Tanec s vlky (1990)

Tří hodinová sonda do útrob amerického národa, názorně vykreslující, že rasová snášenlivost a xenofobie mají v jejich historii dlouhou a dobře zakořeněnou tradici. Aneb jak dostal facku názor všech těch páprdů rozdodujících o filmovém průmyslu jejichž hlavním mottem (kromě absence kurev a krve) je, že film nemůže mít víc jak 120 mnut, protože by byl dlouhý a nudný. Kev i John Barry (autor hudby) odvedli znaměnitou práci, ale to tady víme všichni, že?

Ong-bak (2003)

Ze třech hvězd minimálně 2 za Tony Jaa a jím prováděnou choreografii thajského boxu. Ten zbytek, tzv. Bessonova hra na americký akční film je pak celkem oničem. Jak herecky, tak dějově, záporák lůzr. Prostě to klidně mohli prostříhat jen na Tonyho a dát to na youtube a v popularitě by to jen nabralo.

Avatar (2009)

Jsem velice mile překvapen, jak ve mě Ten zážitek z kina "roste a roste" (fráze na pi*u, ale přesně to vystihuje). Ono to možná vychazí z toho, jak moc jsem byl natěšenej, i když jsem přesně nevěděl na co, a potřeboval jsem čas, abych si uvědomil jak moc mě to dostalo a že si musím zajít minimálně ještě jednou. 3D to doopravdy povyšuje o minimálně jednu hvězdu nahoru, ale Cameron to pojal (pro mě překvapivě) úplně jinak. Nesnažil se za každou cenu rvát 3D efekty do záběru (jako Zemeckis, jehož 3D filmy vypadaj, jakoby byly točeny jen kvůli nim), ale jen se díky nim zesiluje zažitek. Ještě bych k tomu dodal, že kvůli tomuto hunbuku okolo 3D, si ani nikdo neuvědomuje jak jsou všechny záběry z Pandory (jako takové) vypiplané do posledního detailu a že starej dobrej název Hollywoodu Továrna na sny začíná zase po letech získávat na pravdivosti. Né že by byl Avatar revoluční film (5* si ovšem zaslouží), já si jen myslím, že za pár let se jen bude říkat..."tam někde okolo Avatara to začalo"... A filmy podobného vizuálního zážitku (samozřejmě děj a to okolo je taky důležitý) budou tou zbrání proti internetovému pirátství.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Kdy jindy můžu použít slovo seriálová legenda než u M*A*S*He, který i přes 255 díů dokázal udržet nadstandartní kvalitu, a to od dílů třeskutého humoru po protiválečnou agitku, která však nikdy nebyla laciná.

Sebevrazi - Love story z onoho světa (2006)

Bizardní film vzniknuvší z až neskutečně bizárdního scénáře, který sepsali z bláznivě bizardní předlohy, ale přitáhl mě na hoďku a půl k monitoru a nechtěl mě pustit. A i přes všechny ty bizardnosti jsem rád, že mi řekl to co chtěl.

Hřmění divadla Sklep (2000) (divadelní záznam)

Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným recenzetům (kteří zato následně zaplatili životem), že mě upozornili na Novinku na našich knihkupeckých pultech. A tak i já jsem mohl jít obratem koupit tuto žhavou věc. Po dočtení stále přemýšlím, zda-li i Sekora bude stát zato. R.I.P.

Lawrence z Arábie (1962)

Jak jednou zmínil jeden nejmenovaný literarní kritik, a já bych si jej dovolil parafrazovat, tak Lawrence z Arábie je především dlouhej, a to tak dlouhej, že i kdyby byl i polovinu kratší, tak by byl pořád dlouhej, prostě by si zasloužil prostříhat. Čímž chci říct, že nedokázal udržet mou pozornost po celou dobu stopáže.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Jako, Mě by docela nasr*lo, kdyby se se mnou moje dcérka rozešla tak, že by si mě nechala vymazat z paměti a nějakou zahadou by ji ani nebylo blbé mi o tom říct. Jěště blbější by bylo, kdybych do ní byl pořád zamilovanej, to by snad i bylo logické si ji smáznout taky. A tak tedy, děkuju ti Charlie za fantastický nápad, děkuji ti Michele, za neobyčejnou režii a možnost vidět i v dnešní době filmovej trik vzniknuvší bez pomocí jedniček a nul, děkuji ti Jimbo, za to že si zas jednou opustil svou škatulku "týpka s gumovým ksichtem" a investoval čas a energii do dramatu, děkuji ti Katey, že sis něj nechala smazat a nakonec děkuju ti Dave, že si byl tak drzej a tendenční a udělal si cover Korgisů.

Nebe (2002)

Co si mám myslet o filmu, o kterým by racionální mozek řekl, že má docela banalní zápletku, ale kterej dokázal, že jsem cestou z kina ztratil na půl hoďky řeč. Mě to pak připadá, že tam zřejmě byla nějaká myšlenka (emoce, prostě něco co mi Tom chtěl říci) a že jsem to zřejmě i pochopil.

Pelíšky (1999)

Bude stačit když napíšu, že je to doposud nejlepší česká porevoluční komedie? Je to dostatečné hodnocení? Já si myslím, že jóóóó.