Volavka (2002)

Konečně se mi podařilo se dostat k Volavce, o které jsem měl reference už od dob jejího amerického remaku, a musím říct, že kromě ústřední herecké dvojice (Tony Leung je božan) a napínavosti ve chvílích, kdy si šli po krku a mohli se z fleku odhalit, to byl pouze průměrný akční film. Zážitek mi bohužel kazil i dabing. Kdo má už 20 let pořád poslouchat ty provařený hlasy z Brna?!

Tintinova dobrodružství (2011)

Nejsem si jistý, jestli se na Tintina hodí označení staromodní podívaná anebo jde jen pouze o Spielbergův trademark s tou černou kaňkou v podobě posledního Indiana Jonese. Steven totiž ukazuje, že je největší machr na dobrodružné akce a CGI animace mu jen uvolnila ruce, co se týče kamerových a záběrových vylomenin. A to je další paralela s Křištálovou lebkou, která v podobných chvílích byla hodně přitažená za vlasy, a v poslední řadě se mladý belgický novinář může opřít o mnohem lepší scénář. Jediná věc co mi vadila byla nesourodost stylizace komiksu (především hlavní hrdina a duo debilních detektivů) v porovnání s ostatními postavami animovanými blíže skutečnosti. Ty pak v některých potemnělejších záběrech vypadají téměř až reálně a i mimo ně jde o další krok k dokonalosti. Serkis si po letošku nad sebou definitvně podepsal ortel, ten už by se jinak než cgi ve filmu neměl objevit.

Oddělené světy (2008)

Když už nic jiného, tak musím ocenit snahu tvůrců o nerozškatulkování postav na dobré a zlé. A že film o víře je zobrazen jako obraz osobní volby ve víru i s jejími, na jiný pohled, stinými stránkami.

Jana Eyrová (2011)

Ne že by celý film byl jen o Fassbenderovi, a proto se musí ocenit, že se Mia vedle jeho dalšího majstrštyku uplně neztratila a když nebyl Michael na plátně tak jsem si všímal i skvělé výpravy, kamery a režie. Ale to přece není samo sebou, aby si jeden herec během jednoho roku ukradl dva filmy pro sebe, a já jako jeho nesmělý obdivovatel takovým způsobem hltal každé jeho mrknutí okem, zakrabacení čela a co teprve ten zuřivý pohled.

Drive (2011)

Podle mě to není o tom, že Ryan musel být řidič, nedejbože kaskadér, co má trochu pofiderní vedlejšák, kvůli kterému se nachomítne k zápletce filmu. On klidně mohl být prodavač novin v trafice, který ve volném čase vymýšlí ony vedlejšáky a naprosto stejným způsobem se mohl nachomítnout do zápletky. Jen by to nebylo tak cool a Ryan by zřejmě nenosil ty mazaný rukavice (nebo by s nima vypadal jako debil) a ten product placement by se taky neudělal sám. Pro mě je totiž Drive, nebo alespoň to co mi Refn sdělil, jen příběh týpka, který se kvůli holce sám zahnal do slepé uličky, a při úniku z ní se s tím nepáral a film, jakožto zobrazení onoho příběhu, mu nekladl žádné bariery (a zato obrovský dík => pointa scény ve výtahu s Ryanem, Carey a ještě nějakým nonamem mě vyrazila dech). A jak zmínil kOUCOUR, tak Ryan byl odjakživa králem neverbální komunikace.

Buly (1992) (pořad)

Zlíneček.

Zpátky do školy (2009) (seriál)

U Community se musíte obrnit trpělivostí, protože já osobně jsem prvních 10 minut pilotního dílu sledoval v pauzach asi 3/4 roku, prototože to byla takovááá nuda. Nesympatičtí hrdinové, tragicky hraní (mám z dětstvi vybudovanou averzi vůči Chavy Chaseovi) bez špetky humoru, které jsem vzal na milost ve slabé chvilce nicnedělání podpořenou značnou dávkou zvědavosti. Tak jsem přežil úvodních pár dílů, s mirnými náznaky geniality, načež následovalo rozkrytí charakterů, zjištění, že ti herci ze tam hodí a občasného nálezu vtipu kamenného ne nepodobného vtipu zabiják. Od poloviny první série je to jedna velká bžunda. Plná palba 5/5. PS: Všude jinde nenáviděný Ken Jeong tady má charakter se jménem Seňor Chang, což je všeříkající.

Zkažená úča (2011)

Jedna z nejdnudnějších komedii vůbec. Horší hodnocení nedávám, protože mě to neurazilo, ale ten příběh kromě zajímavé myšlenky nezaujaté kantorky nemá vůbec nic. Až se sám sebe ptám, co k tomuto projektu přivábilo trojici Diaz - Segel - Timberlake.

Green Lantern (2011)

Ten člověk, který schválil scénář k tomuto filmu, musel být buď spadlý z višně anebo prostě jen dobrý kámoš, co dohodil dobrý job. Protože To co se ve filmu odehrává a Jak se tak děje je tak mizerně a nelogicky udělaná práce, že ten rozpočet co nato padl (a že na mnoha CGI věcech je to i vidět) zlomil pokračovaní vaz. Další věc, která podepisuje ortel šuntovosti scénaře jsou i kudrlinky titulního hrdiny. Místo aby solil jednu hlášku za druhou, tak polovička význí divně, a tlačená coolovost se projevuje i v chabých prstenových imaginacích. Koho napadne použít pružinu na cisternu? Jěště abych nezapomněl, se v první polovině filmu odehraje plno dialogů a setkání postav, který si divák musí domýšlet, protože až z druhé věty pochopí, že se to odkazuje na něco, co se odehrálo v "minulosti". To, velmi (opakuji velmi) slabá Blake Lively a lehce zmatečný hlavní záporák, pak kazí veškeré lákavě vypadající přísady v čele s reřisérem, Reynoldsem a i zajímavě obsazeným Sarsgaardem. Dvojku nebudu odsuzovat předem a přál bych si i znovu obsazení Ryana, ale celý projekt musí pevně držet nějaký schopný producent a hlavně si nechat vytvořit dobrý příběh.

Poslední polibek (2006)

Tak jako já mám tuze rád tu Braffovu charakterovou polohu a chápu i myšlenku pro vznik filmu, ale konec mi přišel tak unylý, že z finálního zážitku nemám skoro nic. Teď jenom nevím, jestli to chtělo jiný konec, anebo po slibném načtrnutí vedlejších postav je dovést až do konce a né je za posledních 25 minut zazdít třema záběrama. Někdy jindy v jinou náladu bych to pobral líp, ale dnes jen tak průměrně.