Bílá spona (1960)

Starý dobrý Mac byl opravdu Pan režisér. Škoda, nic podobného se nedá říci o tomto filmu. Herecké výkony slušné, ale filmu chybí efektivnější zvraty a překvapivější vyústění.

Vlci v Černobylu (2011) (TV film)

Pohled na docela jiný svět s poezií vpravdě smuteční. Takto by dal shrnout film.

Zajatci SS (2015) (TV film)

Skutečnost, že hraná rekonstrukce faktu se odehrává ve stejných lokacích, kde se událost stala, dělá tento film zajímavějším.

Šťastnou cestu (1943)

Nejlepší část je ta, v níž Nataša Gollová řekne hlášku (ježíšmarjá, to je fešák!) A to je z celého filmu asi nejzapamatovatelnější věc. Ostatně Gollová pro mě také byla fešanda ve smyslu ženskosti. Za zmínku stojí herec velkého kalibru Korbelář, který v sobě měl něco, co z našeho filmu téměř vymizelo. Nezaměnitelný šarm. Film je sice napěchován řadou dobrých herců, ale četnost z toho klenot nedělá.

Švadlena (2015)

Kdyby nic jiného, Kate je prvotřídní, stejně jako kostýmy, které jsou parádní.

Heydrich - konečné řešení (2011) (seriál)

Je také možno namítnout, že jsou zde v podrobnostech zajímavé, méně zajímavé i nezajímavé informace. Výsledek je tím rozporuplný. Dosud opomíjeným, ale ještě ne dost dobře vyřešeným problémem je slovní doprovod. Jak bývá často zvykem, opět moderující herec.

Pohádka máje (1940)

Dnes už jen s úsměvem mohu film vnímat v celé jeho kráse. Chybí snad už jen otevírání studánek, takže jsem zamáčkl slzu dojetí. Výlupek Ríša (Beneš) plný rebelství, a coby Helenka (Gollová) roztomile křehká. I to bylo pro ni příznačné. Lyrika Mrštíkových dialogů v idylické scenerii venkova má snad i cosi společného s Karlem Hynkem Máchou. Byl pozdní večer první máj…

Mikuláš a Alexandra (1971)

To, co zde chybí k dokonalosti, je výraznost ruské duše. A dlužno říci, upřímně bych raději viděl tuto záležitost v ruském velkofilmu. Ovšem ruští Romanovci a carské Rusko je každým coulem zachyceno, až na některé výjimky záživně.

Skrytá válka (2015)

Islámský fundamentalismus je takřka cítit z každého záběru. Svět, který film ukazuje, je tristní příklad svobodného světa, takže v tomto ohledu nic překvapivého. Postava muslimského novináře je samozřejmě jistá úlitba. Troufám si říci, že ve filmu není zcela bezvýznamné nebezpečí návodu, (viz Avenue des Champs-Elysées).

Svět přírody - Machli - tygří královna (2012) (epizoda)

Obsahové zaměření filmů ze života zvířat mám rád, obzvláště v jejich vlastním prostředí. A pokud jde o elegantní tygřici Machli, tak má určitě co nabídnout, poněvadž je jedinečným zážitkem pro oko. Též zajímavou zvláštností byl její obdivuhodný výčet vlastností. Jistě znáte okřídlené rčení, že Serengeti nesmí zemřít. Já bych ještě doplnil, že ze stejných důvodů by mělo mít stejnou platnost i pro zdejší nádherný Indický národní park Ranthambore. Film pro lidi, co mají blízko k přírodě.