábavnosti ano. Ústřední koncept, osekaný na kost, bych si dokonce dovolil nazvat celkem chytrým a podnětným, že pak haprují konkrétní jednotlivosti, když se v tom člověk začne vrtat, je věc druhá. Vsadil bych se nicméně, že přesně ti lidé, kteří tu s nízkým hodnocením kritizují scénář, by úplně přesně stejně napsaný film hodnotili smířlivěji, jen kdyby se změnil styl a postavy se tvářily zádumčivěji. Spíš v tom čuchám vymezování se proti tomu líbivému kabátku. Pózeři zapšklí :D Vlastně je mi docela líto, že jsem si Nerve nechal ujít v kině. Emma Roberts je zlatá a s tím hošanem má i celkem funkční chemii. 7/10

Yoga Hosers (2016) odpad!

OK, takže Kevin Smith se rozhodl, že v rámci boje proti studiovému mainstreamu bude točit už jen sračky. K tomu mu gratuluju, jako tvůrce mě tímto přestává zajímat. Odpadové hodnocení si bez ohledu na řemeslnou kvalitu nechávám pro snímky, jejichž samotná existence mě uráží. To je přesně tento případ.

Magi (2016)

Na MAGI se z mne neznámého důvodu řada lidí těšila, ohledně příčiny toho všeobecného zájmu ale nejsem moudřejší ani po zhlédnutí filmu, protože to byla fakt bída. Celé je to prohnané naprosto ohavnými, neestetickými vysokokontrastními filtry, atmosféra se ztrácí v blikajícím rozostřeném obrazu a v záplavě chabého CGI, závěr už je vyloženě videohra z 90. let. Herci hrůza, dlouhý je to zbytečně jak tejden, sledoval jsem to natřikrát. Rozmrzelost. Letošní rovněž turecký BASKIN taky nebyl žádné extrémní veledílo, ale v porování s tímhle je to úplně jiná liga.