Švestka (2001) (divadelní záznam)

Ona hra samotná by byla docela zapomenutelná, kdyby neměla Ladislava Smoljaka aka Přemysla Hájka a Bořivoje Pence aka Blažeje Motyčku, kteří svou ódou na stáří přidušovali nejen diváky v hledišti.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Uf. A nejhorší na tom je, že to nejhorší je podprahem. Ono totiž ani tak nejde o to, že Stewartka to odehrala na tři ksichty (pro všecny emoce), Pattison na dva (přesněji řečeno na dva uklony hlavou) a Lautner na jedny psí oči, ale že je k tomu všemu vedl myšlenkový základ předlohy (to co Bella dělá, proč to dělá a jak to dělá), kterej je do očí bijící p*čovina a Weitzova režie to jenom umocnila. Ad) Tady to Cival popsal znamenitě...Střežme se všem fanynkám...PS: Nato, že se to má tvářit jako blockbuster, jsou digitalní triky skoro až trapný.

Tlumočnice (2005)

Sakra, já musel být sentimentální, že jsem měl dodnes Tlumočnici za čtyři hvězdy. Naprosto průměrný thriller, jehož gradace má sílu pšouku ve větru. A tak při každém dalším shlédnutí bude slabší a slabší.

Kawasakiho růže (2009)

To vám tak povím, jak ty slepice (věk 40-50 let = pamětnice té doby) co seděly v řadě za mnou, prvních 10-15 minut spokojeně prokvokaly (možná instinktivně poznaly kvalitu, tady děj Hřebejkovi proplouval pod rukama a vyprávění mi přišlo spíš knižní než filmový) a až s nástupme pana Chudíka zmlkly, jako když do kurníku vlítne nadrženej kohout. I pro mě až tady začal strhující filmový zažitek, lehce kalený kamerou (která toho leckdy chtěla říct zbytečně moc), ale který pevně drží, českými lvi oceněná i neoceněná, pětice Chudík, Kolářová, Huba, Kratochvíl a Vlasáková.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Ani po pár dnech (a uležení v hlavě) se mi nezdájí adekvátní kritické ohlasy, které si tady pročítám. Knihu jsem si ještě nečetl, ale zrůzných zdrojů jsem se dozvěděl, že i Ona je po dějové stránce Nic-Moc. To že si tady lidi stěžujou, že se to strašně podobá "blbým" romantickým komediím mě taky baví. Co asi tak čekat od filmu odehrávajícího se na "střední škole"? Že se takovým scénám a situacím vyhneme. A tak se spíš nemužu zbavit pocitu, že nám tímto měli postavy ukázat za který tým tzv. kopou a že je to jen předehra před grandiozním finálem. A taky že Princ dvojí krve bude doceněn až zpětně stejně jako Skrytá hrozba a Klony útočí s ohledem na Pomstu Sithů. PS: Pro mě nejlepší hudební doprovod z celé Potterovské série. PPS: Při dalším pokusu mě to nějak nechce pustit. Jdu o hvězdu výš. PPPS: Tak se to Klovesovi po dlouhých letech snahy podařilo. Děvet let usilovné práce, kdy sám sobě kopal díru a mě podprahově přesvědčoval, abych zkusil i předlohu. Jeho motácký velice volný přepis je vetchý jak domeček z karet a je pro mě největším mínusem. Děvet let (krom Pětky) proškrtávat předlohu takovým způsobem, že je jeho scénář myšlenkově na hony vzdálenej od toho, co měla J.K.R. v úmyslu. Chraň ho bůh, jestli s takovým šitem vyrukuje i u dvojnásobné stopáže.

Ten kluk (2007)

V průměru snad jednou za pětiletku je mi velmi rázně připomenuto, že britský kinematografický průmysl není jen o Pinewood studios , Bondech popřípadě Harry Potterech, ale že přes nástrahy české distribuce a tlačenky francouzské, německé, španělské a třebas i skandinávské produkce, lze prorazit do světa i s menšíma nezavislýma kouskama. A tak po zážitcích např. s Billym, Létem anebo Ovládáním se mi ruky dostal Boy A, kterej mě v první polovině tak nakopl (scénář a režie), že mi finální katarze úplně zastínila ty zádrhely, které jsou tady kritizovány. PS: Budu Vás bedlivě sledovat pane Garfielde.

Prokletý ostrov (2010)

Je mazaný, že i když se to tady hyří hodnocením od 3 do pěti (Tsunami samozřejmě musí být vyjímka), tak kromě nejzarytějšího Scorseseho fanklubu jsou všichni strašně kritičtí. Já šel do kina především kvůli traileru a dostalo se mi..... Mé hodnocení duelu obsah kontra forma je v mém hodnocení velice na vážkách. Tak mi to Marty v kině zavařil, jako snad nikdo před ním. Jsem si 100% jistej, že při příštím shlédnutí se moje hodnocení změní, jenom nevím jestli směrem dolů nebo nahoru.

Opustit Las Vegas (1995)

SPOILER: Nicku, Nicku. Docela mě zaraží, proč si s tím chlastem neskončil, potom co ti Lizzy vyznala lásku. Nebo si měl svůj plán, kterej si musel dokončit. Nebo to jen bylo silnější než ty?! Někdy jindy, někde jinde možná těch 5 hvězd usmolím, takhle mi nějak utek konec a na pět to zatím není.

Sportovní noviny (1994) (pořad) odpad!

A né a né a né a nedám ani o píď víc. Jo, až jednoho dne bude nejdůležitějším bodem Sportovních novin sport, tak se tomu jednomu bodu nebudu bránit. Ale teď, kdy je stěžejní informací počet Tigerových kurev.....je to žumpa.

Slavnosti sněženek (1983)

V žádném případě nemám rád zvěřinu, natož aby mě lákolo chodit po náhonech za chladných podzimních ránech, ale dal bych nevím co, abych mohl být členem party okolo Čepka nebo Štibicha a zažil tak fajnovej večůrek v Hájence jako oni. Hrabalova líná atmosféra v čele s legend.....wait for it.....dary Hanzlíkem tak po právu patří mezi skvosty čsr kinematografie.